Składanie roweru szosowego

Witam,

Z racji że jestem nowy Witam Wszystkich Użytkowników.
Najpierw mam zamiar kupić ramę ot link: e-bmx.pl/opis/584045/rama-kross-szosa.html
Czy to jest dobra rama???
Czy będzie dobra dla osoby o wzroście 181cm???
Jaki widelec polecacie???
I ewentualnie resztę części??

Czekam na szybkie odpowiedzi…

Może lepiej poszukaj jakiejś używanej ramy na Allegro itp, można naprawdę fajny set w idealnym stanie już z widelcem i sztycą, a czasem jeszcze z jakimiś gratisami wyhaczyć za podobne pieniądze, a zestaw będzie chociażby znacznie lżejszy :slight_smile:

a możesz podesłać kilka propozycji??

Jakimś wielkim znawcą ram to znowu nie jestem :wink:, ale sam kupiłem za małą kasę set Treka 1500 z 2007 roku i jestem bardzo zadowolony. Trzeba tylko dosyć często sprawdzać okazje, teraz za wiele nie widzę, ale przykładowo coś takiego znalazłem: allegro.pl/rama-giant-tcr2-aero- … 71055.html
Markowa rama z 2006 roku, ale wygląda na zadbaną, no i widelec w komplecie, cena też na pewno jeszcze do negocjacji. A tak wygląda cały rower na niej: images.productwiki.com/upload/im … _tcr_2.jpg
Nie wiem tylko jak rozmiar, czy nie będzie trochę za mała bo w slopingowych ramach nie bardzo się orientuje, jeśli chodzi o proste, to na Twój wzrost bodaj 55-56, ja mam 175cm i jeżdżę na 54 i jest ok, ale to już kwestia bardzo indywidualna, zależy od preferowanej pozycji itp itd.
Najlepiej chyba pójść do jakiegoś sklepu i poprzymierzać różne rowerki, żeby mieć pewność i potem szukać w tym rozmiarze. Poza tym na pewno warto zadzwonić do sprzedawcy, jeśli nie jest handlarzem, tylko sam użytkował ramę i dowiedzieć się jakiego jest wzrostu :slight_smile:

a co do tamtej ramy była by zła???
chodzi tylko że może być cięższa???

[size=75][ Dodano: Nie 01 Lip, 2012 11:42 ][/size]
allegro.pl/widelec-szosowy-firmy … 06864.html

czy ten widelec będzie dobry do tej ramy krossa co podałem wcześniej???

czekam na odp.

[size=75][ Dodano: Nie 01 Lip, 2012 18:57 ][/size]
jest jakaś osoba na tym forum która sie zna na tych rzeczach???

Moim zdaniem bezie dobra,ale nie wiem czy wątek jeszcze aktualny i czy nie kupiłeś już czegoś innego. Daj znać o ci jak.

jeszcze nie kupiłem ramy na razie szukam dalej

No to czekamy na odpowiedź jak już się na coś zdecydujesz. Poza tym przy wzroście 181 cm szukaj ramy 18-19. Będzie odpowiednia.