Sylwester Szmyd

Owszem :slight_smile: Aczkolwiek gdyby wygrał bez ustawiania tras pod niego, byłoby jeszcze piękniej. Myślę, że pokaże się z jak najlepszej strony i tak :slight_smile:

Sylwas pojawi na na MP.

może to jest ta niespodzianka :smiley: (a przyznam, że chodziło mi to po głowie).

niestety Szmyd jest kolarzem mało wszechstronnym i ustawienie pod niego trasy w Polsce jest praktycznie nie ralne

Tompoz

Tak to jest ta niespodzianka.

przeciesz wiadomo ze pomoze Paterskiemu

Z formą z tegorocznej wiosny - kto wie.

Ok. Sylwek idzie do Movistaru. Postanowiłem zrobić to co już dawno trzeba było - ogarnąć jego hasło w Wikipedii. Może go lubić lub nie, ale trzeba przyznać, że jeździ długo, dawał nam sporo emocji od czasu do czasu, miło było widzieć Polaka na przedzie peletonu na najtrudniejszych odcinkach Giro. No i skończył wszystkie GT jakie jechał - a jest ich aż 21.

Wobec powyższego, uważam, że należy mu się porządne hasło w Wikipedii :smiley: dlatego też, ogłaszam konkurs.

Szukam ludzi, którzy naskrobaliby coś o Sylwku. Krótką biografię, najważniejsze momenty, tak aby dało się to czytać. Jeżeli ktoś znajdzie w sobie tyle zapału, można opisywać sezon po sezonie, jak w haśle David Zabriskie. Bez uszczypliwości, głupot, niepotrzebnych szczegółów, bez wychwalania, prosty tekst o polskim kolarzu.

Chętnych proszę o nadsyłanie tekstów na PW lub maila. Nie gwarantuję, że wkleję w całości, może połączę. Nie musicie nic obrabiać, ja dopasuję to do standardów Wikipedii.

Dodatkowo z chęcią powitałbym tekst w języku angielskim, jeżeli Viatorowi by się chciało to i we włoskim.

Na koniec. Tekst mogę napisać sam. Ale po namyśle doszedłem do wniosku, że są tu ludzie, którzy śledzą dłużej kolarstwo, którzy mogą wnieść coś fajnego. Byłoby świetnie, gdyby coś takiego wypaliło. :slight_smile:

edit: Poprawiłem na szybko tak, żeby dało się czytać. Jeżeli będziecie pisali, nie sugerujcie się tym co już jest, hasło jest do przeredagowania :slight_smile:

Bardzo dobry pomysł.

Szmyd cieszy sie z przejscia do Movistaru.
Ekipa, w ktorej zawsze chcial wystepowac - twierdzi.
Ryba czy Brozyna w Banesto wystepowali i oprocz pracy na liderow tez mieli okazje powalczyc dla siebie. Brozyne pamietam z jakiejs ucieczki w barwach Banesto na VaE.

Sylwek nie pozostawia watpliwoswci, ze przechodzi w roli gregario nadal, ale taz wydaje sie,z e w Movistarze w przypadku neipowodzen liderow bedzie mogl spokojnie o etapy powalczyc.

niesamowite dla mnie jest to, ze wynegocjował najwyzszy kontrakt w karierze.

nie “jakas ucieczka” tylko etap pod Angliru, jeden z najlepszych jakie w zyciu ogladalem :stuck_out_tongue:
Brożyna - owszem - miał wtedy pozwolenie na ucieczkę, ale przede wszystkim dlatego, ze występ Zuelle i Jimeneza okazał się klapą. Zresztą z tym pierwszym musiał na początku (po tym jak tracił złotą koszulkę) zostawać w grupetto.
z kolei jak Baranowski uciekał na TdF to bardziej jako stacja przekaznikowa dla Mancebo.

taa, jasne.

Podejrzewam ze juz an Giro podpisali cos. W Movistarze według mnie Szmyd nie będzie miał na żadnym wyścigu w 100% wolnej ręki. Tam jest około 10 dobrych górali…

tez tak podejrzewam. Aczkolwiek:
10 bardzo dobrych, ale tylko Cobo i Piti to zawodnicy chocby na top 3
Wydaje sie, ze Movi bardziej ceni sobei zwyciestwo etapowe niz 9 miejsce w k. gen. i nie zalezy im wtedy, czy te zwyciestwo osiagnie Burseghin, czy Kiryinka.
Nawet najlepszym (jak A. Zuelle czy Jimenez pdczas wspomnianej przez druida VaE) zdarzaja sie rozne przygody, a wtedy moze, moze… jak Brozyna…

Cytat z blogu S.Szmyda

Przemek natomiast pojechał na swoim poziomie, średnim. Gdyby był w szczytowej formie to patrząc na ludzi przed nim myślę, że jedną nogą skończyłby Vuelte w dziesiątce. Tym bardziej nie rozumiem dlaczego zaginał się by utrzymać miejsce w 20tce zamiast walczyć o etap jak Menchov. W odjazdy potrafi się zabrać, a na Bola del Mundo ze swoją formą to Menchov prosiłby go jedynie czy może być drugi. Ale każdy ma inne cele, ja może inaczej widzę Wielkie Toury i walkę na tych wyścigach… może dlatego, że nie często mogłem sam walczyć a jak mogłem to i nogi zabrakło. To oczywiście tylko mój punkt widzenia jako kibica sprzed TV.

Napisał kolarz, który jadąc wielokrotnie wyścigi GT nigdy nie wygrał etapu. Zresztą prawie nigdy nie próbując

przeciesz sylwek o tym napisał OMG !!! powiedz co ci dało napisanie o tym :question: przeciesz o tym wszyscy wiedzą

Tylko nie zaczynajcie tutaj żadnego flame’u, ok? Nie mam nastroju :stuck_out_tongue:

Ciekawe jak by to było ze Szmydem gdyby był liderem grupy. TO byłoby ciekawe.

Parę razy się zdarzyło, na Portugalii na przykład, jeszcze w Lampre.

Zdarzało się i to dość często również w Liquigasie i to z dobrymi wynikami, tylko niektórzy do niego uprzedzeni albo nie chcą , albo nie są w stanie tego zapamiętać.

Elmo - bez przesady z tymi uprzedzeniami. Szmyd swoje osiągnął, ale nie ma co go porównywać do Niemca, Majki, Marczyńskiego czy Kwiatkowskiego bo Ci zawodnicy już go przebili pod względem dobrych wyników w wyścigach WT i najwyższej rangi ET