Skaczący łańcuch po nowych trybach w rowerze szosowym

Witam,

Wymieniłem ostatnio tryby w rowerze szosowym, ponieważ poprzednie, które miałem były już trochę zużyte i łańcuch czasami przeskakiwał po tylnych zębatkach (np. przy ruszaniu z miejsca lub mocniejszym depnięciu). Dużą tarczę (nową) z przodu mam teraz Shiamano Tiagra (50 zębów), mała nie została wymieniona ponieważ nadawała się jeszcze do użytku. Nowa kaseta to 8-rzędowa SRAM 11-28 zębów, łańcuch najzwyklejszy Shmiano za 30 zł.

Ku mojemu zdziwieniu łańcuch dalej podskakuje od czasu do czasu na tylnych zębatkach. Jadę na dużej tarczy i na środku kasety z tyłu no i podskoki łańcucha są wyczuwalne. Łańcuch ma 108 ogniwek także zbyt długi nie jest. Tylna przerzutka działa bardzo dobrze, także regulacja nie jest wymagana.

W czym może tkwić problem? Czy to kwestia doboru nieodpowiedniego łańcucha do tej kasety, czy może tarcza Tiagra i kaseta SRAM są niekompatybilne? Nie wiem już sam. Proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam.

Z Twojego postu wynika, że zmieniłeś kasetę i jedną zębatkę z przodu zostawiając stary łańcuch.
W takiej sytuacji masz zużyty łańcuch na nowych zębatkach i to będzie skakać. Podobnie będzie skakać nowy łańcuch na zużytych zębatkach.
Wymień łańcuch.

Jeżeli łańcuch masz też nowy, to sprawa się komplikuje. Długość ogniw jest standardowa. Może masz nie do końca wyregulowaną przerzutkę? Może kup inny łańcuch?

Dziękuję za odpowiedź, fakt nie wspomniałem o nowym łańcuchu. Mam nowy łańcuch. Okazało się, że to była przyczyna trochę niezbyt dobrze wyregulowanej przerzutki. Jak się rower odwróciło to przerzucała dobrze ale jak już przyszło jechać gdzieś dalej to pojawiały się “skoki”.

ja ostatnio miałem skoki na łancuchu ale to w miejscu spiecia, oczywiscie koledzy doradzali abym sie tym nie przejmował poniewaz to sie rozjedzie i rzeczywiscie tak sie stało, poprostu zbyt mocno spiołem łancuch :slight_smile: