Sukcesy polskich kolarzy w wyscigach na całym świecie

#1

Postanowiłem załozyc ten temat by sukcesy naszych zawodnikow w mniej znanych wyscigach nie pozostaly niezauwazane.Chodzi rowniez o te wyscigi na zachodzie, gdzie glownie startuja grupy amatorskie.Wszyscy bacznie obserwujemy te wyscigi z pierwszych stron gazet ale jest rowniez wiele imprez,o ktorych sie nie pisze,a gdzie startuja nasi rodacy.Jeśli ktoś znajdzie jakis wartosciowy rezultat ktoregos z Polakow prosze o podzielenie sie ta informacja z pozostalymi.

Wczoraj we Francji odbylo sie GP de Bruay-la-buissière.No i mila wiadomosc.Wygrał Adam Gawlik (CC Cambrai).

Czołówka:

1 Adam Gawlik (CC Cambrai)
2 Mickael Delattre (CC Cambrai)
3 Gaylor Bouchart (CC Isbergues Molinghem)

Kilka słów na temat Adama…Ma 28 lat.W Polsce scigał się w zespołach Amore&Vita(2002) i Weltour (2003).Potem wyjechał szukac szczescia na zachod.Trafił do Belgii a teraz jak widać ściga się we Francji.Ma na swoim koncie kilka zwyciestw w pomniejszych wyscigach.Startował kilkakrotnie w MP elity ale bez wiekszego powodzenia.Na przykład w 2005 roku zajął 67 miejsce.Dwa miejsca przed nim finiszował Sylwester Szmyd…

#2

Młodzi Polacy nieźle pojechali czasówke na Baby Giro :
Paterski był czwarty , Kwiatkowski szósty , a Gawroński dwunasty co świadczy o tym że potencjał nasi mają szkoda tylko że na pierwszym etapie gdzie przed peletonem przyjechało 40 zawodników którzy teraz walczą o generalke nasi pospali i mogą sobie już poskakać po etapy co najwyżej . Niemniej jednak wynik czasówki idzie w świat a kolega Paterski ze znalezieniem porządnej czyt. minimum continental tour ekipy problemów mieć nie powinien

#3

Ja myślałem że ta włoska drużyna Paterskiego to jest continental… no to czas na zmianę drużyny jak nie jest bo za dobry z niego kolarz .

#4

I etap GiroBio został spaprany przez naszych kolarzy w sposób kompletnie niezrozumiały. Jedyna na etapie górka była wkrótce po starcie. Już przed nią odjechało wielu kolarzy, a po zjeździe różnica czasu tylko się powiększyła. Nasi jechali tak, jakby nic ich nie interesowało.
Dzisiaj na trasie trochę gór.

#5

Kolejny sukces Adama Gawlika w krotkim czasie.Wygrał Grand Prix d Assevent.Uczynił to w znakomitym stylu,na mete przybył ponad 2 minuty przed nastepnymi.Siodme miejsce zajal Marcin Wolski z belgijskiego Multisportu.

#6

Adam Gawlik nie zwalnia tempa.Jest w zyciowej formie.20 czerwca zajął 2 miejsce w wyscigu Escaudoeuvres.2 dni pozniej Pan Adam wygral wyscig Prix Gabriel Dubois.I tak skonczyl sie czerwiec.Ale i w lipcu Gawlik zdołał juz zwyciezyc.7 lipca wygral klasyk Rieux-en Cambresis.We wspomnianym Escaudoeuvres(gdzie Gawlik był drugi) wygrał inny z Polaków,Jakub Komar.Komar za kilka dni skonczy 24 lata wiec jeszcze mozemy miec z niego duzo pociechy w przyszlosci.

#7

Jutro odbywa się we Francji ceniony klasyk GP Cristal Energie.Na starcie 200 kolarzy.W ostatnich latach wyscig konczylo od 30 do 40% startujacych kolarzy,co swiadczy jak trudny jest to wyscig.Na liscie startowej odnajdujemy az 5 Polaków:Tomek Olejnik(USSA Pavilly Barentin),Paweł Wachnik(CR4C Roanne),Michał Ładosz(Blois CAC 41),Grzegorz Kwiatkowski(U.S. Montauban 82),oraz Marcin Ślęzak(U.S. Montauban 82).

