Rafał Majka

Temat na pewno się przyda :slight_smile:

Rozkładówka Rafała na ten sezon

Nareszcie się trochę z Michałem pościgają, i Vuelta dla siebie bajka :slight_smile: Martwi natomiast to że żaden z nich nie zadeklarował TdP.

Czyli Giro w tym roku odpuszcza. :smiley:

Świetnie. Jest tak jak nakazywała logika. Czekamy :slight_smile:

Pytanie w jakiej formie dojedzie na Vueltę, bo sezon bardzo intensywny.

Idealny harmonogram dla Valverde :smiley: Wiosna strasznie intensywna jak na wciąż dość młodego zawodnika, chętnie coś bym z niej wywalił, np. Romandię.

Dużo dni startowych, ale chyba w Kraju Basków nie pojedzie. I ciekawie, co z Tour de Pologne.

Swoją drogą warta uwagi będzie jazda w Ardenach - Amstel Gold Race nie dla niego, Liege-Bastonge-Liege nie zna, więc po cichu liczę na Walońską Strzałę.

Może naprawdę Riis spróbuje zrobić z niego Valverde? :smiley:

Myślę że na TdP pojawi się ale Michał, chociażby turystycznie. Będzie nam naprawdę smutno jak nasz mistrz świata poza MP nie wystartuje u nas.

Co do Ardenów to uważam że jeżeli będzie w dobrej formie w połowie kwietnia to może tam Rafał zaszaleć, oczywiście nie w Amstel. Czaicie dwóch naszych kolarzy w jakieś prowadzącej piątce na 300m przed metą w Staruszce albo w Strzale? ah :slight_smile:

Strasznie jestem napalony przed nadchodzącym sezonem.

Może na Tour de Pologne liderem będzie Poljański ? Fajnie by było :slight_smile:

Jeśli ma jechać Tour i Vueltę to nie ma szans żeby pojechał jeszcze Tour de Pologne, chyba, że w Hiszpanii scenariusz podobny do zeszłorocznego z TdF, ale podejrzewam, że Rafał wolałby jednak jechać generalkę w Hiszpanii.

Dobry pomysł z tymi Ardenami, chętnie go zobaczę na Murze. Z racji etapu TdF można się spodziewać wyjątkowo mocnej obsady Walońskiej Strzały w tym roku.

Ooo ależ ciekawy rozkład jazdy Majki :slight_smile:
Pierwszy raz w życiu tryptyk ardeński, do tego Tour de France i Vuelta.
Trochę duża porcja tygodniówek…ale bardzo, bardzo ciekawie się zapowiada :slight_smile:
Jeżeli dobrze pójdzie to możemy oglądać 5 poważnych pojedynków naszych dwóch najlepszych kolarzy :slight_smile:

  • Paris Nicea
  • Baski ( chociaż nie wiadomo czy Rafa pojedzie)
  • przynajmniej 2 klasyki prawdopodobnie Rafał nastawi się na Strzałę lub Staruszkę. No i ciekawe które klasyki pojedzie Sagan.
  • Tour de Suisse
  • Mistrzostwa Polski

No, będzie ciekawie.

michau

Bardzo fajna opcja z TdP dla Pawła. Jeżeli trasa będzie podobna do tegorocznej to jest szansa by Paweł powalczył o TOP 10 :slight_smile:

Bardzo prestiżowa rozpiska.
Mając na uwadze przygotowującego się do dubletu Contadora, Majka może zaszaleć już w marcu w Katalonii. Z tygodniówek to najlepsza opcja dla Polaka, chociaż pierwszy peak ustawiony jest pod Staruszkę.
Cieszy mnie brak TdP, pamiętne zwycięstwo jak i reszta wyników z zeszłego sezonu zwalniają go z startu.

Z Vueltą może różnie być, szczególnie przy takiej trasie.

Jak by pojechał TdF jak w tym roku czyli początek totalnie olewamy, a Vueltę na generalkę to by mogło to fajnie się udać.

Ciekaw jestem, jak Rafa rozegra kwestię naszego narodowego Touru. Po raz kolejny na wierzch wychodzi jego fatalne (zwłaszcza patrząc przez pryzmat naszych najlepszych zawodników) umiejscowienie w kalendarzu. Choć faktycznie, z jednej strony triumf w edycji 2014 zwalnia go teoretycznie z obowiązku startu w nadchodzącym wyścigu, to z drugiej strony Langowi na pewno marzy się nie tylko jego walka o obronę prymatu, ale i pojedynek z Kwiatkiem. Kto wie, jak to się rozwinie.

Jeżeli pojechałby TdP, to faktycznie, z Vueltą może być bardzo krucho - bo rozumiem, że walka o etapy raczej go nie interesuje.

To prawda umiejscowienie naszego Touru jest mocno niefortunne, właściwie jedyna szansa by nasz kolarz przyjechał tu powalczyć to casus Majki z poprzedniego sezonu, każdy inny kalendarz praktycznie to wyklucza. Nadzieja w tym że Michał po TdF będzie się czuł na tyle dobrze że spróbuje.

Jak dla mnie to nie ma nad czym dyskutować, jeśli Majka jedzie TDF i Vueltę to nie ma mowy o TDP. Jeśli chodzi o Kwiatkowskiego, tu już trochę inaczej to wygląda, ale jak dla mnie też sobie odpuści nasz wyścig. Jeśli jakiś Polak ma być wysoko to pewnie Niemiec, Poljański albo Wiśniowski, ale takie rozważania zostawmy sobie na lipiec.

I dobrze, że nie wystartuje, może ten fakt wpłynie na postrzeganie TdP przez opinię publiczną jako najbardziej prestiżowego po TdF, skoro taki kolarz jak Rafał nie wystartuje :smiley:

Moim zdaniem wielka szkoda, że nie pojedzie Giro. Mam sentyment do tego wyścigu, a teraz i Kwiatek i Majka pojadą w Tour de France i obaj pominą Giro. Trochę szkoda, bo wyścig we Włoszech od razu straci nieco na atrakcyjności, a miło by było, jakby po zeszłorocznych etapowych zwycięstwach Polaków w Vuelcie i Tourze przyszły zwycięstwa etapowe w Giro. Pozostaje liczyć na Niemca :slight_smile:

Widzę, że coś przycichło o Rafale. Już jutro początek Tour de France. W poprzednim roku Rafał dał rade, ciekawe jak będzie tym razem.

Przecież aż huczy, tylko nie w tym temacie :wink:

Majka przed Giro zgrupowanie wysokogorskie spedzi na Cyprze

tinkoffteam.com/news/tinkoff … o-ditalia/

To pewna nowosc i nowatorstwo chyba nikt z liderow GT tam nie trenowal . Na Cyprze raz bylem gór dla profesjonalistow jest malo , sa 2 -3 dosc porzadne o przewyzszeniu w okolicy 1000- 1500 o srednim 6-7 % . duzy plus to cieplo ale w perspektywie hartowania do Giro to juz nie traktowal by to jak plus .
Livigno czy Sierra Nevada są duzo lepsze ale tam na kwiecien w duze gory chyba ciezko z wiazdem. Na Giro na pewno nie bedzie temperatur jak z Cypru w górach zobaczymy wiec jak te zgrupowanie podziala na naszego kolarza ale jestem srednim optymistom co do tego pomyslu