PZ Racing

Czy ktoś z Was zna może firmę PZ Racing? Na Bikestacji napisali, że to firma kultowa, a ja pierwszy raz o niej słyszę?

Tak całkiem prywatnie (a nie jako poseł) dopatrywałbym się związków firmy PZ Racing z firmą Pazzaz. AFAIK PZ Racing istnieje od około roku, więc podejrzewam klon lub nowe wcielenie Pazzaz. Osobiście nie miałem o Pazzaz wysokiego mniemania.

Też myślałem o tej firmie, mają bardzo ciekawą ofertę, ale prawda jest taka że chyba nie jest to kultowa firma. Pierwszy raz o niej usłyszałem parę miesięcy temu i nie wiem co o niej sądzić. Dodam jeszcze że nie są to elementy full carbon tylko aluminium powlekane carbonem.

Tym bardziej podejrzewam Pazzaz. Technologia “kokonu” (aluminiowy stelaż oplatany włóknami nazywanymi karbonem[1]) była właśnie typowa dla Pazzaz. Tym bardziej nie polecam.

[1] Dziwne to było, bo AFAIK (przynajmniej znane mi) włókna karbonowe zupełnie nie reagują na np. benzynę. Tam – owszem…

Dziwne to było, bo AFAIK (przynajmniej znane mi) włókna karbonowe zupełnie nie reagują na np. benzynę. Tam – owszem…

A to dość ciekawe :wink: .

Tym bardziej podejrzewam Pazzaz. Technologia “kokonu” (aluminiowy stelaż oplatany włóknami nazywanymi karbonem[1]) była właśnie typowa dla Pazzaz. Tym bardziej nie polecam.

W rowerze górskim mam komponenty Amoeby (seria SCUD, rocznik 2004) - kierownica, rogi i sztyca wykonane właśnie w takiej technologii (mostek z tej serii jest aluminiowy) - i jestem z nich bardzo zadowolony (na tyle, że gdyby udało mi się dostać tę serię do kolarki to bym sie nie zastanawiał :slight_smile: ). Ale z benzyna nie reagują :stuck_out_tongue: .

Jak, jeśli można wiedzieć objawiała się reakcja :question:

Sztyca, bo o niej mowa “puchła” po kontakcie z benzyną, względnie smarami opartymi na benzynie. “Karbon” robił się miękki i dawał się zarysowac paznokciem

Nie wie ktoś gdzie można kupic produkty tej firmy? Chałem zobaczyc ile kosztuje mostek kierka i sztyca z najwyższej serii 2.1.

Ja widziałem komponenty PZ Racing na Bikestacji, ale tam była to seria 2.2 i White Carbon.

same poszlaki, zero konkretów na temat tych produktów… szkoda, bo oferta wygląda bardzo atrakcyjnie

pz racing to pazzaz. poniżej zamieszczam tłumaczenie (via google) fragmentu włoskiego dokumentu na temat kilku produktów tej firmy. oryginał znajduje się tutaj:

bicicletta.cycling.it/pdf/pz_racing_04_06.pdf

“For many, the brand PZ Racing will probably turn out a new name, but for more it informs to you not it will be sure new brand from which drift. Pz acronym is in fact the contraction of Pazzaz, the brand of propriet to of the taiwanese Wei Hau ltd that, with the acronym Pz Racing, it means hour to classify in its range all those products dedicates you to wraps high of the market is of the field road that of that one mtb, produced it designs to you and it plans to you in Italy and then it realizes to you in the plants orients them. And it is just to the ? top ? of range that belong the two braces of attacks and folds that we analyze in these pages. Draft of products all ? appearance much similar, but that in reality they hide differences and characteristics very various that them contraddistinguono. Above all the two folds handle-bar, that both belong to tradition of the ergonomic curves, with grips and positions of guide much similar, but technical differences substantial.”

pozdrawiam!
geos