Przestrzegam was przed matowymi kaskami

Hej, kilka lat temu kupiłem kask Catlike Whisper w kolorze matowym czarnym. Był to mój drugi kask tego z tej serii z poprzedniego byłem bardzo zadowolony ale miał już kilka lat no i nie pasował mi kolorystycznie do stylówy (był w kolorach Euskaltel). Czarny mat był wtedy w modzie więc skusiłem się.

Pierwsza wada jaka ujawniła się na kasku to odklejenie się powłoki którą był pokryty i bąble powietrza które pojawiły się na powierzchni. Kask wymieniłem na gwarancji w Cyklomanii gdzie go kupiłem bez najmniejszych problemów.

Niestety po jakimś czasie powierzchnia kasku zaczęła się kleić. Na początku myślałem, że to bród, ale nie dało się tego domyć. W międzyczasie kupiłem okazyjnie inny kask w kolorze białym bo uznałem że będzie lepszy na upalne dni, ale nie zamierzałem rezygnować z Catlike’a. Odłożyłem go na półkę, ale gdy tylko sobie o nim przypominałem okazywało się ,że klei się coraz bardziej. Kilka razy próbowałem go domyć - bez rezultatu.
Po krótkich poszukiwaniach w google udało mi się ustalić, że matowe kaski narciarskie mają taką przypadłość, ma to zapewne jakiś związek z powłoką którą są pokryte. Przypuszczam, że w rowerowych występuje dokładnie ta sama zależność dlatego nie polecam takich kasków. O ile wiem problem ujawnia się po nagrzaniu się kasku np suszeniu go na grzejniku. Ja nigdy kasku nie suszyłem, ale jeździłem w nim w upały, raz zrobiłem ponad 230 km przy 35 stopniach i przypuszcza, że wtedy mógł się nagrzać tak, że zaszła jakaś reakcja chemiczna.

Osobiście nigdy już nie kupię matowego kasku, Catlike chyba w ogóle zrezygnował z matu bo jakoś na stronie tego koloru już nie odnajduję. Zapewne mieli powody. Szkoda tylko, że gwarancja dawno się skończyła. Wada zapewne ujawniła się jeszcze przed jej końcem, ale dopiero teraz udało mi się odkryć z czego wynikała.

Napisz do producenta. Czasem porządne firmy potrafią uderzyć się w pierś nawet po gwarancji

1 polubienie

Sam jezdze ( na MTB ) w Catliku , ale Vacuum. Jest czarno - zielony , ale nie matowy , wiec problemow nie mam. Widzisz ; zaczynamy miec wiecej i wiecej rzeczy ktore nas lacza :wink:
Natomiast pamietam , ze mialem kiedys w rekach czarny matowy kask ( nie pamietam gdzie , i kiedy ) ktory byl pokryty jakas tak jakby guma … To sie tez dziwnie scieralo ( walkowalo nawet ) w kawaleczkach .

2 polubienia

Więc przypuszczam, że wszystkie matowe mają te wady.

Ogau spróbuję, jeśli się wycofali z matowych kasków to widać mieli powód.

A poza tym ten model polecał nie kto inny tylko Szymonbike :rofl:
Może i do niego napiszę? W końcu jak jest takim super blogerem to powinien brać odpowiedzialność za swoje recenzje?

Poza tym do kasków Catlike nic nie mam, a Whisper to naprawdę jeden z najładniejszych kasków. No i jego masywność robi wrażenie i daje poczucie bezpieczeństwa. Chętnie do niego kiedyś wrócę, ale w wersji białej z połyskiem :wink:
Teraz jeżdżę w Giro Atmos. Biały polysk :wink:

Giro nawet nie biore pod uwage ! Nie mam NIC co laczyloby mnie z hipokryta Lancem !
To taki moj prywatny protest . Nie mialem NIGDY Shimano , Giro , Oakleya , Treka , Bontragera i wielu wielu innych “Lancowych” gadzetow .
Przez sk…na musze sie niezle glowic kupujac moje rowerowe zabawki :joy:

2 polubienia

To jakiego osprzętu uzywasz? :smiley:

BMC Pro Machine na Campie Super Record , a reszta Easton EC 90 ( kola EC 90 SLX szytki i SL 90 opony ) , siodlo Selle Italia , owijki Fizik . Klocki w hamulcach Swissstop
Buty Diadora i Gearne , a ciuchy to roznie. Kaski Dotout i Selev , okulary rozne .

MTB Lapierre XR 729 , przerzutki SRAM X0 ( grip shift od zawsze ) i reszta Race Face NEXT SL ( mostek i kola RF Turbine ) . Hamulce Formula R0 , tarcze Alligator, widelec Marzocchi Corsa Carbon (120 mm) , siodlo SDG Fly, opony WTB. Buty Pearl Izumi i Spiuk , kask Catlike , ciuchy rozne , okulary rozne.

1 polubienie

To na campie nie jeździł żaden doper? :wink:

Alez oczywiscie . I to nie tylko JEZDZIL , ale i pewnie JEZDZI !!!

Od początku tego sezonu używam takiego półmatowego (część matowa, część błyszcząca, jakby lakierowana) Meta Trenty i jak na razie nic się nie dzieje. A, i zdarzyły mi się całodzienne wyjazdy przy temperaturach powyżej 30 stopni…

1 polubienie

I życzę Ci aby tak pozostało :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.