Strade Bianche 2019

Już w tą sobotę zostanie rozegrana 13 edycja klasyku Strade Bianche.Wyścig bardzo szybko zyskał popularność i dziś się go porównuje to monumentów.Obsada w tym roku po raz kolejny znakomita lecz bez kilku wielkich gwiazd(Kwiatkowski,Sagan,Valverde,Benoot?).
Faworyci:
*** Stybar,Van Avermaet,Alaphilippe
** Wellens,Moscon,Kragh Andersen,Mohorić,Lutsenko
*Mollema,Costa,Lampaert,Vakoć,Fuglsang,Nibali,Van Aert

1 polubienie

Pogoda:http://www.lamma.rete.toscana.it/meteo/meteo-siena
Lista startowa:https://www.procyclingstats.com/race/strade-bianchi/2019/startlist

1 polubienie

Pięciu Polaków na starcie według tej listy.

Pogoda rzeczywiście ma być dobra, bez deszczów w tym tygodniu. Wiatr może być umiarkowany i przeciwny podczas ostatniej godziny (ok. 40 km), ale po pagórkach toskańskich prawie nigdy nie można narzekać na zbyt silny wiatr.

Jestem trochę zdziwiony że Søren Kragh Andersen startuję w Strade Bianche. Jeszcze niedawno było info że jest chory (wirus) po Algarve i on sam w wywiadzie powiedział że wraca dopiero pod koniec marca na klasyki we Flandrii. Według Sunwebu liderami mają być Oomen i Power ale SKA tez może być jakąś opcją, jeśli rzeczywiście nagle szybko ozdrowiał (znane są przypadki ozdrowieńców którzy są mocniejsi niż ci którzy nie chorowali :wink:).
Tak zapowiadana pogoda promuje raczej bardziej “klasycznych”, szybkich zawodników, czyli też wydaję mi się że Stybar czy GVA i trochę minus dla górali w rodzaju zeszłorocznego podium Bardet.

Ciekawe jak spisze się Alaphilippe(który raczej jest zawodnikiem ostatniego podjazdu) w tak chaotycznym wyścigu.Pewnie Stybar będzie atakował wcześniej a francuz czekał na końcówkę.

Ten ostatni podjazd to nie Mur de Huy, a jest o wiele krótszy bo ma z 500 m i 12,4%


Więc nie tak idealnie pod Francuza, za to Stybar czy GVA mogą sobie nawet lepiej poradzić.

Jednak nie zdążył się wyleczyć i nie jedzie.

Nie będzie to odkryciem ale to naprawdę fajny wyścig i bardzo się cieszę że w tak krótkim czasie zrobił taką karierę. Zdecydowanie najfajniejszy z tych wszystkich “nowych” imprez.
Faworyci myślę że są fajnie zestawieni w pierwszym poście. Chciałbym żeby wygrał GvA bo bardzo podobała mi się jego postawa na Omloop ale jakoś sądzę że wygra kto inny. Taki czarny koń to van Aert.
Bardzo chciałbym też żeby w wyścigu Pań Kasia przełamała tą serię drugich miejsc i wreszcie stanęła na najwyższym stopniu podium

Dziwi mnie mocno że Kwiatkowski nie startuje

Ciężko nazywać kolarza który w zeszłym roku był na podium czarnym koniem :slight_smile:
Zobaczymy co potrafi Pogacar. Ale tak jak ty kibicuje GvA.

Tak wiem też miałem z tym opory no ale powiedzmy :slight_smile:

Też coś mi się wydaje że Pogacar może ładnie pojechać w SB.

Nie podobaja Ci sie wyscigi typu “Dookola Chujdong” :wink: ?

No GvA ewidentnie brakuje tego wyścigu w palmeres. Tego i Flandrii oczywiście. AGR i MSR już raczej nie wygra, ale na SB i u siebie będzie jednym z faworytów.

Trochę zastanawiąjące, że Kwiatkowski rok temu ta bardzo pragnął tego trzeciego zwycięstwa, a w tym obiera inny kalendarz.

Dobrze może pojechać Mollema. Mocny skład wystawia Bora z Schachmannem na czele. Mile widziane przebudzenie kolarzy DDD.

W zeszłym roku klasyki to była tragedia więc w tym sezonie poza ardenami może trzeba się skupić na etapówkach.Jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to Michał będzie absolutnym faworytem Tour de Pologne a i kraj basków nie jest nieosiągalny o ile forma będzie odpowiednia na kwiecień.

Brzmi niemal jak kolarska emerytura :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Dla mnie to bomba, może być dookoła chujdong pizdong czy o Puchar Szejka Emiratów, ale nie podoba mi się usilnie promowanie wyścigów bez tradycji, charakteru i w miejscach gdzie psa z kulawą nogą one nie interesują.
Podoba mi się natomiast organizacja pięknych wyścigów z wyjątkową specyfiką i w miejscach gdzie ludzie tym sportem żyją.
Jeśli tak usilnie ma być realizowany projekt globalizacji kolarstwa to widzę to tak: UK, kraje dawnego bloku wschodniego, Ameryka Południowa i Afryka

1 polubienie

Takie cele to może sobie z całym szacunkiem Poljan stawiać a nie Kwiatkowski

Tradycja tradycja , ale kasa musi sie zgadzac !

1 polubienie

Bardzo mnie cieszy fakt, że na Eurosporcie będzie transmisja z wyścigu kobiet. Już na Omloopie byliśmi świadkami znakomitego ścigania. Masa ataków, mała ilość pomocników, wiele roszad taktycznych i wygrana po solowym odjeździe. Moim zdaniem kobiece kolarstwo ogląda się znakomicie i bardzo się cieszę, że powoli są wprowadzane transmisje z tych wyścigów nie tylko w internecie, ale również w TV.
Miło też widzieć aktywnie jadące kolarki polskiej ekipy, by chwilę potem ten sam obrazek oglądać u panów. Mam nadzieję, że na SB również będą oni odgrywać kluczową rolę w wyścigu.

1 polubienie

Wiem, wiem, rozumiem to choć trochę nad tym boleję