Składanie szosy do 2500zł

Rama: Leader fox leadstage 350
Widelec: rdx carbon 250
Korba: tiagra comp. 215
klamkomanetki veloce 400zł
koła sh whr 550 400zł
kaseta łancuch 105 160zł
p tylna mirage 120zł
p przednia tiagra 70zł
sztyca zoom 35 zł
Kiera pro lt 45
Siodło skn 70zł
hamulce tektro 70
opony detonator 90zł
Razem mamy 2300zł
Czy warto złożyć taki rowerek?? Myśle że z tej ceny bedzie można w okresie grudnia/stycznia zejśc jakieś 200-300zł.
Co byście zmienili??

Kaseta shimano i przerzutka-łapy campy to ryzykowna sprawa. Te dwa elementy najgorzej współpracują z przeciwnych producentów. Jeżeli chcesz łapy campy to bierzesz przerzutkę shimano- mniejszy problem niż kaseta-przerzutka

Ja tylko w psrawie ceny: jeszcze bym dętki dołożył :wink: . Wiem, wiem, niby wydatek mały, ale chyba tez się liczy…

Hmm…z tego co czytałem to zestawienie przerzutka i łapy campy z kasetą sh nie wywołuja problemów, w przeciwieństwie do podanej własnie przez ciebie konfiguracji z przerzutką shimano.

A która ramę Leader’a kupujesz ? Tę czerwono-czarną, która jest aluminiowo-karbonowa czy ten starszy model, który jest cały aluminiowy ? Też się przymieżam do zakupu tej ramy. Ale mnie wyniesie ona nieco taniej ponieważ pracuję w przedstawicielstwie Leader Fox’a :slight_smile: Pozdrawiam

[size=75][ Dodano: Sob 20 Paź, 2007 20:59 ][/size]
A jeszcze jedno : swoją drogą to z kąd bierzesz taką cenę za tę ramę ? Chyba, że kupujesz używke…zasadnicze pytanie: aluminium czy alu-carb

Chodzi mi o tą całą alu. Ta carbonowa troche za droga jak na mój budżet. Grzybku nie dałbyś rady załatwić rabatu na dwie ramy??? :wink:

Nadwyżke bym wydał albo na lepsze oponki, albo na lepsze koła, chodź te nie są złe (jakość a cena - bdb). Siodełko wiadomo, wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda się liczy.
Kiera jest mi nieznana, tylko na foto ją widze, jeśli jest zrobiona tak jak popularne na allegro zoom’y w podobnej cenie to odradzam, często pękają przy mostku. Reszta jeśli takie chcesz, to OK. Może łańcuch campy jeszcze, ostatnio o tym była mowa na forum, że jest kompatybilny z shi a zdecydowanie bardziej żywotny, więc i kaseta pożyje dłużej.

Jeżeli chodzi o rurki to chciałem na tym zaoszczędzić ile sie da i wymienic po sezonie, oponki to samo. O tym łąncuchu też czytałem. Fakt że łancuch camy jest dwa razy droższy od sh ale być może zainwestuje. Jeżeli chodzi o te klamki i przerzutke campy z kasetą shimano to bedzie grało wszystko??
For1second możesz podać jakies lepsze koła od tych 550-ek, tak to 500zł?? W sumie tą nadwyżke można by przeznaczyć na zestaw spd…
Czekam na dalsze propozycje. Dodam jeszcze że rower chce składac dopiero końcem tego roku, czyli ceny myśle że też bedą jeszcze niższe od tych obecnych.

ja na twoim miejscu poczekał bym ze skaładanie do lutego\marca, jak składałem swojego bike to własnie styczen, luty, marzec, i wyszło m to na duzy PLUS. Zaoszczedziłem dobre pare stowek… I manetki i przezutki campy beda dobrze działały z resztą shimano… (dobrze nie znaczy idealnie… :smiley: )

A nie bedą w tym czasie ceny szły pomału w góre??
CZy bedzie jakaś zauważalna rózncia pomiędzy całym zestawem shimano a tym który z campa?

co dokładnie rozumiesz pod pojęciem “tak zrobiona” czyli jak??? jakieś szczegóły jeśli możesz.

hmm… Szczegółów w sumie podać nie moge, bo nie mogę stwierdzić jednoznacznie co odpowiada za to, że są łamliwe. Jeśli jest to taka sama kiera, tylko logo inne i gięcie to bym raczej szukał czego innego. Cenowo stoi podobnie.