rower stacjonarny

hej używacie jakichś rowerków stacjonarnych do ćwiczeń w domu, czy wyłącznie pędzicie w trasy? jestem na kupnie rowerka do ćwiczeń najlepiej spinningowego, jeżeli możecie mi coś doradzić to będę bardzo wdzięczny.

Używałem Kettler Race i byłem zadowolony. Był bardzo cichy i wygodny w użytkowaniu. Mogłem go dowolnie regulować, dzięki czemu osiągnąłem pozycję identyczną jak na rowerze. Później zdecydowałem się na trenażer i pomimo ogromnego hałasu wolę zmieniać biegi niż kręcić pokrętłem dla większego obciążenia.

Zdecydowanie pójdź w strone trenażera na tylne koło… chyba że nie zrażają cię koszty. Fakt… Do trenażera trzeba wstawic rower do mieszkania ale można ostatecznie dorobić jakiś stojak pod widelec i skrócić cały zestaw. Ja mam Elite z elastogelem na rolce. Zwykla oponka Tacx do trenażerów i zestaw jest bardzo cichy. nawet na podłodze bez dywanu jest właściwie niesłyszalny poza pokojem. Same trenażery są właściwie niezniszczalne przy właściwym użytkowaniu. Zaoszczędzisz względem rowerka i kupisz trochę gadżetów pomiarowych czy ciuchów na trasy

Jeżeli jesteś zaawansowanym zawodnikiem to zdecydowanie wybierz rower spinningowy. Zwróć uwagę na nie tyle na markę co na parametry i dopasuj je do swoich treningów. Zwróć uwagę na masę urządzenia - im większa tym bardziej stabilny i na masę samego koła zamachowego. Tutaj przydałoby się przynajmniej 13kg aby treningi były płynne. Ważne żeby rower taki miał możliwość regulacji siodełka i kierownicy zarówno w pionie jak i w poziomie, żeby móc przyjąć na nim postawę jak najbardziej zbliżoną do tej jaką przyjmujesz na zwykłym rowerze.

Na rowerach spiningowych można przeprowadzić intensywne i zróżnicowane treningi, możesz stosować różne chwyty na kierownicy. Gwarantuję Ci że się odpowiednio zmęczysz.

oppss… To na trenażerze tego samego nie zrobisz? Za tą cenę za jaką kupisz dobrego spinninga to kupisz sobie używany zestaw do pomiaru mocy od PowerTap co daje świetne warunki treningowe… Nie zebym byl przeciw rowerom spiningowym ale po prostu kolarze trenują na trenażerach głównie. Wygodniej, ćwiczą na tym na czym jeżdżą, mobilnie i efektywnie. Kosztu uzywanego swinga to jakieś 300zł a jest to sprzęt używany dawniej przez uspostal. nawet zwykły VolareMag i tym podobne ustrojstwa dla początkujących których całkiem dużo na rynku na dużym blacie i najwyższym poziomie dają tak po nogach ze naprawdę…można odpowiednio sie zmęczyć.

A ile kosztuje taki ‘odpowiedni’ rower spinningowy?

Tak jak zostało to napisane wcześniej – trenażer wymaga wstawienia normalnego roweru do mieszkania, jeśli używamy go regularnie poza domem to ciągłe wnoszenie, wynoszenie, czyszczenie kół etc. może być uciążliwe.

Nie każdy ma też zaufanie do używanego sprzętu, może nam służyć przez wiele lat albo rozlecieć się po kilku użyciach, mimo zapewnień poprzedniego właściciela o “stanie idealnym”.

@Maf – Ceny dobrego sprzętu (nowego) zaczynają się od 1000 zł, warto rozglądać się za promocjami w sklepach internetowych.

Zdecydowanie wolę jeździć na rowerach standardowych, niz stacjonarnych. Duży i długotrwały wysiłek + takie urządzenia zatrzymują spalanie tkanki tłuszczowej i z tego co się orientuję, podnoszą również poziom stresu we krwi. Poza tym, ćwiczenie na świeżym powietrzu jest zdecydowanie lepsze.

Ja uzywam, calkiem dobra opcja