Settimana Internazionale Coppi e Bartali


#1

Jutro rozpoczyna się 5 dniowy trudny wyścig włoski Settimana Internazionale Coppi e Bartali .Etapy bardzo dynamiczne krótkie .ale z częstymi podjazdami Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy dzień ,kiedy będą miały miejsce 2 etapy :100 kilometrów po niewielkich pagórkach oraz drużynowa jazda na czas na odcinku prawie 12 km.
Decydujący dla wyników końcowych będzie za pewne etap 4.Zawodnicy będą sie musieli na niej uporać z kilkoma podjazdami .Już na pierwszych kilometrach 300 m hopka w połowie trasy najtrudniejszy 18 km podjazd o róznicy poziomów blisko 800 m .Etap zakończy się także podjazdem na metę (11,5 km ok 550 m) i tu dojdzie na pewno do ostatecznych ataków.Ostatnie 2 rozdania dużo łatwiejsze ale liderzy po górskim etapie muszą uważać.
W wyścigu wezmą udział drużyny z polskimi zawodnikami
W Ceramice Flaminia mistrz Polski Tomasz Marczyński .Po ciężkim wyścigu Milano-San Remo Przemysław Niemiec oraz Krzysztof Szczawiński Poza nimi będziemy mogli zobaczyć Seweryna Kohuta.Na pewno można będzie liczyć na walkę
Pozwolę sobie na trochę prywaty .Zapraszam na stronę Tomasza Marczyńskiego pojawiło się parę nowych ciekawych rzeczy np. Księga gości .


#2

Kryś i Wiesiak jednak nie pojadą. Videoprezentacja wyścigu ciclonews.it/ora.php?id=42
Trochę zbyt wielu gadatliwych burmistrzów, ujęcia z ubiegłego roku.

Przy okazji, w Kolonii ujemna temperatura, pada śnieg. Odpowiednie komisje obradują.


#3

W wyścigu rozpocznie swój sezon Sylwester Szmyd .Będziemy mieli okazję obejrzeć go po zimowej przerwie.Zobaczymy czy potraktuje wyścig treningowo czy będzie chciał powalczyć.Może być ciekawie.


#4

Można gdzieś ten wyścig śledzic na zywo??? :wink:

[size=75][ Dodano: Wto 25 Mar, 2008 12:41 ][/size]
O ile się nie mylę to Krzysiek Szczawiński dziesiąty na 1 etapie…
Vince in volata Francesco Chicci (Liquigas), in 2h04’17" a 43,06 km/h di media. 2° Mattia Gavazzi (Preti Mangimi), 3° Danilo Napolitano (Lampre), 4° Robert Forster (Gerolsteiner), 5° Guillermo Ruben Bongiorno (Csf Group-Navigare), 6° Enrico Rossi (Ngc-Otc), 7° Claudio Cucinotta (Lpr Brakes), 8° Yuri Metlushenko (Amore e Vita - Mc Donald’s), 9° Mauro Abel Richeze (Csf Group - Navigare), 10° Krzysztof Szczawinski (Miche-Silver Cross).(Ordine d’arrivo ufficiale), Ale możliwe że się mylę bo nie znam włoskiego…


#5

właśnie chciałem to napisać brawa dla szczawia- 10 to dobre miejsce .Zobaczymy co dziś jeszcze na czasówce się podzieje .Niestety są tylko retransmisje na RAI nie ma transmisji na żywo.
Miejsca Polaków
10 Krzysztof Szczawinski (Pol) Miche - Silvercross
25 Artur Krol (Pol) Centri Della Calzatura-Partizan
59 Tomasz Marczynski (Pol) Cermica Flaminia Bossini Doce
87 Sylvester Szmyd (Pol) Lampre - Fondital
99 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche - Silvercross
103 Slawomir Kohut (Pol) Amore & Vita - McDonald’s

wszyscy ten sam czas

[size=75][ Dodano: Wto 25 Mar, 2008 16:20 ][/size]
Wyniki jazdy drużynowej na czas

1)Liquigas 13’01
2)Acqua e Sapone-Caffè Mokambo 13’03
3)Astana: 13’09"
4)Silence Lotto: 13’10"
5)Ceramica Flaminia-Bossini docce: 13’11"
6)Lpr Brakes: 13’12"
7)Csf Group-Navigare: 13’14"
8)Adria Mobil 13’15"
9)Lampre: 13’18"
10)Serramenti Pvc Diquigiovanni Androni Giocattoli: 13’20"
11)High Road: 13’22"
12)Preti Mangimi: 13’27"
13)Ag2r-La Mondiale: 13’29"
14)Ngc-Otc: 13’35"
15)Miche-Silver Cross 13’41"
16)Elk Haus-Simplon: 13’43"
17)Cinelli-Opd 13’47"
18)Hadimec-Nazionale Elettronica: 13’48"
19)Amore & Vita-Mc Donald’s: 13’52"
20)Centri della Calzatura-Partizan: 13’56"
21)Team Volksbank: 13’58"
22)Nippo-Endeka: 14’22"

Bez większych niespodzianek .Świetne miejsce Ceramici Flaminii ciągle niewielkie straty .


#6

Z radiocorsa wynika, że Sylwek i Przemek dobrze się spisali.

1 Niklas Axelsson (Swe, Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni), 175 km in 4h08’09”, a 42,472 km/h
2 Stefano Garzelli (Acque e Sapone – Caffè Mokambo) a 9”
3 Josè Serpa (Col, Serramenti Pvc Diquigiovanni-Androni) st
4 Cadel Evans (Aus, Silence-Lotto) st
5 Massimo Giunti (Miche-Silever Cross) st
6 Vincenzo Nibali (Liquigas) st
7 Emanuele Sella (Csf Group-Navigare) st
8 Sylvester Szmyd (Pol, Lampre) st
9 Luca Mazzanti (Tinkoff Credit System) st
10 Przemyslaw Niemec (Pol, Miche-Silver Cross) st