Sukcesy naszych pań

Myślę, że to w kategorii sukces można opisać.

Przejrzałem listę startową Giro di Donne i w tych startujących i bądź co bądź - najmocniejszych kobiecych ekipach są praktycznie wszystkie Polki, jakie się ścigają za granicą (nie jestem za blisko, więc może którąś przegapiłem). To jest coś! Najważniejszy wyścig, w każdym teamie nasze panie w pierwszym składzie. A składy 6-osobowe!
To już nie Bogumiła Matusiak i długo, długo nic :slight_smile:

Myślę że już niedługo i kolarstwo kobiet może przynosić nam dużo więcej radości i wymiernych sukcesów, niż męska odmiana. Czego oczywiście naszym Paniom serdecznie życzę

uci.ch/road/news/article/uci … ign=buffer

Niesamowita sprawa. Na oficjalnej stronie UCI założono “Diary of two pros”, w którym są wpisy Annemiek van Vleuten i Kasi Niewiadomej. Czytać koniecznie!

Swoją drogą świetną koszulkę mistrzyni kraju przygotowało Rabo dla Kasi.

btw. van Breggen (koleżanka z ekipy i ubiegłoroczna zwyciężczyni) traci już ponad minutę do Kasi. Jest szansa, że teraz całą ekipę będzie miała podporządkowaną sobie? i jak widzicie miejsce KN w GC jest szansa na zwycięstwo?. Tak pytam, bo słabo się interesuję kolarstwem damskim.

Mam cichą nadzieję że Kasia ogoli to Giro i zostanie niekwestiowaną liderką grupy. Może się podpalam ale uważam że ma na to spore szanse (na złoto w Rio też ale to napiszę za jakiś czas jeszcze :wink: ). Oby tylko zdrowie i szczęście dopisywało.

Dziś królewski etap Giro Rosa z wjazdem na Mortirolo. Szkoda tylko, że w tym miejscu etap się nie kończy. Byłbym o Kasię bardziej spokojny.

wogóle profil tego etapu to z deczka [cenzura]
Nie wiem czy się to wszystko zjedzie czy jak ale taaaki podjazd a potem jakiś taki rozmyty

Uprasza się zachowanie kultury języka
KW

Mara Abbott pierwsza wjechała na Mortorolo, z przewagą ponad 4 min.

edit: Abbot wygrała, Kasia 12 miejsce ze stratą 4:26. Jest 9 w GC po 5 etapach, awans jeszcze możliwy.