Szlakiem Grodów Piastowskich 2010


#1

Już 6 maja zaczyna się wyścig na który szykują się wszystkie polskie ekipy . Wolą olać inne wyścigi żeby być w dobrej formie w Grodach. Wyścig składa się z 4 etapów i kryterium .

Lista etapów.
Legnica Kryterium (32 km)
Etap 1 : Jawor - Zlotoryja (158.3 km) profil etapu

Mapa i profil podjazdu pod Podgórki

Etap 2 : Swidnica - Dzierzoniow (167.8 km) profil etapu

ostatnie 3 podjazdy etapu

Etap 3 : Polkowice - Polkowice I.T.T. (26.7 km)
Etap 4 : Rudna - Legnica (82.8 km)

Ciekawie zapowiadają się etapy 1 i 2 ponieważ jest tam dużo górskich premii.

Lista startowa

cyclingstartlists.com/

Faworytami wyścigu powinni być:

Mariusz Witecki,Jacek Morajko,Marek Rutkiewicz,Luca Zanacsa,Tomasz Marczyński,Adrian Honkisz(Tylko na górskich etapach bo na czasówce sporo straci),Adam Sznitko,Andreas Dietzkier,Włodomyr Strachyk,Radosław Rogina,Artur Detko, Daniele Calegarin,Radosław Romanik,

Wyniki sprzed roku

1 Mariusz Witecki (Pol) Mroz Continental Team 13.35.28
2 Volodymyr Starchyk (Ukr) Amore & Vita - McDonald’s 0.13
3 Daniele Callegarin (Ita) Centri della Calzatura 0.22
4 Wojciech Halejak (Pol) DHL - Author 0.34
5 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice 0.42
6 Patrik Sinkewitz (Ger) PSK Whirlpool - Author 0.52
7 Björn Thurau (Ger) ELK Haus 1.01
8 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita - McDonald’s 4.01
9 Jacek Morajko (Pol) Mroz Continental Team 5.02
10 Mateusz Taciak (Pol) Mroz Continental Team 5.17
11 Marek Rutkiewicz (Pol) DHL - Author 5.21
12 Miguel Rubiano Chavez (Col) Centri della Calzatura 5.48
13 Jan Valach (Svk) ELK Haus 5.50
14 Philipp Mamos (Ger) Amore & Vita - McDonald’s
15 Radoslav Rogina (Cro) Loborika
16 Adrian Honkisz (Pol) Polish National Team
17 Leopold König (Cze) PSK Whirlpool - Author
18 Yauhen Sobal (Blr) Centri della Calzatura 6.04
19 Mathias Belka (Ger) LKT Team Brandenburg 6.26
20 Fabio Gilioli (Ita) Amore & Vita - McDonald’s 6.54
21 Davide Torosantucci (Ita) Centri della Calzatura 8.20
22 Andrea Pagoto (Ita) Team Corratec 19.57
23 Konrad Czajkowski (Pol) Polish National Team 20.24
24 Martin Boubal (Cze) CK Windoor’s Pribram 20.29
25 Christoph Springer (Ger) Heraklion-Nessebar - Kastro
26 Sylwester Janiszewski (Pol) Legia - Felt 20.38
27 Kamil Zielinski (Pol) Polish National Team
28 Mateusz Mróz (Pol) Mroz Continental Team
29 Radoslaw Romanik (Pol) DHL - Author
30 Tomisiav Danculovic (Cro) Loborika
31 Blazej Janiaczyk (Pol) Mroz Continental Team 20.47
32 Stefan Rucker (Aut) ELK Haus 21.06
33 Jaroslaw Rebiewski (Pol) CCC Polsat Polkowice 21.26
34 Martin Mareš (Cze) PSK Whirlpool - Author 21.27
35 Ingmar Daßler (Ger) LKT Team Brandenburg 21.31
36 Emiliano Donadello (Ita) Team Corratec 21.48
37 Danilo Hondo (Ger) PSK Whirlpool - Author 22.07
38 Martin Grashev (Bul) Heraklion-Nessebar - Kastro 27.35
39 Lukasz Bodnar (Pol) CCC Polsat Polkowice 28.24
40 Artem Topchanyuk (Ukr) ISD-Sport-Donetsk 31.31
41 Maksym Polischuk (Ukr) ISD-Sport-Donetsk 31.40
42 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg
43 Robert Radosz (Pol) DHL - Author
44 Yehor Dementyev (Ukr) ISD-Sport-Donetsk
45 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita - McDonald’s
46 Damian Pinczuk (Pol) Polish National Team 36.06
47 František Kloucek (Cze) PSK Whirlpool - Author 36.13
48 Jean-Paul Simon (Bel) ISD-Sport-Donetsk 36.15
49 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
50 Pawel Charucki (Pol) Legia - Felt
51 Carlo Corra (Ita) Team Corratec
52 Clemens Fankhauser (Aut) ELK Haus
53 Wojciech Dybel (Pol) Mroz Continental Team
54 Ivaylo Gabrovski (Bul) Heraklion-Nessebar - Kastro 36.32
55 Georg Lauscha (Aut) ELK Haus 36.43
56 Artur Detko (Pol) DHL - Author 38.27
57 Dariusz Rudnicki (Pol) DHL - Author 38.30
58 Damian Walczak (Pol) DHL - Author 38.35
59 Lukasz Modzelewski (Pol) Legia - Felt
60 Marcin Mrosek (Pol) Polish National Team 40.49
61 Krzysztof Jezowski (Pol) CCC Polsat Polkowice 41.42
62 Spas Gyurov (Bul) Heraklion-Nessebar - Kastro 41.46
63 Janusch Laule (Ger) Team Stegcomputer - Neotel
64 David Demanuele (Cro) Loborika
65 Richard England (Aus) Amore & Vita - McDonald’s
66 Tomáš Danacik (Cze) CK Windoor’s Pribram
67 Volodymyr Kogut (Ukr) ISD-Sport-Donetsk
68 Jiri Šibl (Cze) CK Windoor’s Pribram
69 Stanislav Kozubek (Cze) PSK Whirlpool - Author 41.53
70 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita - McDonald’s 41.54
71 Marek Cichosz (Pol) Legia - Felt
72 Robert Bartko (Ger) LKT Team Brandenburg
73 Tomasz Repinski (Pol) Legia - Felt 41.55
74 Adam Wadecki (Pol) Team Corratec
75 Vid Ogris (Slo) Loborika
76 Jakub Novák (Svk) CK Windoor’s Pribram
77 Roman Broniš (Svk) CK Windoor’s Pribram
78 ames Lewis Perry (RSA) Team Stegcomputer - Neotel
79 Pawel Cieslik (Pol) Mroz Continental Team
80 Dariusz Baranowski (Pol) DHL - Author
81 Phillip Cortes (Can) Amore & Vita - McDonald’s
82 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author
83 André Schulze (Ger) PSK Whirlpool - Author 42.19
84 Steffen Radochla (Ger) ELK Haus
85 Roger Kluge (Ger) LKT Team Brandenburg 42.29
86 Piotr Zielinski (Pol) CCC Polsat Polkowice 43.55
87 Adam Sznitko (Pol) Legia - Felt 47.57
88 Tomas Smolen (Pol) CCC Polsat Polkowice 50.50
89 Dawid Pasko (Pol) Legia - Felt 50.51
90 Piotr Noga (Pol) Team Corratec
91 Rosrtyslav Mykhaylov (Ukr) ISD-Sport-Donetsk 51.00
92 Damian Miela (Pol) Polish National Team
93 Artur Król (Pol) Centri della Calzatura
94 Darko Blaževic (Cro) Loborika
95 Zvonimir Pokupec (Cro) Loborika
96 Stanislav Zaraliev (Bul) Heraklion-Nessebar - Kastro
97 Alain Van Der Velde (Ned) Centri della Calzatura 51.24

Główni faworyci imprezy

Luca Zanasca

Tomasz Marczyński

Zapraszam do komentowania


#2

moim zdaniem może wygrać Łukasz Bodnar lub Jeżowski który te górki może wytrzymać


#3

Niestety Tomek Marczyński nie wystartuje w grodach


#4

Bardzo mocno trzymma kciuki za Tomka. Bo chłopak ma talent tylko choorba zeszłoroczna przychamowała jego kariere. Zwycienstwo na górskim etapie Austurii z samym Mosquera mówi samo z asiebie.

Moim zdaniem pod nieobecnośc Tomka kandydatem numer 1 jest Bartek Huzarski który jedzie z reprezentacja Torową.

