Rower uniwersalny

Witam wszystkich serdecznie, potrzebuję pomocy w wyborze roweru. Rower będzie głównie użytkowany w mieście około 30km dziennie, a przy weekendzie chciałbym mieć możliwość zjechać nim z asfaltu i troszkę po ujeżdżać bezdroża (żaden ciężki teren).
Jeśli chodzi o mnie to 180cm i już raczej nie urosnę :wink: , ~100kg mam nadzieję że tu też nie urosnę :wink:

Zakup roweru chciałbym zamknąć w 1000 (max 1200zł), wiadomo że im taniej tym lepiej, jeśli oferta będzie na prawdę ciekawa to rozważę dołożenie kilkudziesięciu złotych.

W oko wpadła mi taka oferta: KLIK romet rambler 3.0 2013 KLIK
Napiszcie mi czy warty zachodu ten romet, bo szczerze powiem że przemawia do mnie cena, kwestia jeszcze jak wygląda stosunek jakość cena, czy inny rower kosztujący 300zł więcej będzie tego wart.

rowerymerida.pl/produkt629/c … erida.html W warszawie na zamówienie w pewny sklepie 919 zł z kurierem + 60 zł jak dla mnie warto sam na nim jeżdżę szybszy lepiej się prowadzi i w terenie też da radę :slight_smile:

to sa te hybrydy :question:

w sumie to przymierzałem się już do innych rowerów, ale pojawił się wymieniony przeze mnie romet w super cenie, nie zgłębiałem tematu osprzętu, nie znam się na tym, dlatego pytam was czy rzeczywiście te inne rowery są warte ~300-400zł więcej? A jeśli romet nie, to może dlaczego nie? A tamte rowery dlaczego tak :slight_smile: chciałbym czegoś się więcej dowiedzieć.

Jeżeli mogę Ci coś polecić, to rozejrzyj się za Authorami. Jest sporo modeli (np. Horizon), które kosztują około 1000 zł. Uznana marka, porządny sprzęt a i cena wydaje się być bardzo atrakcyjna. Swego czasu w sklepie mBike były dostępne modele z poprzednich lat z dużymi rabatami, możesz rzucić okiem a nuż na ekstra okazję trafisz :slight_smile:
Co do Rometa to bym odradzał. Nigdy nie miałem, ale te rowery chyba charakteryzują się słabym stosunkiem jakości do ceny.

Jeżeli dobrze widzę to ten romet to zwykły góral. Uniwersalny to jest tylko o tyle, że w każdym terenie zdatnym do jazdy przejedzie. Inna sprawa, czy zrobi to dobrze… Natomiast linkowana Merida to cross, czyli rzeczywiście “rower uniwersalny”. Poradzi sobie w mieście, na szosie (z dobrymi oponami jeszcze jak) i w lekkim terenie nie będzie ustępował góralom. ja bym się - przy Twoich założeniach - nawet nie zastanawiał. Natomiast z innch marek rozważyłbym jeszcze właśnie Authora i Unibike’a.

PS Jeszcze jedna sprawa. W tej kategorii cenowej 300-400 zł to ogromna przepaść. Rower może byc o klasę lepszy. Albo ewentulanie (ale to zaeży, czytrafi się odpowiedni model) można kupić tańszy rower wymieniając za róznicę parę kluczowych elementów (producenci często oszczędzają na istotnych podzespołach a ładują wyższe modele z tych mniej istotnych)
PPS Merida jest - pomijając już róznicę cross/mtb - znacznie lepszym rowerem niż Romet choćby z tego powodu, że wg opisu powinna mieć piastę z bembenkiem i kasetę, a Romet ma chyba wolnobieg z wielotrybem.

za te 1200zł to wziąłbym na twoim miejscu resultsa

Za 1200 i też raczej z wolnobiegiem…