Strój kolarski

Witam :smiley: Idzie sezon a wraz z nim czas zakupów. Ja przymierzam się do kupna nowego stroju (bo stary już się nie nadaje :smiley: ) I tu pytanie do Was drodzy forumowicze, czy lepiej jest kupic komplet, czy raczej pojedyńczo spodenki i koszulka? Jaki materiał jest najlepszy? Dodam, że na strój chcę wydac około 150 zł :smiley:

Z praktyki wiem, że bardziej opłaca się kupić komplet niż pojedynczo spodenki i koszulkę. Co do materiałów, to chyba wszystkie już stroje kolarskie wykonane są z polyestru – w różnych wariantach i o różnych właściwościach (np. materiały oddychające jak CoolMax). Spodenki to przede wszystkim polyester z domieszką lycry.

Co do spodenek: polecam spodenki z szelkami wykonanymi z siateczki. Ważna jest również wkładka tzw. pampers – dobrze, żeby był dobrej jakości (uszyty z kilku paneli i też np. z CoolMax).

Co do koszulki: Najlepsze są koszulki wykonane z materiału o tzw. strukturze łezki.

Osobiście poleciłbym Ci stroje kolarskie produkowane prze polską firmę BCM Nowatex (choć wiem, że opinie Forumowiczów o produktach firmy są różne – kwestia gustu i zasobności portfela) – komplet tej firmy kupisz już za ok. 150 zł (duży wybór i ciekawe wzory – też drużynowe – inną kwestią jest „legalność” strojów drużynowych, ale to temat na odrębny wątek)

No i jeszcze jednak kwestia – jeden komplet to zdecydowanie za mało, powinno się mieć kilka kompletów, bo jeżdżąc w jednym i piorąc go bardzo często (każdy!!!) strój szybko się zużyje – ale to znów kwestia zasobności portfela.

Los adamos myślę rozjaśnił sprawę…
Od siebie dodam, i zaprzeczę (:p), że łezka jest beee, ale w tej cenie chyba nie wyhaczysz czego innego. Ja wole przylegające (nie jestem w stanie określić struktury materiału), bo w nich nie jest tak zimno, mają o stokroć lepszą wentylację, nie kleją się do ciała, no i z reguły mają lepsze szycie (walory estetyczne). No i jeśli nie zrażają Cie używane, to można z licytacji w naprawdę dobrym stanie, dostać koszulkę i to tanio. Spodenki używane też można, ale tutaj muszą być prawie nowe, bo jak wkładka będzie wysiedziana to komfort się znacznie zmniejsza, ale można też dostać. Sam sprzedawałem używane i klijenci sobie chwalili, sam kupowałem zawodnicze używane i jeśli są zadbane to nie widze przeciwskazać, oczywiście takie profilaktycznie pierzemy ;]

No i korzystanie z wyszukiwarki nie boli Przemku ;] Jest tutaj temat, który może ułatwić podjęcie decyzji, co więcej, o podobnej nazwie ;]

Dzięki za rady chłopaki, teraz mam już jaśniejszy wybór :smiley: Pozdro :slight_smile:

W komplecie jest chyba taniej a i wygląda to trochę bardziej jak strój drużyny, nawet jeśli nim nie jest :wink: Może tutaj jeszcze coś znajdziesz, co by Ci pasowało. Mają wyprzedaż.
bikeworld.pl/rower/sklep/
Sam jeżdże w ich stroju i jestem bardzo zadowolony. Zrobiony został przez Vitesse, wkładkę w spodenkach ma niemieckiej firmy, koszulka ma właściwości bakteriobójcze i mi jeszcze nie udało się jej “prześmiergnąć” do końca :wink:

Dzięki naprawdę fajne stroje no i te ceny :slight_smile:

mam takie pytanko odnosnie zakupu stroju. gdzie mozna zakupic pelny komplet stroju ccc polsat. nie pytam o allegro ani o siedzibe klubu poniewaz pisalem kilka maili i nie bylo rzadnej odpowiedzi. zalezy mi aby stroje byly nowe.

I pewnie jeszcze chcesz te ‘stare’ ccc polsat? Robione przez SMS Santini?
Ja bym chciał :wink: Z allegro nazbierałem jakieś używane, ale długo już nie pociągną i też bym sobie nowe-stare CCC uzbierał.

oczywiście hehe. był ostatnio na allegro pełny zestaw ccc używany ale kasy nie miałem :neutral: oto link allegro.pl/item437887467_kom … olsat.html :mrgreen:

O kurde, 750zł…
Ale to już nowe stroje. Mi chodzi jeszcze o te starsze.
Przykład:

Mam taki jakiś sentyment do tych strojów. Moje się już rozlatują. Zamki się od dołu rozpinają, nie trzymają. Generalnie podoba mi się koncept pomarańczowego stroju, bo mnie po prostu lepiej na drodze widać. A też i notorycznie ludzie biorą mnie za ‘zawodowca’… bo strój jest polski :wink:

Kompletnie nie rozumiem polityki klubu! Sam do nich pisałem, bo swego czasu nawet próbowałem się z nimi kontaktować w sprawie zakupu stroju. Porażka!

napisałem do tego gościa co aukcje wystawił. i powiedział ze kupił w siedzibie firmy i tylko w taki sposób można nabyć ich stroje

Myślę że cena jest dobra. Mamy wszystko co może się przydać.

Ale jak od razu 750złoty wydać na strój to trochę szkoda.

Jak była taka aukcją z Ligiugasu to bym kupił od razu :stuck_out_tongue: