Sukcesy polskich kolarzy w wyscigach na całym świecie

Tomasz Marczyński 2 na 2 etapie Tour du Gévaudan Languedoc-Roussillon, juro meta na wzgórzu Jalaberta,

cqranking.com/men/asp/gen/ra … ceid=15349

wszystko ekstra tylko szkoda że nie uwierzył Wadecki w jego świetną formę i nie pozwolił mu wystartować w MŚ.

Dzień wcześniej stracił ponad 20 minut.

po wywrotce

Marycz drugi na ostatnim etapie dookoła Słowenii :slight_smile:

Brawo Marycz ,jak się nie mile top by królewski etap??
Wie ktoś może czy Marycz ma szanse na Tour ??

Królewski etap był wczoraj, dziś raczej płaski :wink:

wiem , pomiliło mi się :stuck_out_tongue:
Ale i tak graty .

Nie wiem, czy to dobry temat, bo tu o sukcesach ma byc, a ja sial bede defetyzm.
Czy po zakonczeniu kariery przez Szmyda bedziemy mogli sie cieszyc z jakis sukcesow Polakow? Szmyd jest bardzo widocznym na GT polskim kolarzem.
Zanim zostal jedynakiem, byl jeszcze Baranowski (czest z podobnymi zadanimi, rozrywal peleton), Brozyna znacznie mniej sie pokazywal, ale tez kiedys ladnie VaE pojechal - uciekal na gorskim etapie. Spruch bywal kilkakrotnie na podium etapowym GdI o jego swietnych wystepach w zawodach PS tez wspomniec warto. Gwiazdowski wygral wyscig PS.

Niestety mam wrazenie, ze po Szmydzie nie bardzo ktos sie pokaze.

Bodnar wzial udzial juz w VaE i w Giro, ale nie zapowiada sie, zeby mial jakas znaczaca widoczna role odgrywac. Marycz u Riisa?

Kwiatkowski może? Marycz??

A i był jeszcze Piotr Wadecki (etap Paryż-Nicea, 2 m-ce w TdSuisse, 7 na IO 2000, 6 na MŚ 2001)

jest jeszcze Huzarski , Niemiec i Rutkiewicz ale oni to juz mają swój wiek .
Ale ja bym nie skreślał Bodnara i Paterskiego .

Byl, byl.

Zasadniczo mialem na mysli GT, ale sam namieszalem Gwiadowskim…
Czy Marycz ma zadatki na to, zeby na TdF byc widocznym kolarzem?

Jesli Vosconti zostanie w ISD i Huzar tez, to ma szanse na kolejnym GdI cos zawalczyc.
Niemiec? Ile to juz czasu nie mozemy sie doczekac, zeby sprobowal sil w lepszym zespole gwarantujacym start w jednym conajmniej GT?

Niemiec w tym roku głośno mówi ze chce za rok pojechac w Giro . Tak samo Rutkiewicz za rok chce jechac w dobrej drużynie .

Rutek co roku chce ale nikt jego nie chce. Pewnie głównie ze względu na afere gdy był w Cofidisie.

Gawroński Mistrzem Europy!

Super, może zaowocuje to podobną drogą jak Marycz. Gratulacje ! :slight_smile:

Trzeba powiedzieć, że cała polska drużyna sprawiała doskonałe wrażenie. Gawroński z trójką innych kolarzy odjechał dwie rundy przed końcem. W połowie ostatniej rundy ucieczka była już prawie zlikwidowana, lecz Gawroński i Nelson Oliveira uparli się by jechać w trupa do końca. Być może trochę pomogło im zamieszanie spowodowane kraksą w tylnej części peletonu. W końcówce Gawroński ograł Portugalczyka a b. prezes Walkiewicz założył mu niebieską koszulkę.

No to duży sukces i gratulacje.Ten Oliveira to znakomity czasowiec i nie tylko.Rok temu na MŚ miał srebro przecież do lat 23.

Jeżeli naprawdę w takim stylu wygrał to wielkie brawa , Gdybym był Wadeckim w nagrodę bym mu dał start w TDP . A Kwiatkowski jak jechał ??