Szanse Stybara na szosie

Dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja o transferze Zdenka Stybara, aktualnego mistrza świata w przełajach, do Quick Stepu. Prawdopodobnie zadebiutuje on dopiero w maju, w wyścigu dookoła Kalifornii bądź Belgii lecz jego głównym celem (zapewne dopiero w przyszłym sezonie) będą północne klasyki. Jak myślicie jakie są jego szanse na sukces w tych wyścigach ?

Wg mnie całkiem spore nawet na jakieś spektakularne zwycięstwo chociaż to trochę wróżenie z fusów, bo Stybar jako senior nigdy nie ścigał się na poważnie na szosie (w orlikach był w top 10 Giro delle Regioni, przegrywając m.in. z Kreuzigerem i Gesinkiem a wygrywając z Ricco :wink: ) także nie sposób przewidzieć jak jego talent przełajowy przełoży się na wyniki na szosie (np. czy będzie w stanie rywalizować w wyścigach liczących po 260km i więcej). Jednak jeśli Lars Boom jest w stanie z powodzeniem rywalizować na szosie to czemu podobnych sukcesów nie miałby odnosić Stybar ?

Jakoś sceptycznie jestem nastawiony do sukcesów czecha ale czas pokaże na co go stać na szosie.

Zobaczymy. Raczej na dużych górach nie ma szans ale na takich wyścigach jak TDP czy klasyki może mieć szanse.

Ciężko przewidzieć na co stać Stybar’a, aczkolwiek myślę, że krótsze podjazdy, czy też prologi/krótkie czasówki mogą być jego mocną stroną.

Jest taki Przełajowiec Enrico Franzoi i on kiedyś sobie dobrze radził na brukach moze i Stybar dobrze sobie bedzie radził, z tym faktem ze bedzie pomagał boonenowi.

mi się zawsze wydawało że Franzoi to bardziej szosowiec niż przełajowiec.