Tompoz


#5

oj szkoda mi Tomka mam nadzieje ze szybko wrócy do treningów bo to jest jeden z lepszych polaków

Ja stawiam z wygra sprinter :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:


#6

Z polskich sprinterów żaden nie przetrzyma tych hopek (patrz różnice na mecie z zeszłego roku). Poza tym czasówka jest, która drużyna sprinterem będzie chciała wygrać wyścig? Etap obali płaski, w górach musieliby kontrolować i nie pozwolić na żaden odjazd, a chętnych będzie wielu, a nas czas co? Już nikt nie pomoże…
Huzarski jeśli chce wygrać wyścig, musi mieć jakąś bajeczną taktykę, bo sam nie będzie ganiał wszystkich :p


#7

może poprostu będzie uciekał :p


#8

Jeśli Huzar będzie miał chociaż jakieś małe wsparcie od torowców i w ogóle troche szcześcia to może wygrać wyścig. Na pewno jest jednym z mocniejszych kolarzy. Gdyby jechał z ISD to zdecydowanie stawiałbym na niego.


#9

Kolarz niemieckiej ekipy Team Nutrixxion Sparkasse, Sergej Fuchs zwyciężył kryterium w Legnicy i jutro założy żółtą koszulkę lidera


#10

W czołówce jedzie Rutkiewicz, Jacek Morajko (Mróz Active Jet), Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), Hubert Schwab, Piergiorgio Camussa (obaj (PCT Voralberg), Jarosław Dąbrowski (Amore a Vita Conad), Radoslaw Rogina (BK Loborika), Sergiej Fuchs (Nutrixion Sparkasse), Konig, Bartosz Huzarski (Polish National Track Team) i Michał Kwiatkowski (Polish National Team)

30 sekund przewagi (tendencja wzrostowa )na 20 km przed metą,


#11

cały czas utzrymują Brawo dla 2 kolarzy przede wszystkim
1.Dla Tomka Wogóle za start brawo mimo groznego upadku na treningu wszadł dziś na rower .
2.Dla Michał Kwiatkowskiego - Widac ze chłopak się rozwija jest uważany za sprintera jak dojedzie peleton to jest faworytem uważam ze pomóc mu moze Bartek Huzarski w rozprowadzeniu bo sam nie ma szans a jedzie bez drużyny

Jednak wątpie zeby udalo się im dojechac


#12

Po co goni CCC Polsat jeśli mają Marczyńskiego?


#13

dla mnie to mały skandalik . Chłop bólem głowy wsiadl na rower zeby powalczyc tu szansa nu wysokie miejsce a CCC goni choć Jezowkiego nie ma . Pewnie Smoleń jest to wygra ale nie wiem czy pózniej Tomek nie będzie mial pretensji do zespołu


#14

No właśnie ja też jestem w szoku. Ahh to polskie podwórko…


#15

Prawie dogonili ciekawe kto z CCC chce zafiniszować pewnie Matysiak lub Sznitko , jeśli nie wygrają to będzie porażka Wadeckiego , nie wiem jak można gonić lidera swojej ekipy.To tak jakby Astana goniła Contadora


#16

Z tej ucieczki to właśnie Marczyński mógł to wygrac więc ta pogoń CCC jest kompletnie niezrozumiała…


#17

chyba juz dogonili zeby tylko CCC nie wygrał sprint to w tedy będą załowac ze nie dali szansy Tomkowi

[size=75][ Dodano: Pią 07 Maj, 2010 16:02 ][/size]

Moim zdaniem Kwiatkowski by wygrał .
a tak to nie wiem kto wygra z peletonu bo nie wiem kto jest w peletonie

[size=75][ Dodano: Pią 07 Maj, 2010 16:04 ][/size]
Marek Rutkiewicz wygrywa 1. etap i zostaje nowym liderem wyścigu!

no i oszukał CCC :smiley: no widac ze forma jest :smiley:


#18

w pierwszej trojce nie ma nikogo z CCC , brawa dla Wadeckiego który spowodował że Marczyński nie wygrał etapu.


#19

i pomyśleć ,że Wadecki to selekcjoner naszej kadry.


#20

Marczyński nie wygrał by etapu bo było tam kilku lepszych na finiszach od niego m.in Morajko, Kwiatkowski czy Rogina