Shimano -- plotka

Dowiadywałem się R&P (“Shimano Polska”?) o kółka WH-7850 (kiedy i za ile). No i przy okazji pytam kiedy będzie cennik detaliczny Shimano i czy ceny na 2008 pozostaną na mniej więcej podobnym poziomie jak 2007. “Raczej nie, planujemy obniżkę” – usłyszałem. Hm… na razie to plotka ale patrząc na np. ofertę Cykloturu (który skądinąd zawsze był sporo droższy od konkurencji, ale znajduje się w Poznaniu więc dobrze odzwierciedla trendy cenowe R&P), to AFAIK DuraAce te 5-10% średnio zjechał – że nie wspomnę o np. kołach WH-7801:
cyklotur.com/x_C_I__P_53041722-5 … ZTA_0.html
Pożyjemy, zobaczymy, ale miło byłoby…

To będzie ciekawy rok dla Shimano z powodu premiery nowej grupy Dura Ace. Pożyjemy, zobaczymy…

RP Pawlak był głównym przedstawicielem SH w Polsce. Obecnie została utworzona grupa " Shimano Europe " i P. Pawlak został w nią włączony.
Szczerze Wam powiem, że ceny wcale mają nie iść w dół. Mówie o wszystkich kompotentach ! Wiem, to z pewnej ręki.
POwiem więcej : materiały, części etc, wszystko idzie w góre. Komponenty importowe, nawet najmniejsze rzeczy jak opaski na obręcze czy coś takiego, wszystko idzie cenowo w górę !!!
Na początku stycznia ceny wzrosły o nawet 20%

Nie chcę straszyć i popełnić żadnej gafy, ale chyba KROSS był pierwsy, który podniósł ceny. Z tym, że odnośnie tej ostatniej informacji nie jestem pewien.

A asortyment u P. Pawlaka jest na strasznie niskim poziomie. Niby dopiero koniec stycznia, ale sądzę, że jak na ten okres to ma zatrważającą małą ilość towaru !!!

Byłem w sklepie syna Pana R.Pawlaka i rozmawiałem z kumplem, ktory tam pracuje i ceny ponoc na 100% spadna i juz spadaja!!! :stuck_out_tongue:

A więc dziś specjalnie jakoś taka zagadałem, żebym nie walnął jakiejś głupoty i potwierdzam, że obecnie przedstawiciel SHIMANO na Polske został wykupiony przez Shimano Europe i pod tą nazwą ma istnieć ! Obecnie trwają sprawy z złatwianiem zmian nazwy, etc. Choć pradopodobnie oficjalnie będzie dalej P. Pawlak .

Skąd te wykrzykniki? Skąd ten ton “rewelacji”? To co piszesz, to naprawdę żadne odkrycie:

1. Ponad miesiąc temu piałem o tym na forum (19.12.2008, “Shimano i R&P – zmiany, zmiany, zmiany…?”)

2. Od dawna jest oficjalny komunikat na stronie Shimano-Europe: cycle.shimano-eu.com/publish/con … unces.html

Gratuluję refleksu :stuck_out_tongue_winking_eye:

to ze shimano polska zostało “wchłoniete” przez europe, nic nie znaczy i nic sie nie zmieni, bo głownym udziałowcem jest nadal Pan R.Pawlak!!!

Pod adresem: rp-pawlak.pl/#cenniki są już cenniki 2008.