Proszę o pomoc!

Witam, jestem nowy na forum i potrzebuje fachowej pomocy… Chcę kupić rower i mam dylemat który wybrać. Podkreślam że rower głównie będzie mi służył jako główny transport do pracy (głownie po ulicach asfaltowych ale nie ukrywam że strasznie “dziurawych”), czasami też jakiś zjazd na drogi piaskowe i dlatego głownie zdecydowałem się na crosowy rower.

Poniżej zamieszczam trzy propozycje i prosiłbym o fachową poradę :slight_smile:. Oczekuję od roweru komfortu jazdy i żeby nie był wadliwy czyli służył długo he.

evanscycles.com/products/spe … e-ec070559
evanscycles.com/products/nor … e-ec072575
evanscycles.com/products/nor … e-ec072575

ps. Od samego początku jestem za pierwszą propozycją ale odkąd poczytałem o mechanizmach to wtedy pojawił się dylemat… Ponieważ rowery Norco mają Shimano 105 a one zdaniem formuowiczów zdaje mi się doświadczonych są lepszą propozycją od Tiagry! Ok więc tyle z mojej strony, teraz licze na wasza pomoc, Dziekuje z gory za fachowe porady. pozdrawiam

Witaj!
Rzeczywiście, do takich celów jakie podałeś najbardziej nadawał się będzie rower crossowy, ale… te które podałeś to przełajówki (czyli do CYCLO-crossu :wink: ). Przełaje nie są najszczęśliwszym wyborem, bo po prostu dojeżdżanie nimi do pracy to mijanie się z ich powołaniem. Rower crossowy jest natomiast bardziej uniwersalny i zdecydowanie lepiej nada się do takich celów, bo zapewni i komfort i efektywność jazdy. Chodzi o coś takiego pomiędzy MTB, a trekingiem - łączy sportowość górala i wygodę oraz ergonomię roweru turystycznego. W dodatku przyzwoity tego typu rower znajdziesz w znacznie niższej cenie niż powyższe przełaje.

Co do wyboru Tiagra/105 to oczywiście 105 jest na pewno wyższej klasy grupą, bardziej wytrzymałą. Ale na dojazdy do pracy to ja bym w ogóle nie szukał niczego powyżej Sory. Zwyczajnie przy takim użytkowaniu nie poczujesz różnicy, a różnica w cenie jest. Ale to oczywiście w przypadku grup szosowych, bo tak jak piszę: rozglądałbym się raczej za przyzwoitym crossem.

Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec chyba nic się nie stanie gdy zapytam w tym, miał ktoś styczność z kołami MATRIX Aurora montowanymi w starszych Trekach, ktoś może wyrazić jakąś opinię?