Start w wyścigu

a jak napompować koła? 9 atmosfer czy raczej zostać przy 8?

Ruch będzie chyba zaknięty, tak czytałem na ich stronie, ja sam przejechałem cały dystans czasówki 3 dni temu i wtedy w czerwcu ten fragment dziurawy też i wiem jak tam jest, jest sporo takich kąsliwych pęknieć w asfalcie podrzucających, a jedno lub dwa miejsca z łatami i dziurami na prawie całej szerokości. Czyli jak ruch jest zamknięty, to mam dla siebie połowe szosy czy 1/4?

300 watów z takiej czasówki to jest średnia sporo powyżej 40km/h zależy też od warunków w szczególności wiatru bo tu widzę trasa płaska. Jak nie masz ani pulsometru ani miernika to będzie trudno ci ocenić co ci jeszcze w baku zostało, szczególnie że na początku zawsze jest ekscytacja i tak jak napisał Leopejo wszyscy niedoświadczeni idą za mocno, a później za to płacą. Jak chcesz pojechać ze średnią 33km/h to bym proponował zacząć np z 32km/h, po 5 min zobacz czy możesz więcej, jak możesz to dodaj np do 34, po kolejnych pięciu oceń jak się czujesz i jak czujesz ze możesz mocnej to dodaj z 1 km/h jak nie to zostań przy poprzedniej prędkości. Ostatnie 5 min to juz ile możesz.
Co do ciśnienia to zależy ile ważysz i jakie masz opony. W tt najważniejsze jest by być aero, (jak najniższya pozycja, strój bardzo dużo daje ubierz najbardziej przylegający jaki masz, jak możesz to pożycz od kogoś kask aero) , bardzo dużo daje lemondka ale jak do dziś na niej nie jeździłeś to trochę późno na adaptację.

2 polubienia

300 W to był taki przypadkowy przykład, mógłbym napisać 200 W.

Bardzo często oficjalna długość trasy jest trochę większa niż w rzeczywistości, wtedy też oficjalna średnia jest wyższa. I nikt nie narzeka :wink: Czasami niestety też jest odwrotnie, ale rzadziej.

Co do ciśnienia, zobacz co jest napisane na oponach. Przy twojej wadze przynajmniej 8 bar powinno być.

Uważaj na dziury, ale ogólnie próbuj trzymać się po prawej strony ulicy. Jak ktoś będzie chciał wyprzedzić, daj mu miejsce.

1 polubienie

Tak, wiem że prawej, tylko trochę się obawiam że akurat jak będę chciał ominąć jakąś dziurę i odbiję w lewo, to ktoś w tym momencie będzie mnie wyprzedzał i się zderzymy. Czy kolarza wyraźnie słychać, tzn jak jedzie szybko np. 45 km/h to czy usłysze go z tyłu z powiedzmy jakichś 50 metrów?

Startujemy co minutę, więc teoretycznie może mnie wyprzedzać nawet 10 kolarzy ;c

Trzymaj od poczatku 45 km/h , to raczej nikt Cie nie wyprzedzi :wink:

1 polubienie

Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to będzie wyglądało - czasówki to nie moja pasja - ale jestem pewien, że nie powinno być problemu, pewnie starczy tylko odrobinę zdrowego rozsądku. Też nie wiem, jak wygląda półmetka, ale pewnie będzie wszystko jasne na miejscu.

Ja zawsze na zawody biorę agrafki na numer w plecach (choć chyba nie będzie w sobotę w plecach?) i zipki (opaski zaciskowe) do numeru na widelec lub sztycę, ale to organizatorzy powinny dać. Biorę też często kombinerki na różne potrzeby, np. do zdejmowania numeru po zawodach. Ale to tylko ja taki jestem :smiley:

1 polubienie

Niestety nie mam żadnego sprzętu czasowego, ani lemondki, ani kasku ani nawet stroju i butów… a najniższa pozycja tzn obniżyć siodełko, czy chodzi tylko o pochylenie a nogi mogą być wyprostowane?

