Raisport 2, więcej kolarstwa.


#1

Auro Bulbarelii, wicedyrektor Raisport poinformował, że w nadchodzącym roku w kanale Raisport 2 pojawi się więcej kolarstwa. Stacja nabyła między innymi prawa do transmisji belgijskich wyścigów takich jak Omloop Het Nieuwsblad, Kuurne-Bruxelles-Kuurne czy Trois Jours de la Panne. Z wielkich Tourów nadal nie będzie transmisji z hiszpańskiej Vuelty, gdyż wyłączność na ten wyścig poza Hiszpanią ma Eurosport. „Bulba” zapewnił organizatorów włoskich wyścigów, że telewizja RAI jest zainteresowana tymi imprezami.

W przyszłym roku zniknie z ramówki program Cycling Real Time poświęcony szosowemu kolarstwu młodzieżowemu, a w jego miejsce pojawi się cotygodniowy program „Radio Corsa” , w którym znajdą się informacje na temat kolarstwa szosowego, torowego i mtb.


#2

A czy Raisport2 jest podobnie jak Raisport1 odkodowany non stop? Bo szczerze powiedziawszy nawet nie wiem i chyba nigdy nie oglądałem niczego na Raisport2. Na kanale pierwszym owszem, podobnie jak na zwykłym Rai3.


#3

Oba programy są kodowane sporadycznie, przy czym Rs2 w mniejszym stopniu. Zdarzało się jednak, że jakiś program zakodowano, a po jego zakończeniu zapomniano kodowanie wyłączyć, taki włoski bałaganik.
W kończącym się roku w Rs2 można było miedzy innymi obejrzeć Criterium Internacional, czy też Dauphine Libere. Transmisje zaczynały się wcześniej niż w Eurosporcie i praktycznie nie były przerywane reklamami. Część relacji z włoskich wyścigów pojawiła się wyłącznie w Rs2.
Z wypowiedzi Bulbarellego wynika, że kolarstwo będzie eksponowane głównie na tym kanale.


#4

Poniżej link do zapowiedzi programowych RAI, dość wiarygodnych, choć czasem osobliwych - godz. 25.00 (!!!) przy Strade Bianche. Aktualizacja na bieżąco.
federciclismo.it/palinsesto.htm

I po aktualizacji.