Miejmy nadzieje,ze przynajmniej 2-3 naszych ukonczy wyscig,a byc moze ktorys pokusi sie o wysoką lokatę.

#8

Myślę, że to będzie bardzo ciekawy wyścig.Trzeba trzymać kciuki za Polaków.

#9

23 km przed meta na czele kilkunastu kolarzy z przewaga pol minuty nad peletonem.W tej czolowce jest Kwiatkowski.

[size=75][ Dodano: Sob 18 Lip, 2009 17:41 ][/size]
Z czołówki odjechała trojka kolarzy(bez Kwiatkowskiego).Maja 15 sekund przewagi,do mety 14 km.

[size=75][ Dodano: Sob 18 Lip, 2009 17:47 ][/size]
Peleton juz sie poddal,czolowa trojka ma 20 sekund nad pozostalymi harcownikami.

[size=75][ Dodano: Sob 18 Lip, 2009 17:50 ][/size]
Juz tylko 5 sekund.Okolo 20 kolarzy nadal ma szanse na zwyciestwo.

[size=75][ Dodano: Sob 18 Lip, 2009 17:52 ][/size]
Kolejne ataki,w tym znany Bichot z Agritubel.

#10

Dawaj Kwiatkowski :exclamation:

#11

Zwyciezcą wyscigu jest Martin Pedersen z zespolu Team Capinordic.26-letni Dunczyk jezdzil w latach 2006-07 w CSC.Drugi na mecie Niemiec Robert Retschke z CC Differdange a trzeci Duńczyk Troels Ronning Vinther.Grzegorz Kwiatkowski ostatecznie na dobrym 12 miejscu.

To był pierwszy z trzech wyscigów z cyklu Challenge d Or.Jutro Trophee des Champions i w poniedziałek na zakonczenie Etoile d Or.W jutrzejszym wyscigu jest identyczna lista startowa jak dzisiaj.Czyli znowu na starcie stanie piatka Polaków.

#12

Szkoda, że Kwiatkowskiemu nie udało się wygrać he he, ale nie będzie musiał czekać długo na kolejną szansę :mrgreen:

#13

Do mety dotarlo 97 zawodnikow.Pozostała czworka Polakow znalazla sie w grupie tych,którzy nie ukonczyli wyscigu.Jutro okazja do rehabilitacji.

#14

Szkoda, że Kwiatkowski wziął tylko jednego zawodnika w tej grupce (miejsca 4-13).Warto odnotować np. dopiero 76 miejsce Nicolasa Jalaberta.

#15

We wczorajszym wyscigu Ronde du Doullennais 3 miejsce zajal Jakub Komar.Wygrał majacy zapewne polskie pochodzenie David Skrzypczak.

#16

Lepiej nie pisać o tych chłopakach. Niemiec raz wygrał, a potem mu nie poszło to juz go obsmarowali na wp. Presja, presja…
Trzymam za nich kciuki i dzieki za info :smiley:

#17

Zakonczyła sie etapowka Vuelta a Madrid.Bardzo dobrze spisał się nasz Karol Domagalski,który na ostatnim etapie zajął 3 miejsce a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 7 pozycji.

[size=75][ Dodano: Wto 28 Lip, 2009 13:49 ][/size]
Grzegorz Kwiatkowski utrzymuje sie w niezłej dyspozycji.W wyścigu Grand Prix de Lignac zajał 4 miejsce.

#18

Niezwykle pozytywne wieści napłynęły z kryterium Vervins.Bardzo dobrze spisali się nasi rodacy.2 miejsce zajął [b]Marcin Wolski/b, 4 lokata przypadła w udziale Jakubowi Komarowi(CC Cambrai), a 7 pozycja Adamowi Gawlikowi(również CC Cambrai).

#19

Znakomicie rozpoczał Tour d’Alsace zawodnik grupy Amore Vita,Jarosław Dąbrowski.Nasz kolarz w tym dobrze obsadzonym wyscigu(na starcie kilka ekip Pro Touru) na 1 etapie zajął 5 miejsce ze strata 9 sekund do zwyciezcy.Głowna grupa przyjechała prawie z trzyminutową strata,wiec są szanse na zajecie niezlej pozycji w generalce.