Ścigałem się z ojcem i synem

Podczas przyszłego Sibiu Tour Davide Rebellin może spotkać w peletonie Mathieu van der Poel. Włoch jest w liście startowej, a Alpecin-Fenix chce, żeby gwiazda zbierała trochę kilometrów wyścigowych przed Strade Bianche.
Rebellin ścigał się z Adri, ojcem Mathieu, przynajmniej w około dziesięciu wyścigów, m.in. w 1993 r. w Mediolan - Sanremo, Amstel Gold Race, Strzałce Walońskiej, Zurychu i San Sebastianie (spaziociclismo).

Pewnie takich przypadków jest więcej w peletonie? Znacie?

Oczywiście jako Fin nie mogę nie przypomnieć zeszłorocznych Mistrzostw Finlandii ze startu wspólnego, gdzie cały peleton ścigał się z ojcem i synem, którzy na mecie byli odpowiednio pierwszy i czwarty.

3 polubienia

Może ktoś się ścigał z Banaszkani

A propo Rebellina to może ze Stephanem i Nicolasem Roche

Marek Rutkiewicz ścigał się z Tomaszem Brożyną i jego synem Piotrem.

Na pewno są tacy co ścigali się z: Alexei i Pavel Sivakov, Peter i Maxime Farazijn, Aartem i Gino Vierhouten, Erikiem i Rickiem Zabelem.

Na pewno ten sam Rebellin. Ale raczej więcej takich kolarzy się znajdzie, biorąc pod uwagę to, że ich kariery dzieli ledwie 12-13 lat.

Ród Martinellich to raczej nie, ale Nicola i Riccardo Minali?

W tym przypadku jestem pewien, że takich kolarzy jest mnóstwo.

Sprawdziłem kilka wyścigów i na 100% w tej grupie byli m.in. Contador, Hesjedal, Valverde, Nibali itd.

Dokładnie nie sprawdzałem kalendarzy obu seniorów :slight_smile: dla tego małe zawahanie :slight_smile:

Gilbert Duclos-Lassale w 1977 wziął udział w Paris Tours, gdzie scigal się z Kanibalem.
W 1995 Gilbert wygrał etap Kraju Basków mając za jednego z rywali Axela Mercxa.

Giro 2000, kilka edycji Basków, Tour de Suisse 96, Tirreno 02, Tour de Pologne 05, kilka edycji MŚ, Liege, oba włoskie monumenty. A z Piotrem w sumie też już miał okazję, właśnie na Sibiu w 2015 i na Tour of Norway i to przecież w jednym zespole :wink:

2 polubienia

To jeszcze pogrzebałem w temacie.
Ojciec Romana Kreuzigera, o tym samym imieniu, również był kolarzem, MŚJ w kolarstwie przełajowym, ale jeździł też na szosie, kilka razy stając na etapowym podium Wyścigu Pokoju. Co istotne dla wątku, jechał również Mediolan-San Remo w roku 1992. Było zatem kilku kolarzy, którzy mieli okazję ścigać się z Romanem Kreuzigerem (seniorem) podczas tego wyścigu, a potem z Romanem Kreuzigerem jr. M.in. Laurent Brochard (np. Romandia 2007, Amstel 2007, Katalonia 2006) Bo Hamburger (Giro del Trentino 2006), Jan Svorada (Mistrzostwa Czech 2006), Wiaczesław Jekimow (GP Quest-Plouay 2006).
Z Kreuzigerem seniorem miał również okazję ścigać się Davide Rebellin podczas Giro del Veneto 1992, z Kreuzigerem juniorem wielokrotnie w trakcie kariery

1 polubienie

Jeszcze trochę i pościga się z dziadkiem, ojcem i synem :wink:
Logno-Ciprelli pewnie miała okazję pojeździć z babcią, córcią i wnusią :smiley:

Wychodzi że kolarstwo to bardzo rodzinny sport :innocent:

Ten temat został automatycznie zamknięty 60 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.