Przyrost masy mięśniowej

Muszę nabrać masę mięśniową ,a nie wiem co mam jeść

moja waga to 45 kg przy wzroście 161 cm (mam 14 lat)

To lepiej poczekaj masz jeszcze tyle lat że masy mięśniowej nabędziesz … Ćwicz lepiej żeby mieć siłę a nie masę.

Przepis to mozesz dostac na zrobienie placka :stuck_out_tongue:

Poczytaj SFD, dzial odzywianie, napewno cos znajdziesz.

chłopie zaowaz jakie bedizesz mial predyspozycjie na gorala w dalekiej przyszlosci jeszcze bedziesz chcial z rzucić

Piotras, jeszcze nie wiadomo czy chlopak do tej dalekiej przyszlosci dotrwa. Na razie mu tego zyczmy, a co do diety jakiejkolwiek to daj sobie spokoj przynajmniej na najblizsze 3-4 lata :slight_smile:

w tamtym sezonie wazylem 38-42 kg przez zime troche przytylem i od razu licze sie w peletonie i chcialbym jescze przytyc z 5 kilo do konca sezonu. chociaz macie racje bo wszyscy rosna tak w 15 roku zycia a jateraz nabiore pozniej jescze urosne i bede tluscioch :neutral_face: poczekam jescze do juniora mlodszego i sie zobaczy

Chlopcze, o czym Ty bredzisz?? Liczyc w peletonie to sie bedziesz mogl w seniorach, a nie za mlodzika! Teraz masz dopiero smakowac kolarstwa, bawic sie jazda na rowerze a nie myslec o diecie i “liczeniu sie w peletonie”. Jak dotrwasz do seniora to wtedy bedziesz mogl opowiadac takie rzeczy.

no dobra moze zle to ujalem ale nie wiem o co ci chodzi z ta zabawa ty w tamtym roku byles junior i co tez byla zabawa?? wiem ze jazda w mlodzikach jest jescze dla niektorych zabawa ale jazda nie zaczyna sie dopiero w seniorach!!

kamil14, może się nie znam (na pewno się nie znam :wink: ), ale proponowałbym poszukać na forum rad Lucjana. Bardzo sensownie wypowiadał się właśnie o rozwoju młodego kolarza. Stąd sądzę, że Arek ma trochę racji…

dzieki

[size=75][ Dodano: Pią 08 Cze, 2007 22:28 ][/size]
nigdzie nie moge tego znalezc lucjan jak bys mogl to wez to poszukaj

jak bys mogl to wez to poszukaj

W tym momencie nie mam czasu na przekopywanie forum, ale - jeżeli dobrze pamiętam - to był temat o przełożeniach i kadencji…

Uff, nieco sie naszukalem, ale niech sobie kolega kamil poczyta rad ludzi bardziej doswiadczonych od niego. Prosze bardzo, oto posty w ktorych lucjan mial cos do powiedzenia na temat najmlodszych adeptow kolarstwa:

Link 1
Link 2
Link 3

Chodziło mi przede wszystkim o ten ostatni link (“Długość łańcucha?”). Chyba najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.

Jedzenie jest wazne, wiec warto pewne nawyki wyksztalcic od najmlodszych lat, jedzac rzeczy wartosciowe i zdrowe.
Gadanie ze mlody wiek nie jest czasem na diete jest smieszne.

Rafał, chodziło chyba jedynie o dietę stricte kolarską. Nie wiem, czy dla rozwijającego się organizmu korzystne jest jedzenie musli z wodą - jak to ktoś wspominał? ALe oczywiście, zdrowe odżywianie jest jak najbardziej potrzebne. Powinieneś się zapoznać z jego zasadami, trochę szerzej niż na lekcji biologii.

no wkoncu ktos pisze na temat :stuck_out_tongue: