Skoczkowie na rowery!

Skoczkowie na rowery

• Stefan Hula
  • Maciej Kot
  • Dawid Kubacki
  • Adam Małysz
  • Klemens Murańka
  • Kamil Stoch
  • Jan Ziobro
  • Aleksander Zniszczoł
  • Piotr Żyła
  • inny

0 głosujących

Ponieważ wyszło w praniu (co od dawna podejrzewałem), że skoki narciarskie są świetnym przygotowaniem do sukcesów na szosie, warto zawczasu pomyśleć nad wzmocnieniem polskiej husarii rowerowej kimś z naszych skoczków. Przecież tak naprawdę, to oni już urodzili się góralami.
Stąd ankieta: Którego ze skoczków najchętniej widziałbyś w polskiej ekipie kolarskiej?

Adama zabrakło, to nie głosuje.

Ja też jestem za tym, żeby Adam zamiast na Dakar przygotował się na TdF, organizator ten sam :slight_smile:

Mówisz, masz :wink:

Oczywiście Stefek, w kadrze niedoceniany, a tutaj na pewno się na nim poznają :wink:

A którego kolarza prócz Betancura wiedzielibyście jako skoczka?

Ja myślę, że Kubacki mógłby być niezły. Dysponuje bardzo mocnym odbiciem, tylko z techniką ma trochę kłopotów. Ale nogi do kręcenia mógłby mieć silne :smiley:

Tylko Król Adam.
Ale na czas musiałby zgolić wącha żeby zminimalizować opór powietrza :mrgreen:

Szkoda, że Polska nie jest aż taka mocna w podobnym sporcie, w kombinacji norweskiej. Tam dopiero byłby talent.

Nie wszyscy wiedzą, że Adam Małysz zaczynał właśnie jako kombinator norweski :slight_smile:

Żyła.
Rozruszalby towarzystwo w górach pod nieobecność Contadora.
Choć pewnie miałby problem przy czasówkach. On jest antonimem mariginal gains :smiley:

Zajrzałem dziś na chyba dwie najpopularniejsze u nas w kraju strony o skokach narciarskich skijumping.pl i skokinarciarskie.pl. Ani słowa tam o sukcesie Roglica na Giro.

Na skijumping.pl było jak zajął 2 miejsce na I etapie :slight_smile:

A apropos skoczków. To ja bym bardziej widział w roli kolarzy naszych młodych nielotów typu Biegun, albo Kłusek, bo lista podana powyżej to jest już dość trochę wiekowa. :slight_smile: