Składanie roweru

Cześć wszystkim . :exclamation:
Jako ,że jestem nowy na forum wypadałoby się przedstawić. Nazywam się Patryk i do tej pory jeżdziłem na rowerach mtb. Jednak kiedy znajomy dał mi się przejechać szosowym cannondalem zakochałem się w rowerach szosowych :wink: . Postanowiłem sobie złożyć coś na w miare dobrym osprzęcie za rozsądne pieniądze. Mam mały problem z wyborem ramy, widelca ,kół i kierownicy. Mam 184cm zwrostu i ważę niecałe 70kg. Na rower planuję wydać ok 3000zł. Z tego co się orientowałem w gotowych rowerach szosa na osprzęcie 105 chodzi w granicach 4500zl. Więc taniej wyjdzie składać samemu. Chociaż ostatnio natrafiłem na promocję rowerów BH. Za ok 3000 sprzedawca jest skłonny go oddać. Nie za bardzo znam tą firmę ,jakie są wasze opinie o tych rowerach.
Oto co sobie wymyśliłem:
rama :Trek 1500, Corratec-RT Corones
Widelec ?
Wkład suportu: Shimano 105
Korby:Shimano 105
Przeżutki:Shimano 105
Hamulce:Shimano 105
manetki:Shimano 105
Kaseta: Shimano ultegra
Opony:?
Kierownica: Ritchey pro carbon matrix
Sztyca?
Koła: Campagnolo Vento, Shimano wh550,560,561, lub coś z mavic
Chłopaki co o tym sądzicie. Może są jakieś inne tańsze części dobre jakościowo, które można zamienić. :wink:

ja bym raczej w campy osprzęt uderzył, a koła składał.
bh to raczej dobre rowerki chociaż kumplowi pękły widełki z tyłu - bez wyraźnej przyczyny.

Ze swojej strony również zasugerowałbym przeliczyć Tobie wszystko i sprawdzić, czy osprzęt Campagnolo Veloce/Centaur nie wyjdzie Tobie taniej.

Co do rowerków BH to kiedyś tez rozważałem ich zakup, jednak zdecydowałem się sam składać rower.

Rama Trek 1500 (zakładam, że nowa) to dobry pomysł ale jak chcesz mieć gwarancje to musisz mieć dostęp do serwisu Trek aby ją Tobie przygotowali.

Zgadza się myślałem o nowej ramie Treka alpha slr, black. Co masz na myśli w przygotowaniu ramy przez serwis. Czy jeśli zakupię ramę przez internet i nie zaniosę do serwisu nie będzie objęta gwarancją?
Cały osprzęt shiamno wyniesie ok 1400zł cena z alledrogo :wink:
Łączny koszt roweu bez ramy to ok 2600zł z ramą i widelcem powinienem się zmieścić w ok 4000. To ponad 1000 więcej niż planowałem wydać :frowning: Ale z drugiej strony samodzielne złożony rower wyniesie ponad 1000zł taniej niż gotowy ze sklepu na identycznym osprzęcie. :unamused:
Mam więc pytanie ,czy da się kupić gotowy rower ,lub złożyć za ok 3000-3500 na w miare dobrym osprzęcie?
Za uwagi dotyczące moich propozycji części bardzo dziękuję.

A otóż nie. Gwarancja dożywotnia Trek jest obłożona pewnymi warunkami, takimi jak założenie supportu i sterów w autoryzowanym serwisie Trek’a. Gwarancja dotyczy też tylko pierwszego właściciela. Oczywiście ważna za okazaniem paragonu i karty gwarancyjnej.
Także jak nie masz odpowiednich pieczątek, to jesteś bez gwarancji.
Tak właśnie kupiłem ostatnio nową ramę Giant’a. Nowa, nieużywana, zapakowana, z papierami ale bez gwarancji. Moje ryzyko.
Długo myślałem o Trek 1.9 ale warunki gwarancji i cena zdecydowały, że łaskawym okiem zerknąłem na tańsze alternatywy.

Dobry rower może i kupisz w przystępnej cenie ale musisz wiedzieć gdzie :wink:

Dzięki za informacje w sprawie ramy. Jeszcze mam jedno pytanie ,czy jest jakiś przedstawiciel Treka na wschód? :stuck_out_tongue:
Ciągla się zastanawiam nad tym BH. Cena atrakcyjna przeceniony 30% z 4500 myślę ,że i jeszcze taniej by poszedł jak by doszło do zakupu. Rower na osprzęcie 105 niestety nie wiem ,czy to cały osprzet mam na myśli ,korbę, klamkomanetki i kasetę.
Muszę teraz przemyśleć co się lepiej opłaci i wtedy dam znać. :wink:

Nie jestem ekspertem( jeszcze) ale nie bawiłabym się w składanie całego sprzętu. Jest tyle sklepów, które oferują naprawdę fajne rowery w niezłych cenach wiec warto się z ich ofertą zapoznać. Powodzenia

mona

ale nie bawiłabym się w składanie całego sprzętu

Pod warunkiem, że znajdziesz coś, co Ci w wiekszości odpowiada :stuck_out_tongue: . Albo, że zamierzasz i tak większość rzeczy wymienić, jak tylko będziesz miał na to kasę/pomysł :wink: .

Patryk

Swoją drogą ciekawi mnie, jak to jest z tą ceną. Bo jak ja przymierzałem się do którejkolwiek ze zmian rowerów analizowałem obie opcje i wydawało mi się, że rower gotowy zawsze będzie tańszy niz taki sam składany, tyle że niemal nigdy nie dostaniesz dokładnie tego, co byś chciał. Jak powiedzmy rama i napęd będą fajne, to koła i “rurki” będą słabsze niż byś chciał.

PS ja w każdym razie bym składał.

Czołem
Z tego co sobie obliczałem to wychodzi taniej składanie. Za ok 4000 można złożyć całkiem przyzwoity rower na 105 ,dobrych kołach i ramie treka 1500.
ps.Wcześniej wspominałem o rowerze BH. Jest to model L31 na osprzęcie 105 + karbonowy widelec. Sprzedawca jest skłonny oddać go za ok 3000 przecena z 4500. Niestety rower ma dosyć kiepskie koła. Tak więc po roku trzeba by dołożyć ok 700zł. :neutral: