Szeroka Kadra Polski na TdP

Mają 32-33 lata! Na kolarza to niewiele! Romanik w wieku 38 lat wygrywał wyścigi Dookoła Słowacji!

Ale ja nie mam “pretensji” do ich wieku, tylko do tendencji spadkowej. Romanik w tym wieku to byl junior :stuck_out_tongue:

szkoda, że dobór kadry na TdP podlega takim regułom a nie innym bo może by wtedy Przemka Niemca wzięli, może nawet na generalkę jeśli na płaskim nie straci. A nawet jak by stracił to zawsze łatwiej wygrać by mu było etap. No ale może jeszcze coś się zmieni.

Bartek a co z ISD? Dostaną “dziką kartę”?

ISD dostało. Jeszcze jakaś ekipa z Holandii. A Miche już nie może jechać z dziką kartą :open_mouth: Spadli do niższej kategorii?

Nie mają paszportu biologicznego a to jest warunek udziału w wyścigach Pro Tour i Hist.

Dzięki za odpowiedź! To w takim razie nie rozumiem, czemu w kadrze nie ma Niemca. Dziwna ta nasz kadra jest.

Swoją drogą to jest zabawne, że zawodnicy w kadrze już takich paszportów mieć nie muszą :wink:

BTW a co myślicie o Gołasiu. Swoją drogą chłopak ma ogromnego pecha do ekip, w których jeździ.

No Niemiec by się przydał w tym roku ma chyba najelpszy sezon - mam nadzieję że znajdzie się w pro tourze na rok 2010 z jego jazdą nie powinno o to być żadnych problemów.

Dlatego dziwię się jak to załatwili że kadra jedzie, bo już w tamtym roku związek zawodowy kolarzy protestował przeciwko kardom na takich wyścigach. Bo skoro wszyscy są objęci programem paszportu biologicznego to wszyscy. Ale na szczęście kadra jedzie to będziemy mieli maksymalnie 12 polaków na narodowym tourze. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Z jednej strony, to dobrze, że ta kadra jedzie, bo mamy wtedy kilkunastu (ładniej brzmi :wink: ) Polaków na starcie, a z drugiej jest to nieco naciągane :frowning: Ale może znowu jakiś Sapa się wypromuje do jakiegoś zespołu z paszportem. Smutne to nasze kolarstwo w kraju :frowning: