Przełajowe Mistrzostwa Świata - Hooglede Gits

Chciałbym, żebyście przedstawili swoich faworytów na nadchodzące Przełajowe MŚ:

kat. Junior
Według mnie największym pretendentem do zwycięstwa jest faworyt gospodarzy Joeri Adams. O podium powinni powalczyć Czech Jiri Polnickyi Francuz Thomas Girard. Oczywiście moim faworytem jest Marek Konwa, według mnie powinien on powalczyć o podium, bo trasa jest dla niego, ale będzie super jak sie zmieści w pierwszej 5 lub 10.

kat. Orlik
W tej kategorii według mnie będzie się toczyła walka międzi Holendrem Larsem Boom, a Czechem Zdenkiem Stybarem. Spośród Polaków najlepiej powinni pojechać Marcin Sobiepanek oraz popularny “Fifek”, czyli Sylwester Janiszewski (licze na miejsca w pierwszej 20).

kat. Elita Kobiet
Tu powinna wygrać Niemka Hanka Kupfernagel, ale nie można zapomnieć o Holenderce Marianne Vos, która broni tytułu. Co do Polki Doroty Warczyk, to nie licze na nic, według mnie nie ukończy ona wyścigu. Sądzę, że zabranie Doroty Warczyk na MŚ to był jedyny błąd w wyborze składu przez trenera kadry Pana Antkowiaka. Na MŚ powinna jechać jedna z sióstr Pyrgies.

kat. Elita Mężczyzn
Tu mam kilku faworytów, a są nimi: Belgowie Sven Nys, Erwin Vervecken (który broni tytułu sprzed roku), Bart Wellens, o medal mogą też powalczyć Włoch Marco Fontana oraz Czech Petr Dlask. Z Polaków najlepiej powinien pojechać Marek Cichosz z Lidera Słubice ( liczę na top 20), ale bracia Gilowie też mogą się pokazać.

To moi faworyci na te MŚ, teraz wy przedstwacie swoich.[/b]

No jam mam bardzo podobne zdanie jak pszcoła prawie :wink: według mnie najlepsza będzie w elicie kobiet sliczna Marianne Vos

Chciałbym, żeby conajmniej medalistą elity został John Gadret. Francuz jest niewątpliwie w czołowej ‘10’ najlepszych przełajowców świata, a w ubiegłym sezonie (przede wszystkim na Giro) ujawnił się także jako niezły szosowiec (konkretniej rzecz ujmując góral). Będę mu kibicować, bo od tego czasu polubiłem go :wink:

A czy któryś z Holendrów ma szanse na odegranie istotnej roli w wyścigu elity :question:

Według mnie nie ma żaden z holedrów szans.

[size=75][ Dodano: Pią 26 Sty, 2007 21:46 ][/size]
A no tak. Zapomniałem o Belgu Nielsie Albercie. Dzieki Cyryl za przypomnienie. :wink:

W orlikach zapomniałes PSZCZOŁA o N.Albercie, który jest jednym z faworytów

W juniorach dołożył bym Lubomira Petrusa z którym jechałem w zeszłym roku w jednym wyścigu na szosie i straciłem do niego jakieś 15 minut. :neutral:

Czy ta Vos taka piękna :unamused:


eeeeeeee :unamused: mam inne zdjęcie ładniejsze w styczniowym magazynie tour jest ładne zdjęcie nie takie jak to :wink:

zapraszam na pro-cycling.org/index.php?ka … tykul=1610

nadchodza wyniki

MAREK KONWA 9. :exclamation: :exclamation: :exclamation:

1 Joeri Adams (Bel)
2 Danny Summerhill (Usa)
3 Jiri Polnicky (Cze)
4 Ramon Sinkeldam (Ned)
5 Ole Quast (Ger)
6 Arnaud Jouffroy (Fra)
7 Alessandro Calderan (Ita)
8 Rob van der Velde (Ned)
9 Marek Konwa (Pol)
10 Peter Sagan (Svk)

No to ładnie

Mam pytanie: Nys jest Holendrem? Zawsze wydawało mi się, że to Belg, a teraz na cyclingnews przeczytałem, że to Holender… A może zmienił obywatelstwo? Chyba, że to pomyłka, jeżeli ktoś może, to poprosiłbym o wyjaśnienie :wink:.

Jest Belgiem z Flandrii.
Mnie zdumiało zachowanie się miejscowej publiczności kiedy po starcie objął prowadzenie Camiel Van den Bergh / w tym wypadku Holender /. Tłum buczał tak głośno, ze w końcu Holender się zdenerwował i zademonstrował środkowy palec nieprzychylnym mu kibicom. Zapewne poniesie konsekwencje dyscyplinarne.

No i po tych Przełajowych MŚ. Mogę, krótko podsumować te mistrzostwa dla Polaków. Najlepiej wypadł Marek Konwa, świetna 9 pozycja, dała nam dużo radości, ale mogło być lepiej, gdyby nie udział Marka w kraksach. Pierwszej kraksie zaraz po starcie, po której spadł na ok 40 pozycje oraz w drugiej kraksie, która miała miejsce w czołowej 5 osobowej ucieczce, w której marek wywrócił się o francuza a na naszego zawodnika wpadł holedner. Po teym upadku Marek spadł na ok. 18 miejsce, ale zdołał jeszcze awansować na 9 miejsce tracąc 1 min 06 sek do zwycięzcy Joeri Adamsa. Gdyby nie te przygody na trasie, według mnie byłby medal dla polskiego kolarza.

Teraz przejdę do najgorszego występu na tych MŚ naszego reprezentanta, raczej reprezentantki. Jak wcześniej pisałem wybór Doroty Warczyk do kadry na MŚ był jedyną nietrafną decyzją p. Antkowiaka. Pisałem to już przed startem, gdyż wiedziałem, że taka zawodniczka nie ma szans na dobra pozycję na ego typu wyścigu. Dorota Warczyk jako jedyna zawodniczka z kategorii Elity Kobiet nie ukonczyla zawodów :blush: WSTYD :exclamation:

Mam nadzieję, że w przyszłym roku w Treviso polacy zdobędą medale oraz mam nadzieję, że trener kadry nie popełni takiej gafy w wyborze składu jaką popełnił w tym roku.