Rund um Koeln


#1

Eddy Merckx machnął biało-czerwoną flagą / ?! / i tak rozpoczął się wyścig. Na starcie Danilo Hondo narzekał na niezrozumiałe postępowanie oficjeli UCI, którzy uniemożliwili mu start w dzisiejszej imprezie. Petacchi, męczony przez miejscowego sprawozdawcę zobowiązał się pomagać Zabelowi a David Kopp zapowiedzial walkę o ponowne zwycięstwo. Stawił się również “Teufel” Didi Senft z małym diablątkiem odzianym tak jak pierwowzór. Pogoda nieprzyjemna, pada deszcz. Na trasie 9 premii górskich ale podjazdów można naliczyć znacznie więcej. Tylko ostatnie 30 km na rundach kończących wyścig jest płaskie. Trwają ataki kolarzy z miejscowych drużyn. Kolarze Intela zajęli strategiczne pozycje w środku i z tyłu peletonu.


#2

Stojąca na poboczu przyczepa campingowa zmusiła peleton do raptownego hamowania. Spowodowało to kraksę, w której kolarze Intela nie uczestniczyli. Zastniałą sytuację wykorzystało ok. 25 kolarzy, którzy ruszyli ostro do przodu i mają ok. 1 min. przewagi. W uciekającej grupie tempo dyktują kolarze T-Mobile, Gerolsteiner, Milram i Wiesenhof mający po 3 zawodników. W czołówce brak kolarzy Intela.


#3

Czołówka liczy 26 kolarzy. Jest wśrod nich jeden kolarz Intela, prawdopodobnie Huzarski. Wszyscy jadą w kurtkach, tak że przy ujęciach z góry nie widać numerów. Przewaga wynosi ponad 2 minuty.


#4

Przewaga wynosi 4.30. W czołówce są m.in. zwycięzcy z lat ubiegłych - David Kopp i Peter Wrolich.


#5

Przewaga gwałtownie topnieje, wynosi obecnie 2.25. Huzarski na podjazdach trochę się męczy.


#6

Przewaga ustabilizowała się na poziomie 2.10 - 2.20. W peletonie, w ktorym dostrzegłem bodajże tylko Zamanę, tempo nadają kolarze Barloworld i Milram.


#7

Od czołówki odskoczyli Wrolich i Scholz / Gerolsteiner / oraz Schreck / T-Mobile /. Mieli kilkunastosekundową przewagę ale nic z tego nie wyszło. Kolarze jadą wolniej, gdyż niedawno gościli w bufecie. Huzarski wreszcie odsłonił swoje numery startowe. Przewaga ciągle ta sama.


#8

Kolejny odskok Kopp i Scholz / Gerosteiner / ,Burghardt / T-Mobile/, Reus i Gesink / Rabobank CT /, Knees / Milram /. Reszta ucieczki dzieli się na mniejsze grupy. W 9 -osobowej grupce goniącej uciekinierów nie ma Huzarskiego.


#9

Dwie pierwsze grupy się połączyły. Widać też było stojący na poboczu samochód Intela, który prawdopodobnie jechał za Huzarskim. Samochód przepuścił peleton, co może sugerować, że Huzarski zrezygnował z ucieczki lub w ogóle się wycofał.
Przewaga ucieczki nad peletonem wynosi ponad 4 minuty.


#10

Skład czołówki - Kopp,Scholz, Burghardt, Korf, Schreck, Roberts, Knees, Sieberg, Wackernagel, Matzbacher, Verbiest, Giordani, Meschenmoser, Gesink, Reus.


#11

Do czołówki dołączył Wrolich i zdaje się, że również Gerdemann. Za nim ze stratą 1.50 znajduje się kolejna grupa ale nic nie wiadomo o jej składzie.


#12

Ta druga grupa składa się z 5 kolarzy uczestniczących w ucieczce razem z Huzarskim. Bartosza w niej nie ma. Kolarze pokonali ostatnią premię górską usytuowaną koło Schloss Benseberg, charakterystycznego elementu wyścigu dookoła Kolonii. Ukształtowała się nowa czołówka z Reusem, Gesinkiem, Koppem i Kneesem. Ma niewielką 20-sek. przewagę nad resztą uciekinierów.


#13

Prowadząca czwórka i goniąca ją grupa w 9-osobowym składzie są na ulicach Kolonii, ale jeszcze nie na rundach. Przewaga wynosi 20-30 sek. Wóz Rabobanku chciał dojechać do prowadzących kolarzy, ale “9” gorąco protestowała wymachując pięściami, co przypomniało sędziom o obowiązujących regułach.


#14

Sytuacja bez zmian z tym, że kolarze pokonują już rundy. Przypuszczam, że peleton zostanie zatrzymany.


#15

Prowadząca czwórka ma już minutę przewagi. Ciekawe jak w końcówce poradzą sobie młodzi kolarze Rabobanku - 19 letni GesinK i 21-letni Reus.


#16

Zaatakował Knees. Holendrzy go gonią a Kopp się wiezie.


#17

Reus i Kopp doścignęli Kneesa. Gesink osłabł. Do mety 2 km.


#18

Knees ponownie skontrował.


#19

Knees zyskuje przewagę, Gesink wraca do gry.


#20
  1. Knees,
  2. Kopp,
  3. Reus,
  4. Gesink.
    Można powiedzieć, że Knees godnie zastąpił wielkich - Zabela i Petacchiego. Ogromne uznanie dla młodzieży z Rabobanku.