Rama Specialized Roubaix

Szanowni. Stoję w przededniu zakupu ramy. Rower ma miec zastosowanie jako maszyna do wyjechania kilometrów i start w paru kolarskich czwartkach w Wawie na Stegnach. Czy moze ktoś z szanownych ma doświadczenie z tą ramą ?

wojbom

nie mam doświadczenia z tą ramą ale skoro rama jest na klasyk paris-roubaix to na czwartkach się sprawdzi- krajobraz iście księzycowy

Miałem ostatnio okazję przejechać się na nowej ramie rubaix sl2 i muszę powiedzieć że robi wrażenie. Była to jedynie krótka przejażdżka ale rama na prawdę wydaje się być niesamowicie sztywna i komfortowa (choć nigdy nie lubiłem firmy Specialized a co do systemu zertz miałem podobnie negatywne nastawienie). Rama wykonana była rewelacyjnie, kolor czarny mat wyglądał naprawdę ładnie choć niezbyt widowiskowo - jak na tę cenę.

Zakupiłem Specialized roubaix expert pod koniec listopada. Miałem tylko 2 przejażdżki po około 40 km. w grudniu (niestety brak czasu) i jestem zachwycony. Dotychczas poruszałem się jedynie na full’u -rekraacyjnie i szukałem czegoś wygodnego na szosę. Wybór padł jw. Wrażenia rewelacyjne: lekkość, zwrotność, przyspieszenie a same wrażenia z jazdy nie określiłbym mianem wygodnej lecz komfortowej. Rama karbonowa niezwykle sztywna do tego tłumi drgania a wkładki silikonowe najwyraźniej również nie od parady. Może moja opinia jest mało wartościowa (pierwsza szosa :mrgreen: ostatnia :question: ). Następne wrażenia na wiosnę…