Pytania do Roberta Kubicy


#1

Może się okazać, że będę miał okazję porozmawiać z Robertem Kubicą. Temat rozmowy dotyczyć ma tylko i wyłącznie rowerów i kolarstwa. Gdybyście mieli jakieś pomysły na ciekawe pytania, to piszcie śmiało, może uda mi się je zadać :wink:


#2

Super sprawa :slight_smile:
Jeśli można to:

  • czy jeździ z pomiarem mocy, jeśli tak to jakie ma FTP i przy jakiej wadze? (jeśli z powodów “tajemnicy zawodowej” nie będzie chciał podać wagi - to W/kg :smiley: )
  • czy trenuje coś konkretnie pod kątem rozwoju formy kolarskiej czy raczej jest to po prostu zwykłe kręcenie kilometrów dla utrzymania dobrej kondycji fizycznej i kontroli wagi pod kątem Formuły 1, a nie konkretne ćwiczenia?
  • ostatnio startował w granfondo we Włoszech, jak poszło? :slight_smile:
  • czy w F1 zdarzają się w kontraktach zapisy o zakazie treningów na szosie? Kolarstwo bez wątpienia jest bardziej kontuzjogenne niż np. rajdy, które są raczej na czarnej liście.

Z góry dzięki :slight_smile:


#3
  • Czy utrzymuje kontakt z którymś z naszych kolarzy?
  • Jak to się stało że koleguje się z Alessandro Petacchim i czy wypowiada się na temat Polskich kolarzy, jeśli tak to jak?
  • Czy oglądał mistrzostwa świata w Bergen?
  • W żartach oczywiście. Czy planuje pójść podobno drogą co Primož Roglič? :wink:

#4

Czy ogląda wyścigi? TdF czy może coś jeszcze? Np. wiosenne klasyki?
Ma jakiś kolarzy, których ceni, kibicuje?
Jakie rzeczy kolarstwo może mieć wspólne z F1? Jakieś podobieństwo samego wyścigu? Np. teoretycznie długi i nudny czas nic nie dziania oraz krótkie momenty maksymalnego wysiłku?
A może uważa kolarstwo za ciekawszy sport niż samochody, może w kolarstwie jest więcej możliwości wykazania inicjatywy, ciekawszej walki? :stuck_out_tongue:


#5

Dzięki za sugestie, część pokrywa się z moimi pomysłami, część była zupełnie nowa. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na pytanie stricte rowerowe, to piszcie. Może w październiku uda nam się pogadać. Robert ma teraz napięty grafik :wink:


#6

Idąc za nie tak dawnymi pomysłami Pana Tinkova - z przymrużeniem oka:
Czy wyścigi kolarskie na torach do wyścigów samochodowych to dobry pomysł? :wink: Który z torów F1 najbardziej by się do tego nadawał? :wink:

Czy jako rowerzysta doświadczył niemiłych sytuacji ze strony kierowców? Czy da się pogodzić “interesy” rowerzystów (kolarzy) i kierowców na drodze?
Przedstawiciele innych dyscyplin tacy jak: Adam Małysz, Fabien Barthez czy Luc Alphald pojawiali się już w sporcie samochodowym odnosząc sukcesy w Rajdzie Dakar czy wyścigu 24h Le Mans. Czy widzi podobne predyspozycje u któregoś z kolarzy? :wink:


#7

i dlaczego Spa-Francorchamps i Nurburgring? :wink:


#8

Gdzie najbardziej lubi trenować?
Jaki jest jego ulubiony podjazd?


#9

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy - zdaje się że właśnie Petacchi (choć nie jestem pewien - możliwe że ktoś inny) chwalił Roberta, że jeździ bardzo dobrze technicznie. Czy przekłada umiejętności z toru na panowanie nad rowerem, czy też to zupełnie dwa różne światy? :slight_smile:


#10

Na jakich trasach lubi jeździć. Ile km pokonuje dziennie