Pytanie do Was...

Napiszę, bo miałem i użytkowałem taką ramę. Ogólne wrażenia: rama bardzo sztywna ale i ciężka (1970g), kiepskiej jakości lakier, spawy nieestetyczne. Bardzo ciasny dolne rurki tylnego trójkąta, oponka 25mm już się nie mieściła. Przedni widelec leciutki (wagi nie pamiętam) sztywny i sterowny, mało komfortowy. Według mnie za te pieniądze lepiej poszukać czegoś używanego z wyższej półki.

Przykręciłbym do tego Sorę 2008 i korby właśnie Sory. Hollowtech II chyba jest już standardem u Shimano. Poza tym właśnie nie miałbym kłopotów finasowych (korba + suport -207PLN) oraz kłopotów z bawieniem się w adaptery do haków przerzutki i z tym nietypowym u mnie suportem 62mm (tu mamy BSA 68mm). Z resztą wstawię zdjęcie mojego pożeracza kilometrów. Dzięki for1second i Marcik. Co do tego testu biker wypowiada się pozytywnie, ale rozumiem powody for1second. Może być nieobiektywny.

Jezdziłem kilka miesięcy na tej ramie. Widelec jak i rama są bardzo sztywne, słabo tłumią nierówności, jak już mówiono lakier jest słaby.

jak powszechnie wiadomo KROSS “słynie” z “wytrzymałości” lakieru…lakier w moim krossie ocenie 3/5

Trcohe dziwnie się czyta, że rama, która kosztuje w zestawie z widelcem i hamulcami (150 PLN?) łącznie 300 zł jest bardzo sztywna :smiley:

Rama ta też chyba nie jest wytrzymała- u nas jeździł na niej facet nie ścigający się i bardzo dbający o rower i rama mu pękła.

hehe jesli jakies tansze rozwiazanie to ktoras rama accenta juz bedzie lepszym rozwiazaniem niz ta krossa stery daja w komplecie oczywiscie nie z najwyzszej polki ale jesli rowerek nie ma byc super profesjonalny to wystarcza

whr-500 zgadzam sie ze dla osob lekkich (uzywalem w tym sezonie 500-setek przebieg ok 7tys km jak narazie luzow brak, centrowan tez brak bo sa proste:P… mam 60kg) kola calkiem niezle ale przy Twojej wadze to jak najbardziej lepszy model bo naprawde moze sie na pierwsze odczucie niewydawac ze cos nietak ale jak juz ktos jakis czas jezdzi to łatwo wyczuc kiedy i w jaki sposob kola sie zachowuja i na wslasna reke nawet mozna juz zauwazyc zalety i wady poszczegolnych wyrobow.

jak mozesz wrzuc jakies zdjecie Twojego rowerka moze jak sie zerknie to pomysly w mgnieniu oka sie znajda zwlaszcza dla wzrokowcow :wink: okresl budzet przypuszczalny ile zamierzasz wydac na co ma isc najwieksza czesc pieniedzy a na co wydac mniej

swoja droga same hamulce ktore sa w komplecie z ta rama krossa to polecam naprawde rewelacyjnie sie spisuja a klocki sa swietnej jakosci hamuja wysmienicie

Dzięki za informacje, rady. Dziękuję. Jesteście wspaniali.
Co do sprawy rowery jestem już prawie w 90% pewien, że kupię coś nowego. Jakąś szosówkę z niskiej półki. Myślę o Meridzie 880.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że będę mógł się Wam kiedyś odwdzięczyć.

potem to juz tylko zmienic conieco komponenty bym radzil mianowicie klamkomanety , moze nawet istnieje mozliwosc zakupy z innymi to warto zapytac i pprosic chociazby o klamkomanetki ttiagry, bedzie wygodniej i bardziej nowoczesnie za naprawde niewielka doplata

Zdecydowałem jednak budować coś na starej bazie. Sentyment :slight_smile:
Chciałbym ponownie zapytać sie o Waszą opinię. Co o tym myślicie?
allegro.pl/item329460799_kol … stan_.html
Wolnobieg trochę amatorski ale na razie wystarczy… Czekam na opinie.

heh na wolnobieg - to robia jescze takie ?

Szukalbym czegos na kasete

Kupiłem Bianchi. Używany Rekord 904 w dobrym stanie. Niedługo dam zdjęcie w temacie Jaką masz brykę???
Wiele kłopotów odeszło :smiley:
A’ propos naszej dyskusji o manetkach przy ramie zaciekawiło mnie jak to działa, skoro nie powinno… Zobaczcie. allegro.pl/item348777807_bia … egap_.html
Manetki 8s a kasetka 9s. Pozdrawiam

Manetki te można przełączać na pracę indeksowaną lub nie. Jeśli wyłączysz indeksację to powinny współdziałać z przerzutką.

mozliwe tez ze najnizszy bieg to poprostu zrzucenie calkiem linki - mialem takie , wystarczylo ustawic ograniczajaca srube i juz mozna było mieć dodatkowy bieg.

A ja tez bianchi kupilem - ŚLICZNE