Rozmiar ramy

Witam mam pytanie odnosnie ramy 56 tylko ze jest to wymiar sloopingowy co to oznacza czy ona jest wieksza od np. ramy 56 bianchi czy np. ze tak powiem biednej ramy Accent r002? moje gg 8227632 jexeliby ktos mogl udzielic mi odp. na to wlasnie pytanei to z gory dzienkuje zakldam ze mam 178 wczesnie jjexdziel mna 56 Accent r002 i byla dobra

wydaje mi sie ze odpowiednik rozmiarowy ramy zwykłej 56 jest rama slooping 52, czyli ze rama na twój wzrost bedzie 56-zwykła lub 52- jeśli to bedzie slooping. Jeśli jestem w błedzie prosze o poprawienie mnie, bo nie jestem pewny.

ahaaa bo ja ja miezylem center -center i miala 56,5 i mostek 130 mm jest ale jak zaloze 80 mm to bedize ok ?

http://www.cbike.com/dream_hp.htm
tu masz pięknie zobrazowane jak ma sie slooping do konstrukcji tradycyjnej.
A fajka 80 mm - nie polacam, jak to wygląda.

Nie jestem do końca pewien ale na stronce Colnago jest geomatria klasyczna i kompaktowa, a sloping i kompakt to raczej nie to samo?

W obecnych czasach przy różnych kątach ram najważniejszy jest doległość C-C rura podsiodłowa a rura sterowa.

Witam mam pytanie odnosnie ramy 56 tylko ze jest to wymiar sloopingowy co to oznacza czy ona jest wieksza od np. ramy 56 bianchi

Oczywiscie że sie bedzie różniło. Na jednym z wątków panowie zagłębili sie w kwestie sinusów i cosinusów . pasjonująca duskusja. niechybnie wytłumaczą ci na czym rzecz polega.
Każdy producent ma swoją geometrię ram slopingowych czy jak kto woli kompaktowych. trzeba patrzeć po stronach tych którzy to produkują. Slopa dobiera się bardziej na długość siodło- ster niż suport-siodło. Po to też kompakt został wymyślony co by nie robić 10 ram w różnych rozmiarach tylko zrobić rozmiarów cztery. Ramy po prostu różnią się kątem nachylenia rury podsiodłowej a konsekwencji stosunkiem długości do podsiodłowej i ten fakt może być mylący przy doborze “na oko”

bianchi ma specyficzne slopingi. np całkiem inne niz giant.w bianchi kąt opadania górnej rury jest mniejszy niz np w tcr no i nie ma tylko 3 rozmiarów a cała gama. poza tym te ramy są bardzo krótkie. jesli masz center to top 56,5 to jest to pewnie rozmiar 59 na twój wzrost troche za duża. powinienes miec raczej rozmiar 55 czyli center to top 52 albo 57 c-t 54 (ja mam 176 i na takiej jeżdże, jest troszke za duża ale ze względu na to że krótka to nie jest źle:)

trzeba jeszcze dodac, ze rozmiarowka jest tez zalezna od modelu… w niektorych jest tylko 5 rozmiarow w innych z kolei jest od cholery nawet co 1 cm.
w giantcie tych rozmiarow jest 6 w kazdym modelu.

tcr no i nie ma tylko 3 rozmiarów a cała gama.

Giant chyba ostatnio stwierdził, że 3 rozmiary to mało i w wyższych (TCR Composite i Advanced) ramach jest 5 rozmiarów (co 2 - 3 cm).

wrenchscience.com/

Dość rozbudowany kalkulator pozycji na rowerze i rozmiaru ramy.

pzdr!

Ten klakulator na wrench science jest słaby, przynajmniej dla mnie. Polecam inny: www.competitivecyclist.com

Poza tym proszę weźcie pod uwagę że te kalkulatory wyliczają rozmiary dla klasycznych ram a nie dla slopingów. Na stronce www.colnago.com są fajnie porównane ramki slopingowe i klasyczne.

Ale Wrenchscience podaje też “overall reach” czyli całkowitą długość w poziomie zetawu rama+mostek.

Obecnie to nie jest już tak ważna wysokość ramy tylko jej długość, bo weszły ramy slopingowe na rynek, które mimo mniejszej wysokości są równie długie jak klasyczne.

Ramy sloping mają podane w geometriach coś takiego jak wirtualna długość rury górnej -czyli długość ramy w poziomie, i dlatego dopasowanie/porownanie ramy sloping i klasycznej nie stanowi problemu.

Niestety mam wrażenie że Wrench Science podaje minimalny możiwy rozmiar ramy (porównywałem te same wymary na Wrench i Competitive cyclist). Może jest to kwstia gustu.

Co wirtualnej odległości o któej piszesz to niestety nie wszędzie są podane wszystkie wymiary gdzieniegdzie jest tylko długość górnej rury a w innym miejscu jest tylko odległość od główki sterów do rury podsiodłowej. :frowning:

WS wyliczyl mi Overall Reach: 74.00 cm. gdybym tak sobie wsio ustawil to bym wygladal na rowerze jak supermen. :wink:
ten drugi fit calculator wyliczyl niemal dokladnie takie same ustawienia jakie mam w chwili obecnej.

WS jest mniej dokładny, wydaje mi się tak ponieważ do obliczeń wybiera tylko dostawowe wymiary. Competetive cyclict uwzględnia długość przedramienia ramienia, uda i podudzia i do tego podaje trzy wymiary końcowe: Sportowy, dopasowany na miarę i french fit czyli coś ponad miarę.

panowie szybka pomoc!!
rama - allegro.pl/item343988895_bia … html#photo
mierzone środek suportu - koniec rury pionowej.

Wzrost 173 cm długie nogi , będzie dobra czy mała?

Jak tak na nią patrze to jest to lekki sloping?

Może to też się przyda:
france.giant-bicycles.com/pl-PL/ … troad_new/
rower.com/archiwum.php?art=2831