Strade Bianche ( 1. HC ) 2016 5 Marzec

[size=200]Strade Bianche ( 1. HC ) 5 Marzec[/size]

Strade Bianche jest włoskim wyścigiem jednodniowym rozgrywanym w początkowej fazie sezonu . Impreza rozgrywa się w Toskanii , zaś metą znajduje się w Sienie na rynku Piazza del Campo . Miejsce startu zmienia się dość często . W tym roku będzie to miejscowość San Gimignano . Charakterystycznym elementem tego wyścigu jest to że przez jego sporą część nawierzchnia jest szutrowa tzw " Białe drogi " . Do tego też trasa ma mocno pofałdowany profil . Wyścig otrzymał kategorie ( 1 . HC ) .

Mapa :

Profil :

Lista startowa :
procyclingstats.com/race.php?id=164282&c=3

Etixx - Quick Step
Liderem belgijskiej ekipy będzie obrońca tytułu Zdenek Stybar . Czech w tym sezonie zajął 3 miejsce w jednym z klasyków na Majorce . Do pomocy będzie miał rodaka Petra Vakoca , zawodnik ten odniósł dwa zwycięstwa w ostatni wekkend ( Drôme Classic oraz Classic Sud Ardèche - Souvenir Francis Delpech ) . Kolejnymi ważnymi ogniwami będą Niemiec Tony Martin czy młody Luksemburczyk Bob Jungels. Nie należy zapominać o Włochach Gianluce Brambili i Matteo Trentinie.

AG2R La Mondiale
Liderem tego formacji będzie Jan Bakelants . Belg zadomonstrował dobrą formę w klasykach francuskich . Z dobrej strony przed swoją publicznością będzie chciał się pokazać Matteo Montaguti . Zawodnik słynący z ucieczek potrafi dobrze pojechać klasyk . Inni zawodnicy będą chcieli znaleźć się w odjeździe lub będą służyć do pomocy liderowi .

Androni Giocattoli - Sidermec
Włoska formacja pozbawiona jest wielkich nazwisk . Zawodnicy będą chcieli zabrać się w ucieczkę . Specjalistów od tego prób w tej ekipie jest kilka , m.in wysoki Mirko Selvaggi .

Astana Pro Team
Na lidera ekipy został mianowany Sycylijczyk Vicenzo Nibali . Włoch w tym sezonie wygrał Tour of Oman . Do pomocy będzie miał świetnych kolarzy , głównie rodaków . Takich jak przyjaciel Valerio Agnoli , świetnie zjeżdżający Eros Capecchi czy bardzo doświadczony Michaele Scarponi . W razie niedyspozycji Włocha liderem zostanie Duńczyk Jakob Fuglsang .

Bardiani - CSF
Prokontynentalna ekipa będzie liczyła na specjaliste od jednioniówek Sonnego Colbrellego . Zawodnik ten wygrał GP Lugano oraz był drugi w Trofeo Laigueglia . Stefano Pirazzi zapewne będzie chciał się zabrać w ucieczkę gdyż jest mistrzem w tego typu próbach . Ekipa ta składa się z zawodników włoskich.

BMC Racing Team
Amerykańska ekipa przesyła na wyścig bardzo mocny skład . Liderem będzie triumfator Omloop Het Nieuwsblad Greg Van Avermaet . Świetny Belg prezentuje w tym sezonie kapitalną dyspozycję . Pomocnicy są w dobrej formie , m.in Brent Bookwalter ( ósmy zawodnik Vuelta a Andalucia ) czy Damiano Caruso ( zwycięzca klasyfikacji górskiej wspomnianego przez ze mnie wyścigu ) . Warto będzie zwrócić uwagę na Włocha Daniela Ossa , specjalistę od klasyków .

CCC Sprandi Polkowice
Polkowickiej ekipie będzie liderował Włoch Davide Rebellin . Zawodnik ten dobrze pojechał w Dubaju i Omanie gdzie plasował się w pierwszej 15 KG . Uwagę należy zwrócić na Macieja Paterskiego . Zawodnik z Krotoszyna dobrze odnajduje się w terenie pofałdowanym . Po chorobie na trasy kolarskie wraca Hiszpan Victor de la Parte.

Lampre - Merida
Włoski zespół poprowadzi Diego Ulissi , drugi zawodnik GP Lugano . Formacja ta składa się z kolarzy kraju sponsora z wyjątkiem Przemysława Niemca . Polak jednak będzie pełnił funkcję pomocnika . Zawodnicy tej ekipy oprócz wspominanego lidera nie prezentują świetnej dyspozycji.

Lotto Soudal
Liderem belgijskiej ekipy będzie Tiesj Bennot . Młody Belg w tym sezonie demonstruje świetną formę ( m. in trzeci w Omloop Het Nieuwsblad ) . Tak więc można upatrywać go w walce o zwycięstwo . Głównymi jego" gregario " będą Jurgen Roelandts czy Bart de Clercq . Uwagę będzie można zwracać też na Pima Ligtharta z Holandii . Na starcie stanie Tomasz Marczyński .

Movistar Team
Alejandro Valverde przyjeżdża do Toskanii jako triumfator Vuelty a Andalucia . Zawodnik z Murcii będzie przewodził drużynie w której znaleźli się między innymi reprezentant Kostaryki Andrei Amador , Włoch Giovanni Visconti czy Kolumbijczyk Dayer Quintana .

Nippo - Vini Fantini
Włoska formacja będzie liczyła na Damiano Cunego . " Mały Książę " jednak już nie notuje rezultatów które zadowalają siebie , kibiców czy sponsorów . Zawodnikiem na którego trzeba zwrócić uwagę jest Grega Bole . Były zawodnik CCC dostanie wolną rękę i stać go na walkę o top 15 . Zawodnicy z tej ekipy będą chcieli zabrać się w odjazd .

Orica GreenEDGE
Australijska drużyna przesyła skład w którym nie ma wyraźnego lidera . Zawodnicy dostaną zapewne dostaną " wolną rękę " .

Southeast - Venezuela
Głównym zadaniem tej ekipy będzie to aby jej zawodnicy załapali się w odjazd .

Team LottoNL - Jumbo
Mianowanym liderem holenderskiego składu jest Robert Gesink jednak w tym sezonie nie osiągnął żadnego wyniku . Uwagę trzeba zwrócić na piątego zawodnika Volta ao Algarve Słoweńca Primoża Roglica . Ciekawe jak się spisze Enrico Battaglin . Dla włoskiego zawodnika to pierwszy sezon w ekipie World Tour .

Team Novo Nordisk
Drużyna " cukrzyków " jedzie tutaj bez wyraźnego lidera . Celem zawodników tej ekipy będzie zabranie się w odjazd . Oraz pokazaniem loga sponsora w telewizji .

Team Sky
W Brytyjskiej drużynie na liście startowej znalazł się zwycięzca tego wyścigu z 2014 roku Michał Kwiatkowski . Polak wraca po miesiącu przerwy . Ostatnimi jego startami były klasyki na Majorce . Będzie mógł liczyć na pomoc swojego kompana Michała Gołasia . Dobry wyścig mogą pojechać Norweg Lars Petter Nordhaug oraz Włoch Salvatore Puccio . Uwaga na młodego Gianniego Moscona .

Tinkoff
Bezapelacyjnym liderem drużyny będzie Mistrz Świata Słowak Peter Sagan . W ostatnią sobotę zajął drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad ( organizowanego przez gazetę ) . Może liczyć na wsparcie tak świetnych kolarzy jakimi są jego główny przyboczny Polak Maciej Bodnar czy Włosi Daniele Bennati czy Oscar Gatto . Liderem zastępczym może zostać Czech Roman Kreuziger.

Trek - Segafredo
Szwajcar Fabian Cancellara poprowadzi amerykańską ekipę w włoskim klasyku . W tym sezonie wygrał jeden z wyścigów na Majorce oraz jazdę indywidualną na czas podczas Volta ao Algarve . Cały skład jest ustawiony pod Helvete .

[size=150]Edycja 2015[/size]

Wyniki :
1 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step 5:22:13
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:02
3 Alejandro Valverde (His) Movistar Team 0:00:18
4 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo 0:00:46
5 Diego Rosa (Wło) Astana Pro Team 0:00:56
6 Oscar Gatto (Wło) Androni Giocattoli 0:00:59
7 Rigoberto Uran (Kol) Etixx - Quick-Step
8 Fabio Felline (Wło) Trek Factory Racing 0:01:02
9 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:01:03
10 Giampaolo Caruso (Wło) Team Katusha

Transmisje :
-Eurosport 2
-Rai Sport

Zapraszam do komentowania !!! Dziękuje

Nie lepiej poczekać na oficjalną listę startową by pisać o faworytach?

Kwiatek mial jechac nie jedzie . Tak samo w Paris Nicea nie dawno Sky potwierdzalo. teraz znowu zmiana planów na Tirreno Adriatico . Wiec w takiej kwesti dziwne ze nie wystartuje tu w Strade Binache . Cos tam dziwne rzeczy dzieja sie w tym SKY

Najwyżej ją poprawię . :slight_smile:

No tak ale napisałeś to nie dla Siebie tylko dla innych, a kto będzie się cofał z powrotem do pierwszych postów, by czytać to poprawione, jak ktoś przeczyta to raczej wtedy kiedy zostało to wysłane za pierwszym razem, czyli teraz :wink:. Z niektórymi nazwiskami to przesadziłeś moim zdaniem :smiley:

Benoot :slight_smile:

z innej beczki.
czy wiadomo cokolwiek o trasie Lombardii 2016 ???

Według prognoz ma padać deszcz w sobotę w okolicach Sieny. Co do pogody, to ciekawie zapowiada się PN. We Francji ma być bardzo zimno i opady śniegu nie tylko w górach…

Białe drogi zamienią się w czarne. :smiley:

strona internetowa w budowie

pytam bo rozważam wycieczkę Mediolan+Bergamo i gdyby się okazało, że startują z Bergamo to jestem nagrzany :smiley:

Ciekawi mnie, jak się dzisiaj Petr Vakoc zaprezentuje. Wygrał już dwa mniejsze wyścigi, we francuskim etapówkach też zajmował czołowe lokaty. Dziś zobaczymy czy będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi.

to jednak świetny wyścig jest.
ciągle góra-dół, wczesne ataki, wszyscy z zaciśniętymi zębami.
Cancellara się cieszy jak pierwszoroczniak. i dobrze.
forma się zgadza. umówmy się, że jak wygrywał w 2008 roku to poziom tego wyścigu był niższy niż obecnie, w 2012 w imponującym stylu uciekł kolarzom Astany, ale to dzisiejsze zwycięstwo smakuje chyba najlepiej.

Grande Brambilla, świetna forma na początek roku.
Bookwalter też może się podobać.

Wyścig jest przedni, trzeba przyznać, choć dla mnie dziś minimalnie przegrał z MŚ w biathlonie, to ostatnie 13 km musiałem zobaczyć. I szczerze się cieszę z wygranej Cancellary tak jak kilka godzin wcześniej ze srebra Bjoerndalena - starzy mistrzowie ciągle w formie :wink: Nie oglądałem całej relacji, więc tylko zapytam - jak tam Michał wyglądał? Wiem, że na ostatnim sektorze pękł zaraz po Nibalim, ale wygląda na to, że będzie lepiej, czy po prostu musimy się powoli przyzwyczajać, że te jednodniówki to już nie będzie domena Kwiatka?

sezon jest w takiej fazie, że trudno o jakieś konstruktywne wnioski (choć z początkiem kryzysu Sagana 2 lata temu trafiliśmy).

wydaje mi się, że Stybar mógłby to wygrać, gdyby wcześniej złapali Brambillę. po prostu zrobili to na tyle późno, że Czech nie miał już gdzie odjechać Cancellarze (tym bardziej, że droga prowadziła w dół).

no i warto odnotować. 10. edycja i wciąż bez deszczu.

Michał do momentu przyspieszenia liderów w końcówce wyglądał bardzo dobrze. Cały czas z przodu. Chyba nawet szarpnął jako pierwszy znacznie redukując grupę (czy to był Nordhaug?). Zabrakło pewnie kilometrów wyścigowych. Od jednodniówek bym się nie odzwyczajał bo nawet gdyby miał się nastawiać na GT to jednodniówki nadal będą przeważały przez najbliższe 2-3 lata. A z resztą. Zobaczymy w Ardenach :slight_smile:

Stybuś klasycznie na sępa, więc tym bardziej się cieszę ze zwycięstwa Fabuuuu! Rewelacyjnie pojechane, widać że to nie było takie zwycięstwo z dużym zapasem jak to on potrafił, a bardziej wymęczone. Ale do oglądania było równie dobre :slight_smile:

Kwiato klasycznie - czyli ciężki do oceny. Na jednym z wcześniejszych zjazdów oczywiście wyszedł na czoło i na jego końcu, korzystając z kilku metrów przewagi próbował jak gdyby odskoczyć, ale szybko siadł mu na koło ktoś od Olega. Trochę mam wrażenie jakby nie do końca wciąż potrafił ocenić swoje możliwości.

Dokładnie to samo myślałem przed Katarzyną. Myślę sobie: kurde, ni ma szans, Stybar to ogoli chyba że dojadą do Włocha idealnie na szczycie. I dojechali. A mam wrażenie, że tak wioząc się na kole cały czas spokojnie byłby w stanie zaatakować na płytach i nikt by mu koła nie utrzymał - no ale na szczęście nie wypadało :slight_smile:

oj tam. mówcie co chcecie o Stybarze, ale na moje 6/10 liderów mocnych ekip by tak długo nie czekało i ruszaliby będąc w podobnym położenu, mimo że kolega z przodu (choć może jeszcze waga wyścigu nie ta).

co do Kwiatkowskiego to jestem daleki od krytyki, ale też wg mnie nie można traktować tego startu wyłącznie w kategoriach “treningowych” i dawać mu 100% taryfy ulgowej, bo co by nie mówić Sky mocno pracowali na trasie i to raczej nie na Nordhauga (który zdecydował się na wczesny atak po pierwszym defekcie Puccio).

Masz absolutną rację, też się dziwiłem że tego nie zrobił, zwłaszcza że wyglądał na o wiele bardziej wypoczętego niż Fabu, który sporo się napracował i naskakał oraz niewyraźnie wyglądający Czajnik :stuck_out_tongue: Jak widać klasyczna taktyka Etixxu musiała zostać jednak wypełniona :smiley:

Cancellara ma ambitne plany na pierwsze półrocze.
nie kryję sympatii do Dumoulina, ale chyba będę za Cancellarą na otwarciu Giro :slight_smile:

No nie wiem, wg. mnie Kwiatek niewyraźny raczej, jak zaczęło się finałowe ściganie to niestety spłynął dość szybko na podjeździe czyli wypisz wymaluj poprzedni sezon. Z drugiej strony dni wyścigowych jak na lekarstwo, więc raczej za wcześnie na wyciąganie jakichś daleko idących wniosków.