Siodełka nie ruszaj wystarczy ci jak pojedziesz w dolnym chwycie. Zasady dla najprostszego przygotowania zwykłej szosy do tt to siodełko przesunięte na maksa do przodu kierownica w dól i lemondka ( zazwyczaj tez krótszy mostek). Chociaż tak jak wyżej pisałem, na dwa dni przed wyścigiem już nic z pozycją lepiej nie kombinuj
Jak cię ktoś będzie wyprzedzał z dyskiem jadąc to możesz go usłyszeć:)
To czy ktoś cie wyprzedzi zależy tez od tego w a jakim towarzystwie będziesz starował. Jak deklarujesz 33 to może się tak stać, Czasem ten co wyprzedza jak widzi że nie trzymasz linii krzyknie byś uważał powinieneś usłyszeć.
Lepejo dobrze pisze warto mieć trytki szczególnie dłuższe bo czasem dają do numerków za krótkie. Agrafki zazwyczaj dostajesz z numerem, ja do TT przyklejam numer do koszulki grubą taśmą na bo na agrafkach działa jak mały żagielek. Choć nie na wszystkich każą przyczepiać numer do koszulki.
Ja np na taką czasówkę w okolicy 20km nie biorę bidonu, wypijam przed spokojnie jedne bidon izotoniku poza tym na ok 30min przed zjadam jednego żela.

1 polubienie

Jak mówi Ullefan, NIE kombinuj z pozycją teraz! Gdyby nawet wysokość siodełka nie była optymalna, lepiej jej nie dotykać przed zawodami, bo twoje mięśnie są przyzwyczajone do tej pozycji.

Oki, a Ciebie Leo w sobote nie bedzie w ogole?

Haha no ktoś to na pewno mnie wyprzedzi, bo startujemy co minutę, a wielu jedzie ponad 40 km/h :smiley:

Prawdopodobnie nie będzie mnie, a jeśli będę, tylko, żeby kibicować. Prawdopodobniej (ale też niekoniecznie) w niedzielę.

1 polubienie

Zwykle krzyczą “lewa”, jak chcą wyprzedzić. Znaczy to, żebyś z lewej zostawił wolne.

Gość pisze, że chce"wystartować" w zawodach, a zadaje tak infantylne pytania, jak 6 letnie dziecko. Widać, że sobie robi jaja, a Wy mu na serio odpowiadacie. :grinning:

1 polubienie

Fenomenem jest że ten temat tak się rozrósł…
No cóż…

hmm, Lepejo pisał, że jeździł z użytkownikiem Ederem mocno go uwiarygodnił i sam odpowiadał jako pierwszy na jego pytania, wcale z resztą nie aż tak infantylne ( wiem jakie miałem rozterki jak pierwszy raz startowałem) .
Z tego co widzę na forum raczej teoretycy kolarstwa się wypowiadają, wiec może jakiś praktyczny temat tez się przyda i dobrze że się rozrósł.

Z jednej strony tak.
Sam byłbym jedną z pierwszych osób do pomocy, bo sam trenowałem, teraz jeżdżę amatorsko, co nieco się znam. Jednak gdy widzę pytania i teksty takie jak są tu serwowane to naprawdę ciężko brać to na poważnie. Mnie to bardzo mocno zahacza o totalnę “bekę”.
No ale jeśli jednak faktycznie jest to na poważnie, to ja bym jednak zupełnie z innej strony zaczął…

(no i jeszcze jedno- ciężko brać to na poważnie, mając w pamięci sporo niedawnych “popisów” tego użytkownika…)

możliwe, za słabo ostatnio śledzę forum…

1 polubienie

Eder to istniejący czlowiek i jego pytania są jak najbardziej prawdziwe, nie mam wątpliwości co do tego. Oczywiście to dość kontrowersyjna postać - nie bez powodu zablokowałem go i na FB i w mailu i tutaj jako wiadomości prywatne… Ale od kilku lat czekam na jego pierwszy start w wyścigu amatorskim, zobaczymy czy jutro się doczekam.

1 polubienie