stukający wkład campa record

witam

Zamontowałem nowy wkład i problem pozostał tzn. podczas jazdy na trybach od 6-tego do 10-tego ( licząc jako pierwszy tryb najmniejszy) słychać ewidentne stukanie podejrzewam ,że kulek co jest dość dokuczliwe .Wkład na kwadrat.
O dziwo wystarczy przestać pedałować i ponownie zacząć a efekt ustępuje ,podobnie podczas pedałowania i zmiany przełożenia na cięższe tzn gdy zmienię na któryś z trybów poniżej 6-tego.
Zastanawiałem się już ,czy wina nie leży w samej ramie (symetria osi suportu do ramy )

pozdrawiam

miałem podoby problem, ale na shimano…
jednak po nowym wkładzie, przestało stukać…
więc chyba są tylko jeszcze dwie możliwości:

1. sprawdź czy masz dobrze korby wkręcone
  2. a może to już luzy w pedałkach??? kiedyś, dwa lata temu, stuki też mi dokuczały, zmieniłem wkład itp. a okazało się, że to prawy pedał nie dawał spokoju…

a to nie czasem lancuch o przerzutke przednia? Skoro mowisz ze tylko na najlzejszych przelozeniach. Albo lancuch sie rozciagną i sie nei chce ladnie ulozyc. Albo tryby tylnie wytyrane

łańcuch był w tym roku wymieniany ma około 2000km ,stuki dochodzą ewidentnie ze środka wkładu ,pedały odpadają ,luzy na korbach też .
zakładałem też stary wkład po wymianie łożysk i efekt jest ten sam , miałem dać kumplowi ,żeby go przetestował na innym rowerze.
w tej sprawie pytałem sie wiele osób ,mechaników ,ale widać usterka jest nietypowa ,bo nikt mi nic ciekawego nie powiedział ,osoby ,które ze mną jeździły też były trochę tym zdziwione

pozdro

zaraz skoro suporty dwa sprawdzales i w obu to samo tzn ze to nie suport:)
pozostaje rama , albo blaty wytarte i lancuch o zeby tak pstryka

Używam też wkładu Recorda, i u mnie zdarzyło się że zaczęły dochodzić może nie stuki ale coś w rodzaju lekkiego trzeszczenia -tylko przy mocnym deptaniu pedałów.
Powodem było poluzowanie jednej z misek .Jeśli rama jest nowa przewaznie wszystko gra ,jeśli nie i gwint w ramie juz nieco wypracowany ,zaczynają się sensacje.
Wazny jest też dokładny moment dokręcania -u Campy jest to 70 Nm.
W poprzednim rowerze gdzie też miałem wkład Chorusa w tym przypadku ,nie zauwazyłem niczego ,byc może pomógł w tym zabieg przegwintowania (mechanik “przejechał” gwintownikiem w ramie) i było ok ,rama tez nie była nowa.
Tak więc wydaje mi się że warto by było zweryfikować stan gwintu w ramie.

mam podobny problem - tykanie przy pedalowaniu czy na stojaco czy na siedzaco ale stuka. Chyba z wkladu supportu bo pedaly zmienialem. W korbach nie wyczuwam luzu. Caly naped ma 3000 km co to moze byc?

witam po dłuższej przerwie

usterkę zdiagnozowałem w warsztacie ,stuki ,o których pisałem wydobywają się jednak z kasety ,a nie jak wcześniej sądziłem z wkładu suportu .
Koła mavic ksyrium ssc sl ,trochę to dziwne ,bo nigdy nie spotkałem się z takim problemem -a koła też nie są byle jakie. Jest ewidentnie za duży luz na kasecie ,tylko ciekawe czy jest sposób na jego usunięcie,pewnie tylko serwis ,ale z tym problemem mam do czynienia od początku.Może bym wcześniej do tego doszedł ,tylko rower był składany od podstaw i właśnie na tych kołach.

Pozdrawiam wszystkich