Rolki


#1

Witam.
Mialem zamiar sobie kupic na zime rolki,ale dzisiaj ktos mi napisal,ze rolki nie nadaja sie do trenowania ,ze to tylko krecenie bezsensu.Czy to prawda? Da sie na rolkach baze zrobic,czy to tylko do rozgrzewki przed wyscigiem?Pozdr


#2

WYSZUKIWARKA
Było o tym na forum już pisane nie raz. Trening zrobisz lepszy, bo masz za każdym razem te same warunki, sam sobie tworzysz obciązenia (profil) odpowiedni do owego treningu, kwestia wygody, miejsca no i chęci.


#3

forums.rowery.org/viewtopic.php? … ight=rolki
Znalazlem tylko to.


#4

Zawsze można poszukać za słowem “trenażer” (wbrew pozorom o rolkach tez przy dyskusjach o trenażerach było :wink: ), np.:

[url]http://forums.rowery.org/t/trening-niedzielnego-kolarza/4891/1]

[url]http://forums.rowery.org/t/trenazer/627/1]

[url]http://forums.rowery.org/t/trening-na-trenazerze-w-sezonie/179/1]


#5

No bo fachowa nazwa to trenażer rolkowy chyba, co nie? ;]


#6

Moglbys mi to wytlumaczyc? :wink: Jak to tworze obiazenia,jaki profil? :wink:


#7

To na temat rolek czy trenażera? :stuck_out_tongue_winking_eye:


#8

Na temat taki jaki temat, czyli rolki, czy odpowiedniej trenażery ogólnie pojęte, też rolkowe, ale tylko z regulacją obciążenia, bo o tym pisałem. Przy “rolkach” (trenażerach rolkowych) w odróżnieniu od stacjonarnych musisz jeszcze utrzymywać równowagę, co jakiś tam wpływ ma na technikę, szczególnie istotne podczas tępówek (skrajnych wysiłków, kiedy możemy skorygować charakterystyczne dla nas odruchy niemocy, bo inaczej poprostu zlecimy z rolki, np. odchylanie głowy w bok - skręcanie rowerem). A na minus powiem tyle, że nie wiem jak wam, ale ja nie mam cierpliwości, żeby w miejscu kręcić zbyt długo (ponad 1,5-2h), więc tutaj preferuję trenażer, gdzie poprostu tylko kręce kręce :stuck_out_tongue: Dla początkujących pewnie lepszym rozwiązaniem jest trenażer rolkowy, dla zaawansowanych, którzy chcą budować formę, wygodniejszy bedzie trenażer stacjonarny.
Wiele, jeśli nie wszystko, co wyżej napisałem zostało już powiedziane w pozostałych tematach.


#9

Witam
Odnośnie tematu, czy ktoś może używał układu oporowego Speedmatic do rolek tacx?
Posiadam rolki tego producenta i zastanawiam się właśnie nad zakupem owego towaru.
Jest on chyba na poziomie tańszych trenażerów tej firmy, niestety nie ma w ofercie niczego lepszego, obawiam się więc zbyt dużej głośności urządzenia, przy i tak już hałaśliwych samych w sobie rolkach…