Ronde van Vlaanderen

Już w niedzielę kolejna edycja wyścigu dookoła Flandrii. Na kogo stawiacie? Na razie nie ma jeszcze oficjalnej listy startowej, ale ja stwiałbym na Boonena, świetny początek sezonu tego Belga.

Ująłbym to inaczej. Zwycięstwo kogoś innego niż Boonena byłoby niespodzianką. Myślę, że mogłoby to być jedynie następstwem nieszczęscia Belga - defektu lub upadku. W takiej sytuacji stawiałbym Na Ballana z Lampre.

Luca Paolini sie szykuje. jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu, w jednym z wywiadów przyznał, że jego marzeniem jest Flandria. zobaczymy.

murowanym kandydatem jest Boonen, skoro di Luca szykuje sie na Amstel Gold Race.

Jako pewniak postawię na Toma “Tornado” Boonen’a jest w świetnej formie.
Niespodzianką może być Andreas Klier, który w zeszłym roku był bodajże drugi
oraz zna te drogi jak swoją kieszeń.
O walkę włączą się zapewne George Hincapie i może ktoś z CSC.

Ja stawiam tak:

1. Hincapie
  2. Boonen
  3. Ballan

Boonen jest podobno trochę przeziębiony. ale to chyba rozwiewa wątpliwości => The feeling in the legs is the same and that is promising now with the Ronde so close.

Ja sie najbardziej nie moge doczekać Paris-Roubeix. Hincapie musi, po prostu musi w końcu wygrać. Inaczej sobie tej wiosny nie wyobrażam.

Roubaix, tak. Wreszcie po 5 latach obejrzę ten wyścig w całości :slight_smile: Zawsze mi coś wypadało, to wyjazd, to jakieś święta u rodziny. Ale w tym roku już nigdzie się nie wybieram na reszczie :slight_smile:

A co do Boonena, to widzę, że jesteśmy prawie jednogłośni.

Widzę, że wszyscy są zgodni co do fworytów, ale przypomnę, że podobnie było przed wyścigiem Mediolan - San Remo. Tam miał wygrać Petachi lub Boonen, a wygrał ktoś inny. I właśnie dlatego to kolarstwo jest takie fajne, że nie zawsze wygrywa faworyt. I tym razem mam nadzieję, że faworyt nie wygra, chociaż kibicuję Boonenowi.
Pozdrawiam
Adam

wygra pozzato takie jest moje zdanie

Szczególnie ciezko przewidziec wyniki klasyków, wiele rzeczy dzieje sie na trasie. Mam nadzieje, ze podobnie bedzie w niedziele.

Poniżej link do wywiadu z naszym faworytem (ang.)
Wywiad

jest już dokładna lista startowa ; http://www.cyclingnews.com/road/2006/apr06/rvv06/?id=startlist

bardzo mocny zespół wystawia Discovery Channel. Hincapie, Barry, Devolder, Ekimov, Hammond, Hoste, który wygrał 3 dni Panne ostatnio. bardzo obiecujące.

w Unibet.com pojedzie Frank Vandenbroucke - jest szansa, że nie zsiądzie z roweru i nie ogłosi po raz szósty zakończenia kariery z powodu problemów osobistych.

troche nie rozumiem po co Petacchi startuje. 1) albo to kolejny etap przygotowań pod Giro 2) podziękowanie za dotychczasową pomoc Erika Zabela.

To nie jest dokładna lista startowa. Jest trochę błędów. Przykładem Team CSC. Z podawanego przez cyclingnews składu nie jedzie O’Grady i Breschel. W ich miejsce jest Luke Roberts i Christian Muller.
Nie jedzie też Freire, Backstedt, Boogerd…

Z tego co napisał TomAsz w newsach powinniśmy kibicować jeszcze Piotrowi Mazurowi (pojedzie z 63. numerem). Mam nadzieję, że ładnie zaprezentuje się w klasykach, w których ma wystartować.

Z tego co czytałem to ma wystartować, aby pomóc Erikowi Zabelowi. Choć i na pewno jest to przygotowanie do Giro.

Witam ! :slight_smile:
Wszystko wskazuje, ze chyba Boonen. Belg swietnie sie spisuje w tym sezonie. Jesli nie zgubia go gdzies na bruku i dojedzie gurpka gdzie bedzie Boonen to powinien wygrac. Choc zobaczymy jaka kondycja psychiczna u niego. Latwiej sie poraz pierwszy wygrywa niz broni tytulu. Mocny zespol wysyla Discovery. Nie wiadomo kto liderem tam jest. Teoretycznie Hincapie, ale Hoste ostatnio jest rowniez w swietnej formie. Mocny tez jest Ballan, on moze sporo namieszac. Innych jakos nie dostrzegam :stuck_out_tongue:

rozum podpowiada że Boonen wygra ,ale chciałbym żeby była niespodzianka(tak jak chyba każdy)
natomiast pewne jest to że na trasie aktywni będą też rodacy Boonena

Ja stawiam na Discovery, moze Hincapie coś pokaże. A pewnie i tak wygra Boonen :smiley:

Pewnie Tomek Boonen wygra, bo jest najmocniejszy, ale chciałbym aby Hincape zwyciężył. W sumie to kolarz od wszystkiego (góry, kocie łby, sprinter nie najgorszy, dobry tt).

odnosze wrażenie że Hincapiemu brakuje szczęścia do wygrywania wielkich klasyków :confused: . Liderem jest discovery ale rzadko kiedy uda mu się minąc pierwszy linię mety. Drużyna jest mocna i zdyscyplinowana ale jakoś przed metą gubi się :confused:

Boonen jest faworytem, ale czy będzie w pierwszej grupie jaka dojedzie do mety, bo stawiam na ucieczke :question:

Będzie się działo, oj będzie. Szkoda tylko, że Eurosport tak porozwalał relację, ale cóż fanom innych sportów też trzeba dogodzić :slight_smile: