Stojaki na rowery


#1

Hi all :wink: Moja wspólnota wymyśliła sobie stojaki do rowerów w garażu i teraz jesteśmy na etapie poszukiwania odpowiednich. Czy mogłabym prosić o pomoc w ocenie, czy takie by się nadawały http://alegratka.pl/ogloszenie/stojak-na-rowery-6-poprzeczka-rowerowy-22406527.html?h=e7af963d602fbafc?


#2

Jakoś nie przypominam sobie, żebym widział szosówkę w stojakach. A i sam nie wsadziłbym w takie kółka, nawet jeśli to tylko mavic aksium… To chyba tak samo niebezpieczne jak przypadkowy seks :wink:


#3

Mi się w sumie podobają, mam zamiar zamówić podobne


#4

Bójcie się boga. Co to za barbarzyńskie zwyczaje, żeby wyrwikółka uważać za godne uwagi stojaki rowerowe…


#5

ale to nie ma się podobać :stuck_out_tongue:


#6

Nie no zdecydowanie liczy się również wygląd, bo w końcu będą widocznym i wizualnym elementem osiedla :wink: Dlaczego wyrwikółka? Uszkadzają rowery w jakiś sposób? W takim razie jakie stojaki polecacie?


#7

Jest kilka opcji i rozwiązań dla stojaków rowerowych, część z nich nie dość że ładnie wygląda, to jeszcze nieźle sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Kilka opcji producentów:

arkoop.pl/stojaki_na_rowery.html
drabest.pl/cat,stojaki-na-rowery
muller.com.pl/stojaki-na-rowery.html
eko.org.pl/stojaki/

Nie ograniczałbym się do wyrwikółek, można zaszaleć w dowolną stronę. Równie popularne ostatnio robią się szyny (takie zaokrąglone otwory w chodniku, gdzie mieści się koło) razem z uchwytem U (odwrócone U o które można oprzeć rower).

Wybór jest teraz na rynku bogaty, warto się porządnie rozejrzeć…


#8

Wyrwikółka to stojaki, do których rowery przyczepia się za koło, co nie daje użytkownikowi możliwości odpowiedniego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą (bo niezależnie od łańcucha/linki/Ulocka jaki posiadasz, możesz go zaczepić jedynie o koło, które odczepia się w kilka sekund). Po prostu nie są bezpieczne. Szukaj stojaków, do których rower można przyczepić za ramę, nie inaczej. Najprostszy przykład: bi.gazeta.pl/im/1/10650/z1065044 … -Lodzi.jpg

Stojak ma być przede wszystkim bezpieczny, a jego estetyka, choć istotna, jest kwestią drugorzędną (choć fajnych i porządnych stojaków nie brakuje). Wolę przypiąć rower do rynny czy słupa, niż do najpiękniejszego wyrwikółka - rower ma tam stać, a nie wyglądać.


#9

Wyrwikółka to pomysł dobry pod sklepem i to wyłącznie przy założeniu, że żyjesz w cywilizowanym kraju gdzie faktycznie koła nie odepną.

W kwestii estetyki zwykłe stojaki (barierki i czy inne) też poszły do przodu. Vide:
stojakirowerowe.eu/index.php/products
arkoop.pl/stojaki_ze_stali_nierdzewnej.html (spirala duża, typ A)
e-stojakinarowery.pl/pl/c/St … nia-Fun/10

Firmy prześcigają się w designie. Wystarczy poszukać.
Z drugiej strony - nie wykluczajmy i wyrwikółek. Może to teren zamknięty i stojak ma na celu wyłącznie trzymanie rowerów w pionie? Za mało danych…


#10

Co prawda, to prawda. Miałam to na końcu języka, ale już sobie darowałam. Wiele zależy od funkcji, jakie ma spełniać.