[spodenki] Problem wyborem spodenek

Witam; ostatnio się przekonałem ze jazda na rowerze na dystanse większe nic 70 km w zwykłych spodenkach to katorga dla niektórych części ciała.
Natychmiast gdy przyjechałem zacząłem szukać na Allegro ciekawych spodenek w niskich cenach jednak nic nie znalazłem co by mi gwarantowało komfort.

Najtańszą ofertą jest : http://allegro.pl/spodenki-rowerowe-bike-w01-meskie-r-l-50-i4386059630.html
Ale podejrzewam ze te spodenki ani trochę nie polepszą komfortu jazdy?

Nie będę tu wklejał kolejnych linków bo jest ich całe mnóstwo.

Założyłem ten temat bo może ktoś ostatnio kupował sobie spodenki w cenie tak do 60zł( im tańsze tym lepiej bo i tak na rower ostatnio wydałem za dużo kasy) i mógłby je polecić?>

Nie, nie polepszą. To nie chodzi o to żeby one były obcisłe tylko o to żeby miały wszytą wkładkę. Już nawet najtańszy model z wkładką spowoduje, że poprawi się Twój komfort jazdy. Ja jednak polecam nie oszczędzać na tym, lepiej wydać trochę więcej, a może to oszczędzić wielu nieprzyjemności.
Takie coś np. byłoby już ok: decathlon.pl/kolarki-na-rowe … 65635.html
Najbardziej polecałbym modele na szelkach, ale takie też będą ok.

Ja oczywiscie popieram Greeka jezeli masz zamiar jezdzic duzo a tak pewnie jest, to trzeba kupić porządne spodenki na szelkach, nie wstydzic się ich z wkładką Coolmax

Z tą wkładką to ja mam na pieńku na tyle solidnie, że wypruwam z każdych moich spodenek i jeżdże w majtkach. Może ja mam wyjątkowo twardy tyłek, ale obtarcia miewam naprawdę rzadko :slight_smile: Niemniej jednak normalni ludzie wolą wkładkę :wink:

Gacie bez szelek to jakieś nieporozumienie. Może to jazdy w koło parku są spoko, ale do jazdy na szosówce kompletnie się nie nadają. Miałem raz taki przydział z klubu i jedyna rzecz, jaką robiłem to naciągałem je z powrotem na tyłek. Bardzo szybko się ich pozbyłem.

No zamierzam robić dystanse w okolicach 100km codzienne a sporadyczne więcej(chodzi o ten sezon). Teraz jestem na etapie ze 70 km mi nie sprawia żadnych problemów po za własne pewnymi częściami ciała,.,. Dziś np. po 20 km już nie mogłem na siodełku wytrzymać (efekt weekendowej jazdy)

Wracając do spodenek to podałem link do tych bez wkładek bo mam koszulkę tej firmy i kolorowo by ładnie się wyglądało, ale tak jak myślałem spodenki bez wkładek komfortu nie poprawią.
A i jeszcze przy wyborze spodenek mam jeden problem ze ja przy wzroście 1.82 mam dość duże uda… i własne pytanie czy tu kupować L czy szukać rozmiarów pod grubość uda a nie wzrost/( chodzi mi o spodenki na szelki)?

Kupuj normalny rozmiar, lycra jest rozciągliwa, a i wielu kolarzy korzystających z takich spodenek ma większe uda od ciebie :wink:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4389679470&ref=last-visited

A co o Tych myślicie? Pytam się bo te akurat pasują pod kolor koszulki.

Pewnie dobre :slight_smile:

A Więć zakupiłem te które podałem rano, myślę ze na ten sezon wystarczą.

Dzięki za pomoc!