Rafał Majka

Na PCS Majka jedzie Argentyne?! Prawda to? Miał podobno później wchodzić w sezon?!

Coś musi wygrać w końcu :wink:
Chociaż z tego co rzuciłem okiem to w tym roku wyścig raczej dla mocnego klasykowca.

1 Like

Też to widziałem i jest dopisany jako 7, ostatnio w jakimś wywiadzie Cesare mowil, że trenują razem na Majorce i od wyścigów tam zaczynają sezon więc albo błąd albo jakaś nieoczekiwana zmiana planów

1 Like

Tak jak podejrzewałem, Majka nie jedzie w San Juan

1 Like

Co z nim? Po Dubaju już chyba wszyscy będą mieć rozpoczęcie sezonu za sobą. A Majka?

Majka na Giro chce być świeży​:wink: I trenuje w sniegach Sierra Nevada!:grin:

Majka rozpoczął sezon w Challenge Mallorca więc też ma to za sobą. Wg PCS najbliższe starty to Strade-Bianche i Tirreno Adriatico więc już niedługo obejrzymy go w konkretnych wyścigach więc nie ma co narzekać :slight_smile:

I dobrze, niech wchodzi w sezon spokojnie. W zeszłym latach zaczynał wcześnie i potem wiemy jak to się kończyło w głównym starcie.

Widzieliście nowy mural w Świdnicy?

4 Likes

Giro się zbliża i mniej więcej wiemy, w jakiej formie jest Rafał. Moim zdaniem, w bardzo dobrej. W ostatnim sprawdzianie był na poziomie Nibalego, a ten - co pokazał w Staruszce - jest na najwyższym światowym poziomie (ok., brakło dynamiki na finisz, ale to nie był jego znak rozpoznawczy). Sęk w tym, że na Giro rozdawać będą karty raczej zawodnicy, których w Liege nie było. O pierwszą dziesiątkę możemy być spokojni, ale czy nam chodzi jednak o coś więcej. Przynajmniej wygrany etap…

Z tych zawodników, którzy wystartują w Giro, to Dumoulin, Nibali, Bernal, S. Yates, Lopez,i Roglić są raczej poza zasięgiem Rafała. Czyli wychodzi, że może powalczyć o 7 pozycję. Znając życie ktoś może z nich nie ukończyć wyścigu lub mieć duży problem z jego ukończeniem, więc można zakładać, że potencjalnie Rafał ma szanse na 6 miejsce. Moim zdaniem nie byłoby źle. Gdyby był na tym 6-7 miejscu z jakąś większą stratą, to może pokusił by się o wygranie etapu np. 19 do San Martino Di Castrozza.

Zakładając że Rafał będzie walczył o generalkę to raczej wyklucza to walkę o etap. Z grupy liderów nie wygra finiszu a nie sądzę żeby został odpuszczony, a jak zostanie to znając jego szczęście przyjedzie za 12 uciekinierami.

Patrząc się na statystyki to za czasów Saxo i Tinkoff w GT najlepsze miejsca w roku to od 2012 do 2016: 32,7,6,3,5 w Bora 2017 do 2018: 38,13.
Czas chyba by chociaż w 10 być, by ekipa Bora nie kojarzyła się źle kibicom, a jakby nie było to do 2020 kontrakt a rywali młodych i zdolnych co raz więcej…
PS. Tak mi się skojarzyło z tym muralem w Świdnicy że dobre to były czasy w Saxo i w Tinkoffie…

Z tym liderowaniem Rafała bym nie przesadzał bo liderami można także nazwać Formolo i Konrada więc Rafał na pierwszych górskich etapach wsparcia miał nie będzie.

Jaki Rafał jest kapryśny to wszyscy wiemy, jednak Włoch i Austriak to troszkę niższa półka zawodników walczących w GT. Prawda jest taka, że wszystko zależy jak mocno Bora wierzy w Majke i jaką Polak ma pozycję w zespole!

Czy ja wiem czy Konrad i Formolo to taka niższa półka?
Obawiam się że wielu z użytkowników jednak patrzy na to trochę przez powiedzmy serce i jakiś tam patriotyzm a nie realną ocenę sytuacji.
Majka był najpierw wielkim talentem, potem, gdy okrzepł i potwierdził wyniki, bardzo dobrym zawodnikiem i jedną z rewelacji TdF 2014 i w sumie całego sezonu 2014 ale obecnie?
Niestety każdy kolejny słabszy sezon wpływa na jego niekorzyść.
Na dodatek Bora i jej zawodnicy zrobili bardzo duży krok do przodu podczas gdy Majka nawet nie tyle stoi w miejscu co zalicza regres.

1 Like

Majka jest lepszą opcją na wielkie góry od tej dwójki i to nie podlega dyskusji. Tylko czy dla Bory lepszą opcją jest walka o 6-9 miejsce Majki czy etapy Formolo.

Patrząc na jazdę Bory w tym roku widać, że “zaplecze i suplementacja” są w tym roku na poziomie najlepszych ekip, więc można na Giro i Majkę patrzeć optymistyczniej niż w ostatnich latach uważam

To czy to nie podlega dyskusji to czas pokaże bo w zeszłym roku w GC Giro obydwaj byli w dychu.
Oby Rafał odpalił działa i pokazał że nie należy o nim mówić w czasie przeszłym.
Ja niestety jakoś nie mam do niego przekonania

Najważniejsze dla Rafała - nie upaść na żadnym zjeździe. Tyle. Wtedy może odpali…