Stages Cycling-najlżejszy pomiar mocy już w PL

Witam,

Mam przyjemność zaprosić Państwa do zakupów sprzętu do pomiaru mocy, obecnie najlżejszego na świecie.

Stages Cycling ma siedzibę w USA, podstawą pomiaru mocy jest umiejscowienie elektroniki na lewym ramieniu korby i pomiar ugięcia ramienia podczas pedałowania.

Miernik mocy Stages Cycling oferuje oprócz pomiaru mocy:

  • pomiar kadencji
  • automatyczną kompensację temperaturową
  • funkcję “zero reset”

Dokładność i niezawodność w/w urządzeń została doceniona przez Team SKY.

Pomiar można sparować z dowolnym urządzeniem w technologii ANT+ lub bluetooth (Smartfon, licznik, komputer rowerowy).

Ceny bardzo atrakcyjne, gwarancja i wszelkie dokumenty wkrótce dostępne na novabike.pl

Zapraszam do kontaktu i zamawiania.
Tomasz Grzybek.
cennik Stages Cycling 2014_PL.pdf (44.6 KB)

Co z pomiarem gdy ktoś ma dużo silniejszą prawą nogę? Jak to wychodzi w tej estymacji?

Pomiar wykonywany przez Stages Cycling jest uśredniany.
Jeżeli zależy zawodnikowi na dokładnym pomiarze mocy każdej z nóg to wtedy Stages odpada i pozostają o wiele droższe rozwiązania.
Dowiedziono również na przestrzeni wielu lat że różnice w mocy nóg są finalnie do pominięcia podczas długich jazd (tylko interwały i krótkotrwałe “depnięcia” muszą mieć dwa czujniki w pomiarze gdy zawodnik jest bacznie sprawdzany i analizowany).

Trochę info z forów zagranicznych:

road.cc/content/review/98411-stages-power-meter

dcrainmaker.com/2013/06/stag … pdate.html

bikeradar.com/road/gear/cate … 900-47924/

Pozdrawiam, Tomek.

Masz jakiś problem z lewą nogą? Bo ja tak, ale mimo wielu badań nikt nie potrafi nawet dokładnej diagnozy postawić.

Nie, po prostu ciekawski jestem:)

:smiley: No tak, już myślałem, że może ktoś ma podobny problem, a tu zwykła ciekawość. A wracając do tematu, to duża rozbieżność między nogami bardzo zmieniałaby wyniki, ja lewą nogą generuję może z 3/4 mocy prawej nogi.

Nie wiem, czy to coś zmieni w dyskusji, ale moja lewa noga jest widocznie bardziej umięśniona niż prawa.

ciekawe czy taki test na urządzeniach z obciążeniem znajdujących się w fitness klubach (ewentualnie jakieś ćwiczenia typu step z obciążeniem) mógłbym być wyznacznikiem różnicy siły a więc i zasadności zakupu takiego systemu pomiaru mocy?