Sport w czasach zarazy

Tak po prostu, po ludzku - zaproponujcie coś do oglądania na YouTube, VOD (płatnym czy nie) z okolic sportu nawet nie kolarskiego, bo idzie zwariować. Zawodowo, codziennie, przebijam się przez wiadomości i dane na temat pandemii. Ale wieczorem próbuję trochę spuścić ciśnienie.

Dziś oglądam mecze z ostatniego MLB World Series. Wystarczy na 3 dni. A potem? Proponujcie, sugerujcie, dyskutujcie, nie wariujcie :slight_smile:

Na początek polecam śledzić social media znanych sportowców, dzisiaj nawet przypadkiem trafiłem na live od moich świetnych siatkarek z Rzeszowa a zaraz potem live z Majką Włoszczowską.
Oprócz tego to chyba na YT TurDeTur i Adam Probosz teraz na dystans robi wywiady.

To z kolarstwa, a ogólnie to Eurosport ma chyba codziennie albo kilka razy w w tygodniu tzw “Okno na sport” i tam jest live z danej dyscypliny sportowej z komentatorami i zaproszonymi sportowcami z danej dziedziny.

A poza tym to chyba standardowo GCN.

Polecam szkoła dla elity, bardzo wciąga, a jeśli jeszcze nie widziałeś to dom z papieru

Ja najbardziej znudzonym polecę iplę i dział sportowy.
Masa meczy z różnych sportów- koszykówka, siatkówka, różne magazyny. Znajdują się tam też powtórki z ostatnich lat Diamentowej Ligi.
Od siebie wrzucę materiały z Futsalu- bardzo ciekawa odmiana, bardziej dynamiczna dla nielubiących długich meczy po 90. minut. https://www.ipla.tv/wideo/sport/UEFA-Futsal-EURO-2018/5012485
Polska też grała na tym Euro.

Dla mnie odprężający, podobnie jak kolarstwo, jest też snooker… Leci czasem tu i tam.

1 Like

O 21:45 na tvp sport dokument Pokonać Borsuka o Lemondzie i Hinault.

2 Likes

Czas sięgnąć do archiwum i przypomnieć sobie wielkie toury i klasyki od roku 1991, od Giro. Mam 28 kaset VHS / 4- 8 godzinnych /. Stary magnetowid Panasonic działa bez zarzutu, a jakość jakbym nagrywał wczoraj. Jak się skończą kasety, to przyjdzie kolej na płyty DVD, równiez kilkadziesiąt. A kolarstwo będę przeplatał z narciarstwem / taka sama bogata wideoteka/. Mam nadzieję, że zanim wszystko oglądnę, ruszą wyścigi. :grinning:

2 Likes

Można też przeczytać wywiad :v

Ja wpadlem w taki marazm ze jakos ostatnie o czym myske to rower, kolarstwo i jemu pochodne.
Lipa bo niedawno odebralem nowy rower, jakie to nie plany miałem ilw to i gdzie bede jeździł a tu klops. Ale musze być szczery, nie mam weny.
Co do filmów itd mam to samo. Jedyne co obejrzałem to filmika Probosza. Poza tym przemieliłem po raz wtóry całego Borewicza :wink:

1 Like

Ja zacząłem znowu grać na kompie. Nie robiłem tego od lat. Pozwala się nieco oderwać od tego wszystkiego. Aktualnie na topie Farming Simulator 19…

1 Like

A jakiego masz pc?

Jakiego ogiera kupiłeś Ciacho?

Pracuję w IT, programuję na co dzień - mój komp daje radę w każdą grę. Przez przypadek nawet mam kartę graficzną, która co prawda zwykle służy do obliczeń matematycznych, ale pozwala też grać w bardzo wysokiej rozdzielczości niemal w każdy tytuł na rynku. No i cztery ekrany, co mi święcą po gałach, w tym jeden super szeroki dla graczy - bo na takim się dobrze pisze kod.

Daje radę - ostatnie tytuły, rozdielczość UltraHD i mam 90fps lub więcej…

Nie, komputer dla mnie to nie zabawka, to narzędzie pracy. A że teraz pozwala mi się zrelaksować, to już tylko bonus.

1 Like

No wiem ale chodziło mi właśnie o podzespoły, tzn jaki masz procesor i kartę :v:

Obstawiam jakiegoś 8 rdseniowca i 16 watkowca i rtx 2080 super :smiley:

Dla mnie, do pracy, to za mało. Choć RTX2080 to już w ogóle fanaberia, bo nie ma pełnego wsparcia dla CUDA, czyli obliczeń matematycznych…

• AMD Ryzen ThreadRipper 3970x (dla mnie to inwestycja i przyspieszenie mojej pracy, a dla większości gruba przesada…)
  • NVIDIA Quadro RTX5000 (znowu, inwestycja pod obliczenia, przetwarzanie ogromnych ilości danych, etc.)
  • w sumie około 10TB NVMe, choć tu będę musiał zrobić upgrade
  • płyty głównej nie pamiętam, ale też raczej wyższa półka z dwoma kartami 10GBe

Mój komputer to nie zabawka, to narzędzie pracy.

A dla tych, co nie chcą inwestować w sprzęt - bo naprawdę potężny komputer dla graczy to grube, grube pieniądze - polecam zaprzyjaźnioną firmę: shadow.tech. Ale to dla osób mieszkających np. w Niemczech na razie. Testuję, mam od nich konto - działa o wiele lepiej, niż się spodziewałem.

1 Like

Coś takiego, a blacku na YouTube zawsze. Jak omawia jakaś kartę typu 2080 czy nawet 1660 to mówi że ma ileś tam rdzeni cuda

Cube Litening C68X Pro

1 Like

CUDA z mojego punktu widzenia to nie tylko architektura i rdzenie, ale także wsparcie dla bibliotek obliczeniowych, transferu danych, etc. RTX 2080 Ti jest moją drugą kartą, testuję od jakiegoś czasu. Na razie widzę akceptowalny spadek wydajności w stosunku do RTX5000, ale mam problem z prędkością pamięci i jej pojemnością. Różnica nie jest ogromna, ale zauważalna. Gdyby ktoś zrobił RTX 2080 z 24-32 GB DDR6 to biorę! RTX5000 to taki kompromis, bo RTX8000 zabił mnie ceną. Przy RTX2080Ti mam też problem z chłodzeniem, ale to może być kwestia tego konkretnego modelu i producenta. Miałem RTX1080Ti i RTX2060 Super, ale tam znowu występowały jeszcze inne problemy.

OK, ogólnie, są zalety kart profesjonalnych, choć z powodów rynkowych karty dla graczy zbliżyły się do poziomu obliczeń kart profesjonalnych. Ale to nie takie proste porównanie, bo sama architektura CUDA oraz liczba rdzeni nie świadczy jeszcze o tym, czy będę mógł przez tę kartę przepchnąć terabajty danych. Do tego dochodzi paralelizm, czyli użycie wielu kart na raz, ilość ścieżek PCI, ilość rdzeni w procesorze (bo mój komputer musi obsłużyć wiele zadań na raz, np. lokalne bazy danych), etc…

1 Like

Z dnia dzisiejszego taka ciekawostka - na platformie treningowej Zwift peletony takie, że aż gęsto. Takiego ruchu nigdy wcześniej nie widziałem…

Zgadza się i raczej to nie dziwi w obecnej sytuacji. Peaki są głównie podczas eventów z gwiazdami :slight_smile:
No i jak coś dziś kolejny etap Touru ZTPL.CC :wink: