rower w samochodzie

Witam,

na forum byly juz watki o bagaznikach do przewozenia rowerow. Ja mam natomiast pytanie o mozliwosci przewozenia rowerow w srodku auta. Na stronie THULE mozna znalezc info o uchwycie do przewozenia roweru w srodku pojazdu: link . Jednak z tego co udalo mi sie dowiedziec, to jest on przeznaczony do aut typu van itp. Stad moje pytanie: czy znacie moze sposoby przewozenia rowerow w samochodach typu kombi??? Ewentualnie, co byscie doradzili???

Z gory dzieki za odpowiedz! :slight_smile:

Najlepiej jest kupić torbe na rower i w torbie go wozić. Ja kupiłem torbe ZATOR i nadaje sie do tego idealnie i do tego nie droga.

W samochodzie typu kombi bez problemu mozna przewozic rowery. Robie tak od dluzszego czasu i nie mam zadnych klopotow. Polega to na tym, ze bagaznik najpierw wykladam jakims kocem. Potem sciagam obydwa kola z rowerow i najpierw idzie pierwszy rower, potem jakis koc na to zeby nie poobijac ramy, nastepny rower, itd. Na koncu dajesz kola, jak sie nie zmieszcza to jest jeszcze miejsce u gory, gdzie spokojnie mozna dac tez torby. Ja woze 3 rowery, ale podobno wchodza tez na maxa 4 :smiley:

Na ostatnich targach rowerowych w Warszawie rozmawiałem z panami ze stoiska THULE na temat przewożenia rowerów w samochodzie. Rozwiązanie proponowane przez THULE jest bardzo ciekawe i stosunkowo niedrogie. Niestety szyny nie pasują do wszystkich samochodów – przeglądałem szczegółową listę, ale o ile pamiętam na liście tej były zarówno samochody kombi jak i vany. Poszukaj tej listy na ich stronie, ewentualnie skontaktuj się z przedstawicielem firmy.

A co do wypowiedzi Gieni to torby ZATOR, które widziałem kiedyś w sklepie przypominały raczej przaśny wór niż porządną torbę do przewozu roweru, ale być może torba jaką posiada i zachwala Gienia to inny, „wyższy” model.

Swoją drogą też proszę o Wasze propozycje co do przewozu roweru – szczególnie interesują mnie właśnie jakieś torby i saki. Proszę o linki. PozdRower !!!

Rower w kombi? Żaden problem. Ja osobiście mam Forda Mondeo (rocznik '98, czyli poprzedni model) - wersja pięciodrzwiowa (hatchback) i po położeniu tylnej kanapy cały rower wchodzi bez problemu. Bez żadnego sciągania kół, przekręcania kierownicy i tego typu “akcji” :slight_smile: .

Na jedna rzecz natomiast trzeba zwrócić uwagę przy przewożeniu roweru w samochodzie, a mało który producent (czy to “osprzętu” jak np. Thule, czy samochodów) zwraca uwagę. Otóż rower (albo uchwyt, o jakim tu piszecie) musi być dobrze zamococwany w samochodzie, bo w razie jakiegoś awaryjnego hamowania czy kolizji, taki rower ma ogromną bezwładność i może zmiażdżyć przednie fotele i kierowcę/pasażera! . Swego czasu właśnie ford reklamował S-maxa, podając, że w konfigouracji 4-osobowej może on przewieźć w środku 2 kompletne rowery, a w 2-osobowej - 4. Jedna z organizacji zajmującej się bezpieczeństwem ruchu drogowego (Euro-NCAP zdaje się, ale głowy nie dam) zrobiła taki test zderzeniowy z tymi rowerami i podobno w środku nie bardzo było co zbierać :neutral: . Ja bym w każdym razie kwestię mocowania jeszcze raz dokładnie przemyślał…

Co wy gadacie jakie torby mocowania itp? Normalnie się wsadza rower do auta i tyle… nigdy nic nie stało się rowerowi podczas jazdy. A przewoziłem rower nawet w Fordzie Ka :wink: Ewentualnie dać jakiś kocyk i jazda.

No ba jaka cena taka jakość, ta torba raczej nie zabezpiecza przed uszkodzeniem ale nie ubrudzi wnętrza samochodu po zdjeciu z roweru kół itd. taką torbe wrzucamy na tylne siedzenie do samochodu. a jesli chodzi o kwestie bezpieczenstwa to moznaby przypiąc tą torbe z rowerem pasami, chociaz nie wiem czy to zadziała bo nie próbowałem tego.

Rozwiazania, ktore proponujecie sa drogie, nie stac mnei na wydawanie dosyc sporej kasy na jakies torby na rower. Mysle ze rozwiazanie, ktore proponuje jest dosyc dobre, nigdy nie sprawialo mi problemow, zadne awaryjne hamowanie ani inne tego typu sprawy nie przeszkadzaly. Jest nawet przewaga takiego sposobu wozenia niz na dachu. Nie pada deszcz/snieg/grad na nasze rowerki podczas przewozu, no i nie przylepiaja sie zadne muszki ani inne tego typu badziewia :stuck_out_tongue_winking_eye:

zgadza sie. ja w soim kombi wozilem juz 4 rowery i 2 ludzi.
3 rowery w bagazniku i 1 na kanapie z tylu.

w solidnym żuku to my mieliśmy 7 rowerów i 8 ludzi z kierowcą. Wszystko na pace :smiley:

A tak przy okazji to ja chciałem dodać, że jest specjalna wersja Opla Corsy dla rowerzystów. Ma zintegrowany bagażnik do przewozu rowerów - wysuwa się on z tylego zderzaka. Nazwy niestety nie pamiętam. Ciekawa rzecz prawda? :mrgreen:

Rzeczywiscie, opcja przeworzenia bez specjalnych uchwytow (np. z wykorzystaniem pokrowcow, kocy itp…) jest jak najbardziej sensowna.

Wszystkim dziekuje za pomoc!!!