pulsowanie w ramienu

witam chcialbym sie zapytac co moze oznaczac pulsowanie w ramieniu … w lewym ramieniu pulsuje mi jakbym tam miał serce. Dodam ze ostatnie dni mialem trening na ostry trening na silowni i robilem pomki, czy to moze byc przyczyną pulsowania ramienia???

Ja też od czasu do czasu odczuwam puls w różnych miejscach : w stopie , na skroni ( z regły jak wybieram się na trening zbyt przemęczony i jest to znak żeby sobie odpuścić ) , w palcach , nawet niekiedy czułem po prawej stronie klatki kłucie na wysokości serca a to dlatego że miałem prawą stronę słabo mięśnie rozwinięte … możliwe że tak jest i w twoim przypadku …

Najprawdopodobniej tętnica ramienna lub podobojczykowa (nie wiem gdzie dokładnie ten puls wyczułeś). Raczej nie jest to nic niezwykłego, czasem odzywają się tętnice, które zwykle nie dają o sobie znać, a wiele osób nie wie nawet o ich istnieniu. Załączam schemat (pobrany z Portalu Wiedzy Onetu).

no byc moze rzeczywiscie u mnie to jest tętnica, albo i moze skurcz mięsni bo zdaje mi sie ze pulsuje innym rytmem niż serce. Ciezko to wyczuc ale gdy zaczyna pulsowac to przykladam ręke do serca i serce bije wolniej a ramię szybciej

bo tak właśnie pulsuje tętnica , ja też tak mam szybkie czasem przerywane pulsowanie…