Ronde van Vlaanderen 2019

No tak Flandryjska Piękność już jutro a tu nikt nic nie pisze.
Zacznę może od pogody. Podobno ma padać, może szykuje się jakaś heroiczna albo raczej dramatyczna edycja? Druga sprawa to że chyba wyjątkowo ciężko wytypować kto wygra. Sagan jakiś niewyraźny. Wydaje się że mamy sporo wyrównanego towarzystwa. Trudno jednak sobie wyobrazić sprint z nawet 5 osobowej grupki. Kto więc okaże się najmocniejszy? Może przełajowcy namieszają w trudnych warunkach?

0 Likes

Sam się chciałem początkowo zabrać za tworzenie tematu ale nie mam jakiejś weny do ładnego rozpoczęcia i niejako oddałem to w ręce bardziej doświadczonych. :wink:

0 Likes

*****-
****- Van Avermaet, Van der Poel, Van Aert
***- Van Sagan, Van Stybar, Van Jungels, Van Naesen
**- Van Lampaert, Van Gilbert, Van Bettiol, Van Benoot, Van Kristoff, Van Trentin
*- Vanmarcke, Vanverde, Vangren, Van Matthews, Van Rowe, Van Terpstra, A. Van Turgis, Van Politt

8 Likes

Pełny Van faworytów!

1 Like

Ja widzę że wygra ktoś z Quick-Step Floors.

0 Likes

A Van Halen ??

3 Likes

Van Stybar jest moim faworytem.

1 Like

To ja może bez gwiazdkowania, ale o faworytach.

Na pewno jest to rok bez wyraźnego faworyta a la Terpstra w 2018 czy Cancellara we wcześniejszych latach. Trudno też mówić o jakiejś wyróżniającym się duecie typu Boonen/Cancellara czy Sagan/Cancellara.
Taki układ może sprzyjać:

1. najmocniejszym zespołom (nie jest powiedziane, że DQS, ale jakby nie patrzeć, są pierwszym skojarzeniem);
  2. wręcz przeciwnie, czyli faworytowi z nieco dalszych notowań jak Kristoff 2015 (ktoś mówił, że będzie padać?).

Gdyby patrzeć na E3 i Kemmelberg (w ostatnich latach był to chyba najbardziej celny klucz w kontekście typowania triumfatora), prym wiodą:

1. van Avermaet, 2. van Aert, 3. Stybar, 4. Bettiol.

Nie zapominajmy o byłych triumfatorach, bo też mam wrażenie, że zarówno Sagan, jak i Kristoff, Terpstra i Gilbert są w tym roku trochę w cieniu, ale mogą przekuć to swoje doświadczenie w coś pięknego. Nie lekceważyłbym zwłaszcza 2 pierwszych.

Co do van Avermaeta, niby wszystko ok, ale czasem odnoszę wrażenie, że im więcej Belg opowiada o chęci wygranej tym gorzej potem startuje. Patrząc na to jak doszli Jungelsa na E3, wydaje mi się, że mogli w tym 2017 dojść Gilberta, gdyby Sagan nie wpadł na tę kurtkę i że to mogła być jego największa szansa, która może się już nie powtórzyć.

Mocny jest Trentin, ale zdziwię się jak wygra. van der Poel? Z pewnością nie można go lekceważyć. No i ciekaw jestem co pokażą chłopcy z Treka. Szkoda tylko, że ten Naesen chory.

0 Likes

Jak Belgia to Jean Claude van Damme :wink:
Ja trzymam kciuki za Grega, now or never

0 Likes

Niektórzy już od małego zaczynają. :wink:

0 Likes

Ucieczka słaba, chyba jakiejś niespodzianki raczej nikt z tego składu nie zrobi.
Patrząc na mapy z prognozą pogody to ten deszcz to chyba pod sam koniec wyścigu się szykuję (i to też nie był bym taki pewny).

0 Likes

to moja 20. Flandria w TV, ale deszczu w tym czasie naprawdę niewiele (w przeciwieństwie do poprzedniego dwudziestolecia). Najbardziej deszczowa (jedyna?) edycja to chyba 2008, ale też nie miało się wrażenia, by ta pogoda jakoś znacząco wpłynęła na rywalizację. Kilka lat temu była jeszcze taka edycja, gdy padało rano, ale pamiętam już dokładnie która.

0 Likes

Terpstra juz po wyscigu szkoda bo DIrecEnergy dobrze wygladala w ostatnich wyscigach

0 Likes

po wiośnie.
obok niego batonik energetyczny, chyba któryś tam nie uważał w czasie bufetu.

0 Likes

Sorry co się Terpstrze stało i czy jedzie dalej bo dopiero z roweru wróciłem i nie na bieżąco jestem? Z góry dzięki za info

0 Likes

Kraksa, leżał plecami na asfalcie. Zabrany do szpitala na prześwietlenie.

1 Like

2 głównych pomocnikw GvA z defektem przed Muurem, nieźle.

dopiero przed chwilą zdałem sobie sprawę, że ekipa Greipela (i tym samym on sam) nie startuje :confused:

0 Likes

Dzięki za info!

0 Likes

Można gdzieś obejrzeć wyścig kobiet?

0 Likes

Komentatorzy gadali, że będą fragmenty z wyścigu kobiet ale jak na razie nic takiego nie było.

0 Likes