Szlakiem Grodów Piastowskich 2010

Meta była pod górę.

jakie róznice ?

jeszcze nie ma wyników ale duza grupa do mety przyjechała ale nie podano ile ale pewnie około 60

ccckol.polkowice.pl/?page=news&id=215

Kilka Fot Marczyńskiego .

Wyniki 1 etapu.

grody.com.pl/wyniki/1etap.pdf

12:28:47: Atak 10-osobowej grupki w składzie Mariusz Witecki (Mróz Active Jet), Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), Silvere Ackermann (PCT Voralberg), Tomislav Danculović (BK Loborika), Hrvoje Miholjevic (BK Loborika), Artur Detko (Aktio Group Mostostal Puławy), Kim Lachmann (Nutrixxion Sparkass), Cesare Benedetti (NetAPP), Petr Bencik (PSK Whirlpool) i Dariusz Głuszak (Polish National team)

2 etap 18 km
http://pro-cycling.org/live/

1.Marczyński
2.Huzarski
3.Rutkiewicz
4.Morajko +20s
5.Janiaczyk +20s

Wyniki 2 etapu

grody.com.pl/wyniki/2etap.pdf

Najbardziej podobają mi się różnice czasowe w generalce.

między etapami odparowało 11 zawodników.

mam pytania : Kto jest dyrektorem tego wyścigu? Czy on ma taką samą klase co np . Giro del Trentino?? mam jeszcze jedno jakie klasy co bardziej prestiżowe od tej co Grody ??

Bogdan Rzepka - Dyrektor Wyścigu

Grody maja tą samą kategorię co Trentino ,od Grodów wyższą kategorie mają wyścigi 1.HC,2.HC.GT.PT.HIS

czyli tylko pro tour i zaplecze pro tour oraz klasyki co ważniejsze ??

czy jest sznsa na dostanie licencji takiej jak ma Tour of Turkey czy jest jeszcze pomiędzy nimi jakas klasa??

Nie ma, ale wyzsza kategoria wiaze sie z wyzszymi kosztami, np. na pule nagrod.

Słuszna uwaga. Różnice takowe pojawiły się już we wczorajszym komunikacie i są tak powielane. Nikt nie zorientował się, że coś nie gra?
Pomijając nieznany system liczbowy, na jakim wykonywane są działania w celu ustalenia różnic, warto zwrócić uwagę na brak konsekwencji w określaniu dziesiątych części sekund/sekund/minut. Można zwątpić, czy skrót ‘h’ oznacza godziny, czy to jakiś skrót myślowy sędziów…

Szkoda, bo wyścig dobrze zorganizowany, świetna oprawa medialna, a tu takie machloje w oficjalnych komunikatach, co by nie mówić, bardzo istotna sprawa.

  1. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 33:23
  2. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) +0:22
  3. Michał Kwiatkowski (Polish National Team) +0:37

po przyjechaniu na mete Michała

[size=75][ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 12:20 ][/size]
Huzarski przegrał Michałem o 8 s

Marczyński przegrał 9 sekund z Huzarem , w generalce Huzar 5sekund przed Marczyńskim

[size=75][ Dodano: Nie 09 Maj, 2010 12:24 ][/size]
Rutkiewicz zajął 6. miejsce i stracił 46. sekund. Ważniejsze dla niego jest jednak to, że do Huzarskiego stracił tylko 1 sekundę i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Ciekawie bedzie, az do wieczora. Mam nadzieję, że nie spasuja po tej czasówce. Trzymam kciuki za Kwiatkowskiego i Huzara.

W zasadzie pierwsza “4” KG to glowni faworyci i ciesze sie, ze odgrywaja w wyscigu glowne role.
Byc moze kilometry nabite w wyscigach na Zachodzie rzeczywiscie zdaly egzamin (Rutkiewicz juz dawno o tej porze roku nie byl w takiej formie), niemniej pomimo tej samej kategorii UCI i pewnych praw marketingowych, troche glupio jest sluchac, ze start w Giro del Trentino ma przygotowac do Grodow.

Co do dzisiejszego etapu, liczylem na lepsza jazde Huzara. Brawa dla Bodnara, ktory wygrał niezwykle pewnie.

Gdyby jeszcze Maciek sie dzis pokazał to bysmy mieli dzień Bodnarów :smiley:

No i wg oficjalnego komunikatu Kwiatkowski pojedzie w 2 koszulkach lidera.