Stojaki na rowery

Hi all :wink: Moja wspólnota wymyśliła sobie stojaki do rowerów w garażu i teraz jesteśmy na etapie poszukiwania odpowiednich. Czy mogłabym prosić o pomoc w ocenie, czy takie by się nadawały http://alegratka.pl/ogloszenie/stojak-na-rowery-6-poprzeczka-rowerowy-22406527.html?h=e7af963d602fbafc?

Jakoś nie przypominam sobie, żebym widział szosówkę w stojakach. A i sam nie wsadziłbym w takie kółka, nawet jeśli to tylko mavic aksium… To chyba tak samo niebezpieczne jak przypadkowy seks :wink:

Mi się w sumie podobają, mam zamiar zamówić podobne

Bójcie się boga. Co to za barbarzyńskie zwyczaje, żeby wyrwikółka uważać za godne uwagi stojaki rowerowe…

ale to nie ma się podobać :stuck_out_tongue:

Nie no zdecydowanie liczy się również wygląd, bo w końcu będą widocznym i wizualnym elementem osiedla :wink: Dlaczego wyrwikółka? Uszkadzają rowery w jakiś sposób? W takim razie jakie stojaki polecacie?

Jest kilka opcji i rozwiązań dla stojaków rowerowych, część z nich nie dość że ładnie wygląda, to jeszcze nieźle sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Kilka opcji producentów:

arkoop.pl/stojaki_na_rowery.html
drabest.pl/cat,stojaki-na-rowery
muller.com.pl/stojaki-na-rowery.html
eko.org.pl/stojaki/

Nie ograniczałbym się do wyrwikółek, można zaszaleć w dowolną stronę. Równie popularne ostatnio robią się szyny (takie zaokrąglone otwory w chodniku, gdzie mieści się koło) razem z uchwytem U (odwrócone U o które można oprzeć rower).

Wybór jest teraz na rynku bogaty, warto się porządnie rozejrzeć…

Wyrwikółka to stojaki, do których rowery przyczepia się za koło, co nie daje użytkownikowi możliwości odpowiedniego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą (bo niezależnie od łańcucha/linki/Ulocka jaki posiadasz, możesz go zaczepić jedynie o koło, które odczepia się w kilka sekund). Po prostu nie są bezpieczne. Szukaj stojaków, do których rower można przyczepić za ramę, nie inaczej. Najprostszy przykład: bi.gazeta.pl/im/1/10650/z1065044 … -Lodzi.jpg

Stojak ma być przede wszystkim bezpieczny, a jego estetyka, choć istotna, jest kwestią drugorzędną (choć fajnych i porządnych stojaków nie brakuje). Wolę przypiąć rower do rynny czy słupa, niż do najpiękniejszego wyrwikółka - rower ma tam stać, a nie wyglądać.

Wyrwikółka to pomysł dobry pod sklepem i to wyłącznie przy założeniu, że żyjesz w cywilizowanym kraju gdzie faktycznie koła nie odepną.

W kwestii estetyki zwykłe stojaki (barierki i czy inne) też poszły do przodu. Vide:
stojakirowerowe.eu/index.php/products
arkoop.pl/stojaki_ze_stali_nierdzewnej.html (spirala duża, typ A)
e-stojakinarowery.pl/pl/c/St … nia-Fun/10

Firmy prześcigają się w designie. Wystarczy poszukać.
Z drugiej strony - nie wykluczajmy i wyrwikółek. Może to teren zamknięty i stojak ma na celu wyłącznie trzymanie rowerów w pionie? Za mało danych…

Co prawda, to prawda. Miałam to na końcu języka, ale już sobie darowałam. Wiele zależy od funkcji, jakie ma spełniać.