Przedwojenne rowery

Posiadam stary, poniemiecki rower( sprawny,wersja wojskowa) “Vaterland”
Chcę go sprzedać, o ile oczywiście znalazłby się kupiec.
Sęk w tym że nie mam pojęcia ile, taki rower może być wart.
Proszę też o informacje na temat możliwości odsprzedania np. dla jakiegoś muzeum.

Ależ to piękny rower jest! Trochę trzeba byłoby nad nim popracować, ale fason trzyma. Jakiś czas temu w Magazynie Rowerowym (bodaj nr 8/2005) był tekst o kolesiach odrestaurowujących stare bicykle, więc spróbuj nawiązać z nimi kontakt.
Ile to może być warte? Po kapitalnym remoncie chyba całkiem sporo, ale rzecz w tym, że do kapitalnego remontu takiego cacka potrzeba z jednej strony sporych umiejętności, a z drugiej części, z nabyciem których dzisiaj może być duży problem. A za rower w takim stanie jak widac na zdjęciu, to wiele nie dostaniesz. Poszperaj w Internecie, zapewne jest grupa maniaków takiego sprzętu w Niemczech (w koncu “Vaterlnad”…), Holandii itp.

Strona producenta: vaterland.de/pages/Home/home.html Niestety, chyba niezbyt aktualna, skoro ceny podają w markach niemieckich. Może napisz do producenta, czy nie jest zainteresowany takowym zabytkiem?
Gdybym miał gdzie go trzymać, sam pewnie bym kupił…

Ja znalazłem w tamte wakacje rower mojej prababki chyba w jakimś pomieszczeniu na działce i nie wiem co z nim zrobić. Cały jest w rdzy i nie wiem jak najlepiej sie to czyści. Może macie jakieś doświadczenie?:slight_smile: