Szanse Lance'a w TdF 2009

Szanse Lance’a w TdF 2009, jeśli jego start rzeczywiście dojdzie do skutku.

  • Wygra
  • Nie wygra, ale będzie w ścisłej czołówce
  • Zajmie miejsce dalsze niż 5.-te
  • Poniesie porażkę - wskutek dużych strat czasowych, zdecyduje wycofać się z wyścigu

0 głosujących

No to ja proponuję ankietę.

głosowałem sercem, chociaż rozum się buntował :neutral:

Raczej nie wygra, choc bede mu kibicowal.

On miał tylko jeden wyścig więc odpowiednio do niego się szykował. Obecnie też tak będzie, to może wygrać. Wszystko zależy od ekipy jaką zbuduje. Będę mu kibicował, jak wystartuje?

tak jak ktorys kolarz powiedzial. Lance musi byc w wyjebanej formie, jesli decyduje sie na powrot. nie wierze, ze narazalby sie na zburzenie mitu superczlowieka. Ja juz nie moge doczekac sie przyszlorocznego Touru. Przewiduje jeszcze powrot Ullricha i (moze) Vinokourova :smiley: ajjjjjjjjjjjjjjj :mrgreen:

Wracając, ewidentnie chce coś udowodnić :wink:

3 miejsce

Kolejny wielki powrót sportowca z najwyższej półki, ale czy będzie udany???
Np. MJ 23(jordan) wracał 2 razy,za pierwszym razem z sukcesem za drugim już nie…

Ja zagłosowałem na odpowiedź ostatnią

Boss ma dużo do stracenia, na szale stawia 7 zwycięstw w TDF po co??? na co???

chyba ci się Basso z Armstrongiem myli i to nie tylko w tym poście

Posta już zmieniłem.
Basso nie wygrał 7 razy tdf :wink:

lance nie wraca tylko po to, by się pokazać i zrobić reklamę dla kampanii antynowotworowej (chociaż jest potrzebna). LA wystartuje, aby wygrać po raz ósmy, a znając jego charakter swoje plany zrealizuje

Mój głos - wygra.

Nic innego nie miałoby sensu (patrz “piętro” wyżej, wypowiedź wowo). Choć istotne będzie to, którą drużynę “nawiedzi”. Póki co wydaje się, że może to być tylko Astana, w dużej mierze przez wzgląd na Bruyneela, a ponadto z uwagi na potencjalnych “supergregario”, którzy dowiozą go na metę górskich etapów, w międzyczasie roznosząc w drobny mak peleton. Poza tym… brutalna prawda: kto miałby mu zagrozić skoro Contador - potencjalnie najmocniejszy przeciwnik - byłby w tej sytuacji jego supergregario? I tak oto dołączając do Astany za jednym razem dostaje “superhiperpomocników” oraz “eliminuje” potencjalnie głównego rywala :slight_smile: W kolarzy typu Sastre i Evans (i innych po 30. roku życia) nie wierzę - oni pewnie już dawno nabawili się urazu psychicznego od bezskutecznej rywalizacji z Bossem, więc i tą rywalizację przegrają jeszcze przed I etapem TdF’09. Może Schlecki, których predyspozycje do Grand Tourów z roku na rok przyjmują wzrost wykładniczy… ale ich musiało by być ze czterech, a nawet sześciu :unamused: No chyba że… francuskie lab. :wink: Ale to już inna bajka. [o kraksach i defektach nawet już nie wspominam]

No i owszem, Lance ma bardzo wiele do stracenia, ale właśnie świadomość tego, że on to wie :wink: powoduje, że rezultat powinien być tylko jeden - 8. zwycięstwo w TdF. Nic innego nie miałoby sensu.

Wszystko to prawda, co piszecie.

Może się tak stać, że Boss trafi do swojego koleżki - Bruynela.

Jednak trudno wyobrazić mi sobie sytuację, że zwycięzca dwóch (a kto wie, może za kilka dni okaże się, że trzech) Wielkich Tourów, Alberto Contador, przyjmuje rolę supergregario dla Lance’a. No nie wiem. Być może zagrają czynniki finansowe, może Alberto uzna, że ma jeszcze czas a pomoc Bossowi to byłoby niezłe posunięcie marketningowe. A może odpuści TdF…Kto wie…

Wydaje mi się jednak, że starcie z Armstrongiem byłoby dla Contadora życiowym wyzwaniem, zwłaszcza po ewentualnej wygranej we Veulcie. Przyjęcie roli pomocnika byłoby jednak lekko upokarzjące…Niby wcześniej zwyciezca Vuelty już pomagał Lance’owi, jednak Heras przy przejściu do Postal miał nieporównywalnie mniejsze osiągnięcia w Wielkich Tourach, niż u progu 2009 Contador.

Co innego Kloeden i Leipheimer, którzy są u kresu kariery…Chyba, że Bruynel pozbędzie się Alberto lub ten sam odejdzie i powalczy z Bossem np. w barwach Saxo Bank albo Katiuszy…Futurologia…Pożyjemy zobaczymy…

Tu nie co co porownywac tych dwoch sportowcow. Jordan wrocil jak sam mowi “zeby zrzucic pare kilo nadwagi i pomoc zdobyc doswiadczenie mlodym”. Armstrong jest duzo mlodszyi wraca z innym przeslaniem. Wierze w Bossa :smiley:

zapowiadaja się kolejne powroty

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony tym wynikiem - jak na razie ponad połowa z nas uważa, że Armstrong po prostu odniesie większą lub mniejszą porażkę. Spodziewałem się gdzieś 80% głosów, że jednak wygra. Tak czy tak, dzięki za głosy już te oddane i te które może jeszcze będą - nagrody wszystkim uczestnikom oczywiście prześlemy pocztą :577:

A Grzdylu odnosząc się do Twojej opinii, to we środę była tu wiadomość o stosunku Contadora do wspólnej jazdy z Armstrongiem: “Alberto Contador, lider grupy Astana, powiedział że z przyjemnością wystartuje w jednej grupie z Lance Armstrongiem. - Drzwi dla niego są otwarte, ponieważ taki zawodnik jak on miałby miejsce w każdym zespole - powiedział zwycięzca Tour de France sprzed roku. - Armstrong powróci prezentując wysoki poziom, inaczej nigdy by sobie na to nie pozwolił. Zawsze go podziwiałem i życzyłbym sobie z nim startować.” Czyli moim zdaniem z tego wynika, że wierzy w jego zwycięstwo, a więc byłby mu też skłonny w nim pomóc. Zresztą jeśli chodzi o zwycięzców GT w roli pomocników, to mi się zdecydowanie przypomina obrazek z Olimpiady: Sastre i Contador nadający na pełnych obrotach tempo pod górę :wink: . Ale tym razem nie dla siebie.

Pamiętajcie, że to jest Armstrong. Czy brał, czy nie, to jest człowiek z niesamowitą detrminacją. Ile to razy już coś sobie postanawiał i to osiągał. IMO Armstrong pojedzie jak najlepiej i nie ma co sie oszukiwać, że będzie tłem dla rywalizacji.

Według mnie Armstrong nie zajmie pierwszego miejsca. Jak by pojeździł jakieś 2 latka teraz pod rząd to by może wygrał ale na TdF 2009 na pewno na 2 miejscu będzie jak zawsze Cadel Evans, a Armstrong trudno powiedziec. Zależy jakich będzie miał pomocników :question: Może wrócą do niego starzy pomocnicy. Ale będę mu kibicował.

Starzy pomocnicy, to znaczy kto?
Herras, Beltran, Hamilton?

Nie, ale jak pójdzie do Astany to tam jeździ przecież np. J.L.Rubiera.