Reboot

OK, po wielu godzinach pracy udało nam się przeprowadzić pełną konserwację serwera. Wyniki widzicie tutaj - nowa wersja forum oraz, miejmy nadzieję, lepiej zachowujący się portal.

Jeśli zauważycie błędy w tłumaczeniach, błędy w działaniu czy jakiekolwiek inne nieprzewidziane objawy na forum, możecie zgłaszać je tutaj: https://bitbucket.org/roweryorg/forums-phpbb3-site. Proszę, opiszcie możliwie dokładnie co nie działa a najlepiej załączajcie zrzut ekranu…

Ponieważ przyszło do mnie sporo komentarzy i zgłoszeń, to postanowiłem tutaj napisać nieco więcej o kulisach aktualnych zmian silnika forum:

Zacznijmy od szczerego wyznania: nie udałoby się nam utrzymać starego silnika zbyt długo w działaniu. Ponieważ nie było do niego aktualizacji (od prawie 5 lat!) wymuszał on utrzymywanie na naszym serwerze bardzo starych wersji oprogramowania - co nie było ani wygodne, ani wydajne, ani bezpieczne. Zresztą stąd też wymuszenie zmiany hasła dla wszystkich logujących się użytkowników - naprawdę, to było już konieczne!
Z punktu widzenia lenia utrzymanie tego status quo było nam w zasadzie na rękę. Jednak forum ciągnęło nas w dół (czy raczej: do tyłu). Nie było mowy o integracji z portalem, nie było mowy o aktualizacji wyglądu (zbyt pracochłonna i kosztowna), nie było czasu na jego rozwój. Nasza nowa wersja strony przyjęła się i jest bardzo popularna, przyszła zatem pora na forum.

I teraz, aby nie było niedomówień - to nie koniec zmian. To, co tu widzicie, to stan tymczasowy, przejściowy. Dalej kombinuję, co zrobić zarówno z portalem jak i z forum. Ale to nie wpływa zbytnio na fakt, iż teraz - mając nowy silnik - łatwiej będzie mi przenieść forum na jakąkolwiek inną platformę!

Dajcie nam trochę czasu, poprawię to co się da na tym forum i dobrze będzie nam służyło. Nie jest idealne, ale nie jest też złe. Po prostu dokuczają nam problemy wieku dziecięcego, czyi cała masa małych usterek i niedogodności…