R&P Pawlak -- GWAŁTU! RETY! Co się dzieje???

Ja rozumiem, że sklepy muszą na czymś zarabiać i nie oczekuję, że sprzedadzą mi poniżej swoich kosztów. Ale:

  1. Przy większym zamówieniu zawsze można negocjować (marża sprzedawcy)
  2. Uważam Allegro i inne alternatywne źródła (np. CR) - które i tak przeważnie działają również na Allegro - za zbawienie dla naszego rynku. Odpływ klientów od tradycyjnych sklepów (a co za tym idzie od dystrybutorów typu RP czy Harfa) pwoduje spadek cen u tych ostatnich - z korzyścią dla klienta. RP zareagowało we właściwy sposób, smieszą mnie natomiast dotychczasowe działania Harfy - głównie sprowadzają się do promowania hasła “tylko u nas masz gwarancję, nie kupuj z innych źródeł” zamiast zacząć skutecznie konkurować CENĄ. Może w przyszłym sezonie spuszczą nieco z tonu. Jest i inny aspekt sprawy - nie wszyscy mają dostep do dobrego, stacjonarnego sklepu.

z tym sie zgadzam. harfa nie robi nic zeby zbic troche ceny.
im moze to odpowiada. nam natomiast nie bardzo.
czasem zrobia jakas wyprzedaz na RS oraz mavica i to wszystko z ich strony.

przeciwienstwem harfy jest natomiast velo, ktore walczy o ceny z producentami. nie zawsze sie im udaje cos uzyskac, ale przynajmniej sie staraja. jak sie nie uda to nawet sami obnizaja ceny kosztem swoim i dealerow(niestety :-)). np promocja na tacxa nie wziela sie z tego ze sam tacx dal nizsze ceny na trenazery. nawet wrecz przeciwnie ceny mialy pojsc w gore! samo velo stwierdzilo, ze to chore i obnizyli swoje ceny.

Tak czy owak gratuluję R&P decyzji. Będąc gorącym zwolennikiem Shimano zazwyczaj psioczyłem na Pawlaka, tym razem jednak całkiem szczere wyrazy uznania.

Skądinąd także podziękowania dla CR et consortes, którzy IMHO wpłynęli na ustalenie się cen na obecnym poziomie, a więc pewną naprawę rynku.

W tym momencie staram się być obiektywny :wink: . Jeżeli w Niemczech czy w Belgii, gdzie ludzie zarabiają dużo więcej niż u nas, opłaca się sprzedawać części Shimano czy np. Gianta taniej niż u nas, to chyba u nas marże dystrybutora są za wysokie :question: I w związku z tym krok Pawlaków uważam za całkiem rozsądny…

Ja kupuje tu i tu tzn na allegro i w sklepach ale niestety i tak jestem wrecz zmuszony kupowac na allegro wiekszosc czesci bo przemawia za tym moja sytuacja finansowa niemam narazie pracy tylko studiuje a rodzice mi raczej od tak 1000 zł niedadza hehe jednak pewne rzeczy i tak bede zawsze kupowal w rowerowym bo nawet taniej wychodza o dziwo np ostatnio w rowerowym znalazłem kasete tiagry 11x25 nowa za 60zł czyli taniej niz miala Kalita na allegro czy tez inne firmy :slight_smile: a przez allegro mozna niekoniecznie nowe czesci nabyc mozna tez i uzywane np ramy po odpowiedniej konserwacji mam wrecz nowa rame za bardzo kozystna cene no ale jak malik-under mówi bez gwarancji chyba ze kupuje cos w sklepie internetowym ktory daje gwarancje no ale fakt z kolei ze bedzie problem z serwisem w razie czego jednak podejmuje to ryzyko bo niestc mnie na kupno osprzetu w sklepie niestety :frowning: musiał bym miec zamiast 1000 2000 zeby kupic co potrzebuje do skonczenia prac przy moim na nowy sezon. Powiem ze w pelni rozumiem sprzedawców sam kiedys myslalem o prowadzeniu sklepu rowerowego ale no cuz taka jest niestety szara rzeczywistosc :frowning:

Co do cennika to hmm interesujace ceny bardzo konkurencyjne :slight_smile: