Smarowanie amortyzatora i jego konserwacja

witam posiadam amorek XCR suntour z blokadą na goleni i bla bla bla… no nie ważne

chodiz mi o jego serwisowanie… jest nowy ładnie zbiera ale co dalej po za smarowaniem goleni??

pytanie/a

-czym smarować golenie
-co sądzicie o zalaniu amorka - słyszałem o zalewaniu pod korek regulacji naprężenia
-jak czyścić żeby zył długo i szczęśliwie ??

pytam także bo zdjałęm stary amor co mi umarł… ma 23tys po szosie zrobione w terenie mniej ale nie serwisowany ani razu i umarł:P - bez oznak zardzewienia czy czegos…

pozdrawiam serdecznie - czekam na opinie

hola
co do amorka, to szczerze nie przejmuj sie nim zbyt specjalnie, ten xcr to zwykly amortyzator i nie ma za bardzo czego tam serwisowac, najprostszy model wiec nie wymaga glebszego serwisowania.
co do czyszczenia to mozesz od czasu do czasu gorne dolenie przetrzec brunox’em lub od biedy wd40 i to w zasadzie tyle co robic z nim.
uszczelnienia te amorki maja kiepskie, a wlasciwie ich brak:/
zalewac pod korek??? szkoda oleju
jak zacznie glosno pracowac mozesz sprobowac zaaplikowac mu pod uszczelki troche rzadkiego oleju np finish line teflon i to w zasadzie tyle.
generalnie trenuj, jezdzij na nim, a jak bedzie mial umrzec to i tak umrze za wiele mu nie pomorzesz w przedluzaniu zywota. a nastepnym razem kup juz lepiej najtanszego rock shox’a
pzdr